Zavrieť

Porady

robotický vysavač

Dobrý ,
vie mi prosímniekto poradiť, ktorý vysavač si vybrať
SAMSUNG NaviBot 8895
aleboI-ROBOT Roomba 770

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Neviem posúdiť Samsung, ale boli sme presne pred týmto istým výberom a na odporúčania sme nakoniec vybrali Roombu 770. Spokojnosť tu určite je aj keď s niektorými výhradami. Pre lepší prehľad to uvediem v bodoch.

    - hluk ktorý vydáva nie je moc silný oproti bežným vysávačom, ale je dlhodobý a začne časom liezť na nervy (najmä ak chceš pozerať niečo v telke :-)),
    ideálne ho nechať pracovať počas neprítomnosti členov domácnosti a mimo takých nervákov ako ja.
    - niekedy sa nám tiež zdá, že tam kde je čisto chodí akosi častejšie. Asi ukázať, že "aha, ako som to tu vyriadil, som dobrý že?"). Takže ho pochváľte a hádam pôjde tam kde nie je tak čisto (ešte som neskúšal tú pochvalu, dám vedieť ak to zaberie. :-))
    - napriek mnohým filtrom, ktorými robot disponuje máme dojem, že prach musíme utierať častejšie. Na jeho obranu je však pravda, že sa aj častejšie vysáva - 3x do týždňa, predtým sa obyčajným vysávačom asi ako vo väčšine domácností 1x týždenne.
    - odporúčam ak je to možné dokúpiť Virtuálny maják Virtuall Wall Lighthouse, len neviem či nie je len príslušenstvom k 780. Je možné, že 770 nie je k tomuto majáku dovybavená.
    - zistili sme, že v tmavej miestnosti (napr. chodba) pred stenou alebo nábytkom nepribrzdí, ale do nich narazí. Po rozsvietení chodby reagoval tak ako mal teda spomalením a pekným očistením.
    - po každom vysávaní je nutné ho vyčistiť, ale to je "nevýhoda" pri všetkých robotických vysávačoch. Svojim spôsobom je to totiž výhoda, lebo "bordel" nedržíš celý týždeň (dva, tri, ... kým sa neroztrhne :-)) v sáčku, ale ide z domácnosti do komunálu hneď.
    - nehovorí po slovensky :-)

    No a teraz tie pozitíva.
    - čistí a vysáva naozaj pekne (klop, klop)
    - šetrí čas a energiu tým, že pracuje úplne sám.
    - pekný design,
    - ideálny v domácnostiach s domácimi miláčikmi,
    - oproti Samsungu sa mi zdá menej vysoký a v pohode sa zmestí pod gauč. Toto si však ešte over, lebo na propagačných listoch sú uvedené výšky, ktoré reálu nezodpovedajú.
    - manželka je veľmi, veľmi spokojná. Čím to bude? :-)

    Ak by som sa mal však opäť rozhodnúť, opäť by to bola Roomba ale asi už 780.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ja som si vybrala Roombu 770 a práve dnes mi prišiel...testujem ho akurát.

    dapol je offline (nepripojený) dapol

    dapol
    Porovnať to neviem, ale pred týždňom sme si kúpii Roombu 770 a som spokojná, vysáva kvalitne a to aj zvieracie chlpy. Máme mačku aj psa, tak má čo robiť. Dokonca prejde aj cez prah. Zatiaľ maximálna spokojnosť.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No ja neviem..ja som z toho rozpačitá...chodí mi to tam, kde je čisto..a tam kde je špina ani nejako nevlezie.... , preto mi to hučí v jednej miestnosti dosť dlho. Šok bol keď mi to zamierilo ku schodom a vôbec nebrzdilo, keby som to nebola chytila, tak neviem. A ovládač mi tiež nejako nefunguje...keď stlačím smerovanie, tak sa Roomba vypne.

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    DanielaSĽ - takže splnil tvoje očakávania a koľko stál, a vysávaš ešte aj normálnym vysávačom?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Anna123 Pozri príspevok
    DanielaSĽ - takže splnil tvoje očakávania a koľko stál, a vysávaš ešte aj normálnym vysávačom?
    http://www.irobot.sk/produkty/irobot-roomba-770/

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Anna123 Pozri príspevok
    DanielaSĽ - takže splnil tvoje očakávania a koľko stál, a vysávaš ešte aj normálnym vysávačom?
    Tak normálnym vysávačom to bude tak raz za čas nutné, lebo nevojde pod gauč, ani pod posteľ.... A inak som spokojná, napriek tomu, že dosť dlho hučí a ja to musím počúvať, tak ja môžem robiť niečo iné.... Aj teraz som ho pustila v spálni a ja môžem účtovať.
    babka - ježibabka
    Syn mi kúpil k Vianociam takýto červený. Zatiaľ ho testuje sám. Medzi sviatkami mal voľno a teraz chodí domov v piatok, tak to stačí pustiť ho raz do týždňa, mačky nie sú vo vnútri. Ja som nebola fit, ale keď príde v piatok, tak ma to musí naučiť, čo s ním mám urobiť, aby mi to behalo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.