Zavrieť

Porady

Podvod cez internet

Ahojte, stalo sa niekomu niečo podobné?
Reagovala som na inzerát na internete na predaj mobilu. Zaplatila som zálohu 50 percent a dotyčná mala balík poslať 1. triedou, ja som mala mobil vyskúšať a previezť jej zvyšok peňazí. Inzerát bol z Banskej Bystrice. Ked balík ani na 3. den neprisiel, písala som jej, že čo sa deje...tak mi napísala že ma informovala otom, že balík ide z Karlovych Varov, kde pracuje....je to ale Slovenka. Zálohu som jej posielala na slovenský účet v slovenskej banke. Na nič také ma ale neupozornila!! Tak som čakala ďalej, aj ked aj zo zahraničia 1. trieda podľa pošty, kam som volala, trvá max. 2 pracovné dni....tak som ju kontaktovala opäť a chcela som odnej zoskenovany podaci listok...poslala mi 2x prázdnu prílohu....vraj sa to nedá poslať :-)... ked som ju požiadala nech mi opíše podacie číslo z lístka, napísala mi že sa to nedá, je to dosť nečitateľné.. a pritom je jasné že podacie číslo sa na podací lístok a balík lepí a nie škrabe rukou!! Nechapala som čo tým sleduje. Po týždni a pol som žiadala späť zálohu, inak pojdem na políciu a udám ju za podvod. Odpísala mi, vraj mi peniaze previedla cez víkend na môj účet, dnes máme štvrtok, a peniaze nenabehli. Odmieta mi poslať aj potvrdenie o prevode. Ešte bliaka namňa že také arogantné správanie ešte v živote nezažila !!! No neviem kto má byť nasratý, či ja alebo ona. A vraj už dala reklamaciu na pošte nech balík hľadajú, ale ani ten reklamačný lístok mi neposlala ako dôkaz, že ma celú dobu nevodí zanos!! Najlepšie je, že mi už vôbec neodpisuje na maily, aj ked som sa jej vyhrážala že mám vytlačenú celú našu mailovu komunikaciu a aj vypisy z mojho účtu, že som jej zálohu poslala, no ona mne späť nie. Že si ju polícia nájde podľa čísla účtu.....A inzerát jej stále beží....ale tentokrát ako mesto uvádza Trenčín a nie Bystricu ako v mojom prípade.
Všetky maily mám už vytlačené, pripravene ze ich odnesiem na políciu. Chcem len vediet, aký máte nato názor.
Prevod mojich peňazí prebehol 30.11.2011, ona vraj na druhý den poslala balík 1. triedou do Košíc.....a dodnes nemám ani balík, ani peniaze, ani žiadny dôkaz otom že ma neosiera.....mám ísť na políciu ?
Usporiadat
evel evel

evel je offline (nepripojený) evel

JoxYneK Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Tí, ktorí boli oklamaní...v akom stave boli fotografie produktu, ktorý ste chceli prostredníctvom bazosu kúpiť od osoby, ktorá vás oklamala?
na fotke bol mobil, kabel, nabijacka, zarucny list, manual. Kvalita bola horsia, akoby fotene mobilom, alebo skomprimovane kvoli posielanu cez mail. V inzerate boli lepsie a blizsie fotky mobilu, aby bolo vidiet, ze nie je poskodeny. Preco?
0 0
vladdena vladdena

vladdena je offline (nepripojený) vladdena

Dobry den ja asi viem okoho ide dnes mi prisli papiere z banky ze mam vratit peniaze ani neviem komu ja som v tej dobe ked mali byt vlozene na moj ucet daval cislo mojho uctu koleginy ze si potrebuje dat peniaze na moj ucet ze ona ma egzekutora tak som jej pomohol a takto to dopadlo ak niekto posielal peniaze na toto cislo uctu 1912536953/0200 tak sa mi prosim vas ozvyte ja som to nevedel ze je podvodnicka alebo aj ostatny ktory maju meno ze marek bodis ja viem okoho ide neni to on ale jeho zena robi podvody dam info dakujem
0 0
ivalienka ivalienka

ivalienka je offline (nepripojený) ivalienka

Pozor na dalsiu podvodnicku LUCIA MAZUROVA z Lučenca " predáva " oblečenie, obuv cez internet, len akosi to zabudne poslat. Funguje cez mail shoes.USA@centrum.sk jej cislo uctu je
0341938486/0900, telefon 0919149589, potom neposle ani tovar ani spat peniaze. Dnes som na nu podala tresne oznamenie. Ak ste sa stali obetou jej podvodu , tak ma kontaktujte aby nás bolo viac.
0 0
Romana83 Romana83

Romana83 je offline (nepripojený) Romana83

.
Naposledy upravil Romana83 : 21.07.14 at 12:50
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Romana83
v tomto prípade som si objednala samsung galaxy s4 mini white, dotyčný mi poslal tzv. elektronickú faktúru, mala som zaplatiť 150eur. mobil som však nedostala, len odpoveď, že peniaze mu neprišli áno lacná výhovorka, ale tento pán sa zdal byť seriózny pretože email bol naozaj z tej firmy, ktorú akože vlastnil SkyPress, s.r.o., nechajte si tie poznámky prečo som mu posielala peniaze, viete ja mám 17 rokov, som študentka, a kamaráti od ktorých som dostala takú pomoc, že ked som tie peniaze poslala povedali mi haha oje*ala si sa... takže tak. dávam tu číslo účtu 3332011455/0200 a vystupoval pod menom Ing. Július Švoňavský. Nejdem to nijako riešiť pretože ani neviem ako, prišla som o svoj zárobok. info som dala aby sa to nestalo ešte niekomu.
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-sie...ypress-s-r-o-1
a komunikácia s ním potom už žiadna? podaj podnet na obchodnú inšpekciu.....a na dańový úrad....a oznám mu to.
0 0
Romana83 Romana83

napísala som mu 50 emailov a nič, posledný bol s tým, že mu peniaze neprišli lenže on si to všetko vymyslel ako mám dať podnet na obchodnú inšpekciu, to je všetko vymyslené, meno niekomu ukradol, lebo som sa dopátrala k tomu, že dotyčný s tým menom je učiteľ
0 0
Romana83 Romana83

Kopretinka... ono to bolo všetko vymyslené, aj firma, ak sa pozrieš, tak ani na mape nieje, nič nikde
0 0
Romana83 Romana83

ak vás môžem poprosiť pridajte aj vy negatívne hodnotenie http://mobily.bazar.sk/9701126-samsu...-s4-mini-white nech neoklame dalších
0 0
kopretinka kopretinka

pozrela si si ten link? taký človek existuje,žije v lučenci,má aj firmu,........ak bol email z tej firmy,tak to nie je vymyslené.
0 0
Romana83 Romana83

dala som to overiť, ten človek síce existuje ale nieje to on, čo mi to predával
0 0
kopretinka kopretinka

tak to potom treba oznámiť tomu skutočnému majiteľovi firmy,aby podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.a treba to nahlásiť aj prevádzkovateľovi webstránky.
0 0
Romana83 Romana83

webstránku tá firma ani nemá to je len výpis z obchodného registra. nič viac. ako by som zistila, kto je majiteľom účtu?
0 0
kopretinka kopretinka

webku som myslela ten bazár
0 0
Romana83 Romana83

to už som urobila
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Romana83
Kopretinka... ono to bolo všetko vymyslené, aj firma, ak sa pozrieš, tak ani na mape nieje, nič nikde
Asi si nepochopila: firma na mape nie je - pretože je to s.r.o. a konateľ má miesto tam, kde firma (resp. firma je na adrese konateľa). A ešte niečo - je to dvojosobová s.r.o. - pričom je tam len jeden konateľ - ON.
0 0
Romana83 Romana83

misoft... povedz mi čo mi toto pomôže keď to nebol ten človek?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nič - aby som pravdu napísal - na Bazoš dávajú takéto ponuky denne všelijaký podfukári .... veď nie je problém podstrčiť inú adresu, iné tel. číslo a pod. - bazos.sk totiž nič neoveruje (i keď to tvrdia - tůdle!).
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Romana83
v tomto prípade som si objednala samsung galaxy s4 mini white, dotyčný mi poslal tzv. elektronickú faktúru, mala som zaplatiť 150eur. mobil som však nedostala, len odpoveď, že peniaze mu neprišli áno lacná výhovorka, ale tento pán sa zdal byť seriózny pretože email bol naozaj z tej firmy, ktorú akože vlastnil SkyPress, s.r.o., nechajte si tie poznámky prečo som mu posielala peniaze, viete ja mám 17 rokov, som študentka, a kamaráti od ktorých som dostala takú pomoc, že ked som tie peniaze poslala povedali mi haha oje*ala si sa... takže tak. dávam tu číslo účtu 3332011455/0200 a vystupoval pod menom Ing. Július Švoňavský. Nejdem to nijako riešiť pretože ani neviem ako, prišla som o svoj zárobok. info som dala aby sa to nestalo ešte niekomu.
Reklamovat platbu v banke si neskusala ? Omylom si poslala peniaze na zly ucet - nech ich banka stiahne spat
0 0
Romana83 Romana83

ano v pondelokide do banky, a urobim to, lenze co ak to banka späť nestiahne kvôli tomu, že to on nepotvrdí, on to musí potvrdiť no nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať