Zavrieť

Porady

Podvod cez internet

Ahojte, stalo sa niekomu niečo podobné?
Reagovala som na inzerát na internete na predaj mobilu. Zaplatila som zálohu 50 percent a dotyčná mala balík poslať 1. triedou, ja som mala mobil vyskúšať a previezť jej zvyšok peňazí. Inzerát bol z Banskej Bystrice. Ked balík ani na 3. den neprisiel, písala som jej, že čo sa deje...tak mi napísala že ma informovala otom, že balík ide z Karlovych Varov, kde pracuje....je to ale Slovenka. Zálohu som jej posielala na slovenský účet v slovenskej banke. Na nič také ma ale neupozornila!! Tak som čakala ďalej, aj ked aj zo zahraničia 1. trieda podľa pošty, kam som volala, trvá max. 2 pracovné dni....tak som ju kontaktovala opäť a chcela som odnej zoskenovany podaci listok...poslala mi 2x prázdnu prílohu....vraj sa to nedá poslať :-)... ked som ju požiadala nech mi opíše podacie číslo z lístka, napísala mi že sa to nedá, je to dosť nečitateľné.. a pritom je jasné že podacie číslo sa na podací lístok a balík lepí a nie škrabe rukou!! Nechapala som čo tým sleduje. Po týždni a pol som žiadala späť zálohu, inak pojdem na políciu a udám ju za podvod. Odpísala mi, vraj mi peniaze previedla cez víkend na môj účet, dnes máme štvrtok, a peniaze nenabehli. Odmieta mi poslať aj potvrdenie o prevode. Ešte bliaka namňa že také arogantné správanie ešte v živote nezažila !!! No neviem kto má byť nasratý, či ja alebo ona. A vraj už dala reklamaciu na pošte nech balík hľadajú, ale ani ten reklamačný lístok mi neposlala ako dôkaz, že ma celú dobu nevodí zanos!! Najlepšie je, že mi už vôbec neodpisuje na maily, aj ked som sa jej vyhrážala že mám vytlačenú celú našu mailovu komunikaciu a aj vypisy z mojho účtu, že som jej zálohu poslala, no ona mne späť nie. Že si ju polícia nájde podľa čísla účtu.....A inzerát jej stále beží....ale tentokrát ako mesto uvádza Trenčín a nie Bystricu ako v mojom prípade.
Všetky maily mám už vytlačené, pripravene ze ich odnesiem na políciu. Chcem len vediet, aký máte nato názor.
Prevod mojich peňazí prebehol 30.11.2011, ona vraj na druhý den poslala balík 1. triedou do Košíc.....a dodnes nemám ani balík, ani peniaze, ani žiadny dôkaz otom že ma neosiera.....mám ísť na políciu ?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

IT-cko Pozri príspevok
Ahojte, stalo sa niekomu niečo podobné?
Reagovala som na inzerát na internete na predaj mobilu. Zaplatila som zálohu 50 percent a dotyčná mala balík poslať 1. triedou, ja som mala mobil vyskúšať a previezť jej zvyšok peňazí. Inzerát bol z Banskej Bystrice. Ked balík ani na 3. den neprisiel, písala som jej, že čo sa deje...tak mi napísala že ma informovala otom, že balík ide z Karlovych Varov, kde pracuje....je to ale Slovenka. Zálohu som jej posielala na slovenský účet v slovenskej banke. Na nič také ma ale neupozornila!! Tak som čakala ďalej, aj ked aj zo zahraničia 1. trieda podľa pošty, kam som volala, trvá max. 2 pracovné dni....tak som ju kontaktovala opäť a chcela som odnej zoskenovany podaci listok...poslala mi 2x prázdnu prílohu....vraj sa to nedá poslať :-)... ked som ju požiadala nech mi opíše podacie číslo z lístka, napísala mi že sa to nedá, je to dosť nečitateľné.. a pritom je jasné že podacie číslo sa na podací lístok a balík lepí a nie škrabe rukou!! Nechapala som čo tým sleduje. Po týždni a pol som žiadala späť zálohu, inak pojdem na políciu a udám ju za podvod. Odpísala mi, vraj mi peniaze previedla cez víkend na môj účet, dnes máme štvrtok, a peniaze nenabehli. Odmieta mi poslať aj potvrdenie o prevode. Ešte bliaka namňa že také arogantné správanie ešte v živote nezažila !!! No neviem kto má byť nasratý, či ja alebo ona. A vraj už dala reklamaciu na pošte nech balík hľadajú, ale ani ten reklamačný lístok mi neposlala ako dôkaz, že ma celú dobu nevodí zanos!! Najlepšie je, že mi už vôbec neodpisuje na maily, aj ked som sa jej vyhrážala že mám vytlačenú celú našu mailovu komunikaciu a aj vypisy z mojho účtu, že som jej zálohu poslala, no ona mne späť nie. Že si ju polícia nájde podľa čísla účtu.....A inzerát jej stále beží....ale tentokrát ako mesto uvádza Trenčín a nie Bystricu ako v mojom prípade.
Všetky maily mám už vytlačené, pripravene ze ich odnesiem na políciu. Chcem len vediet, aký máte nato názor.
Prevod mojich peňazí prebehol 30.11.2011, ona vraj na druhý den poslala balík 1. triedou do Košíc.....a dodnes nemám ani balík, ani peniaze, ani žiadny dôkaz otom že ma neosiera.....mám ísť na políciu ?
však stačí, keď ti povie podacie číslo balíka. Na poštu sa dá zatelefonovať a zistiť aspon orientačne, kde je balík. Skúšala som to naposledy minulý týždeň
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Rovnaky scenar.

http://www.porada.sk/t181818-podvod-...da-riesit.html
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
IT-cko Pozri príspevok
Najlepšie je, že mi už vôbec neodpisuje na maily, aj ked som sa jej vyhrážala že mám vytlačenú celú našu mailovu komunikaciu a aj vypisy z mojho účtu, že som jej zálohu poslala, no ona mne späť nie.
Lenže ona s ňou už odmieta komunikovať a pýta sa, ako má postupovať ďalej.....
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Skús kontaktovať banku, že si omylom poslala peniaze na účet
5 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

To je mi jasne, ale 2 krat mi poslala prazdny subor .... akože zoskenovany podaci listok.....a napísať mi podacie číslo nechcela, vraj nevie či ho dobre opíše z lístka :-)
0 0
petula239 petula239

petula239 je offline (nepripojený) petula239

..ano taktiež u mna rovnaký scenar, vlatne aj ta tema je moja "podvod cez internet ako to riešiť" akurat som kontaktovala banku ja mam tatra banku, ked som povedal o zaslani penazi omylom, vraj mam v banke podať žiadosť o vratenie penazi že boli omylom zaslane a že banka bude kontaktovať tu druhu banku a ak dotyčný nebude chcieť vratiť peniaze tak trestne oznamenie podať už aj s papiermi banky v ruke co je myslim že dobrý doklad......este sa chcem opýat autorky tejto temy že ake čislo učtu uviedla dotýčna? len pre info ci sa zhoduje..dakujem
0 0
IT-cko IT-cko

IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

Viem vam cislo uctu poskytnut sukromne....napiste mi na lucia.vajcikova@gmail.com a poslem vam to. :-) Inak dobry napad s tou bankou, ja mam tiez Tatrabanku. Takze vam sa to podarilo, ano? Vratili sa vam peniaze späť na ucet?
0 0
petula239 petula239

viete co, ja som tam iba volala co mam robit a povedali mi toto, no pojdem tam až v pondelok, no a take jednoduche to nieje oni budu kontaktovať banku a banka majiteľa učtu no a ak ten odmietne vydať peniaze tak nasleduje podanie trestneho oznamenia ale to už musime urobiť osobne.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

No,dievčence,naleteli ste.Nebolo Vam podozrivé,že chce len 50% zo sumy?Kolko ľudí by jej to nedoplatilo,to by si nemohla toto dovoliť žiadna spoločnosť,takto posielať mobily.Teraz ak nevráti jej banka peniaze,musíte jedine to riešiť s trestným oznámením a to je na dlhé lakte.Veľa šťastia.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

IT-cko
To je mi jasne, ale 2 krat mi poslala prazdny subor .... akože zoskenovany podaci listok.....a napísať mi podacie číslo nechcela, vraj nevie či ho dobre opíše z lístka :-)
To akože je anafalbet? Ako potom mohla potom písomne komunikovať?
BTW: podací lístok zo zásielky ti pošlem aj ja - na nete je kopa "formulárov", razítko sa dá "vytvoriť" v editore a capnúť na "podací lístok".
0 0
antonak.miro antonak.miro

antonak.miro je offline (nepripojený) antonak.miro

Oslovte spotrebitelske združenie, ktoré vam s tymto vie pomoct. v organizacii riesime obdobne podnety, mozete sa pridat - kontakt: miro@antonak.eu
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ja odporúčam jej číslo účtu uverejniť sem. Je to z jediného dôvodu. Ak idem platiť na nejaké nové č.ú., ktorého majiteľa nepoznám ešte dlho, alebo osobne, tak si ho zvyknem zadať do googla. Je veľa fór, kde sa podobné veci riešia a práve preto by malo byť toto č.ú. verejné, aby sa iný ľudia mohli dať pozor.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
treba nahlasit aj inzerat, nech ho daju dole, resp varovat inych ludi, napr by som kludne zverejnil jej email a meno a cislo uctu.

ked spinava hra, tak spinava
0 0
petula239 petula239

..no ja s vami suhlasim ale špinavejšiu hru hra ta osoba....ma to všetko premyslene....každemu piše z ineho mailu, udava ine telefone čislo a ine je potvrdene bazarom ako pravdive a ine čislo účtu ta svina vie čo robi no a tie inzeraty, na to nik nepride lebo ona ponukne hocičo co može cloveka zaujať a samozrejme ten tovar nema.....tam ide o ten sposob vymahania tých penazí....rovnaký scenar, polka dopredu polka potom....na to si treba dať pozor.
0 0
petula239 petula239

Re: podvod cez internet, ako sa to da riešiť?

....dnes som zistila meno a sidlo majitela učtu ktorý obera ludi o peniaze teda pacha podvody..zverejnim to, nech su ludia na pozore..takže nazov je OBčIANSKE ZDRUžENIE PRIEVIDZA.ja idem podať trestne oznamenie..davajte si pozor a ak je to možne upozornite aj ostatných. dufam že som neporušila niečo o ochrane osobných udajov..a este nieco - ak chcete aj presnu adresu vyhladajte si ju v registri občianskych združeni. dakujem a vela stastia
Naposledy upravil petula239 : 02.02.12 at 17:30
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
to poznám ... mám tam 100 EUR :-(
0 0
petula239 petula239

....už ste dačo podnikli v tej veci ak otrestne oznamenie alebo nieco ine?
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
nie :-(, nemal som energiu
0 0
DeHugo DeHugo

DeHugo je offline (nepripojený) DeHugo

Zdravím, super že ste uviedli č. účtu (keby ho uviedol niekto skôr nenaletel by som...), podviedli ma o 60 €. Mne dokonca poslali aj adresu, ktorá je totožná z Občianským združením kt. ste uviedla: Link na register OZ . Treba to riešiť, cez políciu. Keď nás bude viac, bude väčšia šanca že tieto peniaze ešte uvidíme.
0 0
IWEERo IWEERo

IWEERo je offline (nepripojený) IWEERo

zrejme rovnako podvodne vystupuje osoba cez bazos, číslo učtu:
2851046559/0200 . Takže bacha!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať