Zavrieť

Porady

Komín

kominy.jpg  
Potrebujem poradit, do ktoreho kominu by bolo najlepsie zapojit krb. Prikladam obrazok, na prizemi je piecka napojena na stredny prieduch. Mne na pochodi by najviac vyhovoval pravy prieduch. V miestach, kde su sipky su prieduchy prepojene. Vdaka
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Nezadali ste priemer prieduchov komína.Krb potrebuje min 180mm priemer prieduch.Pri väčšej krbovej vložke odporúčam 200mm.Údaj o tom aký má byť min priemer komína nájdete v údajoch parametroch krb. vložky.Krb by mal mať jednoznačne svoj samostatný komín.Inak to bude chytať falošný vzduch a dymiť do interiéru.Komín nad vykurovacím telesom by mal mať min 7m.
Poznamocka k vyznacenemu, inak suhlas:
Mensie KV s vyvodom DIN 150 sa bezne napajaju na komin DIN 150.
Aj KV s vyvodom 180 je mozne napojit na 150ku komin,ale uz nemusi byt dobry tah
/ tiez mame doma KV 180, komin 150 a nemame ziaden problem /
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
arizona Pozri príspevok
Poznamocka k vyznacenemu, inak suhlas:
Mensie KV s vyvodom DIN 150 sa bezne napajaju na komin DIN 150.
Aj KV s vyvodom 180 je mozne napojit na 150ku komin,ale uz nemusi byt dobry tah
/ tiez mame doma KV 180, komin 150 a nemame ziaden problem /
Ja som to tiež tak mal .Ale pri tlakových nížach alebo pri vetre pri zakurovaní mi to sem tam zadymilo.Som tú 150 zbúral prerobil na 180 vložku a teraz by to von vytiahlo aj mňa.Veď uvidí aj sám ak s tým bude mať problém bude musieť dať prefrézovať komín.
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

urcite by som napisala minimalne staznost na komoru kominárov slovenska... lebo každý kominár vie, čo musí pri kontrole urobiť...

my sme mali podobný problém ale s plynármi, pravidelne sme ich volali na revíziu kotla... až prišiel deň keď kotol zblbol, začal vydávať divné zvuky a "zhasol", našťastie ešte sa nevykurovalo, len sme ozeleli 1 den teplu vodu... technik, ktorý prišiel sa nevedel spamatať, že nám na kotli nikto nikdy nerobil žiadnu údržbu, bol zanesený... tiez nám neveril, ze jeho kolegovia veškeré "testovanie" vykonali minútovým pohľadom na kotol zvonka... hlavne ze zinkasovali zakaždým tuším 40E... takže až po 4 rokoch sme videli ako má vyzerať revízia...
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nezadali ste priemer prieduchov komína.Krb potrebuje min 180mm priemer prieduch.Pri väčšej krbovej vložke odporúčam 200mm.Údaj o tom aký má byť min priemer komína nájdete v údajoch parametroch krb. vložky.Krb by mal mať jednoznačne svoj samostatný komín.Inak to bude chytať falošný vzduch a dymiť do interiéru.Komín nad vykurovacím telesom by mal mať min 7m.
0 0
velasp velasp

velasp je offline (nepripojený) velasp

Krbova vlozka ma 6kW, priemer dymovodu na vlozke je 150mm, prieduch v komine nemam zmerany, ale je urcite vacsi ako 150mm a ma stvorcovy tvar. V dokumentacii sa pise o dlzke prieduchu 5m. Kam by som to teda mal napojit, stavebne upravy na komine nemozem robit..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tam ako máte nakreslenú tú spodnú šipku musíte komínový prieduch ,zelený, kúsok nad šipkou zaslepiť,aby nemal falošný ťah.Potom môžete krb napojiť tam ,ako ho máte znázornený..
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ako sa da zamedzit zatekanie komina? nadstresna cast komina schiedel je omietnuta izonil-om+sietka. v sobotu som si vsimol, ze v podkrovnej casti, kde sa konci omietka, tak na neomietnutej casti tej istej tvarnici na druhom konci je mokry flak - v dlzke fugy. co to sposobuje, ako sa to da odstranit? rozmyslam nad penetrovanim Lukofob-om nadstresnej aj podstresnej casti komina. je to vyriesenie problemu?
Kép0016.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
tuším čo to je ale potrebujem fotto komína z exteriéru ,nech vás zbytočne nepletiem..
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

toto som nasiel
Strecha-Nov%C3%A9-Z%C3%A1mky-F-069.jpg  
Strecha-Nov%C3%A9-Z%C3%A1mky-F-073.jpg  
PA270012.jpg  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Súčasné fotto "čapice" tam bude chyba.Zle osadená možno prasknutá.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

riesenie? dat dole a znovu osadit? ina moznost? nejako to osetrit - lukofob? alebo ake su dlhodobe nasledky toho premocenia?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vybehnite na komín a nafotte to najskôr by som to chcel vidieť.Urobte bočné fotto všetkých štyroch strán s napojením na strechu oplechovaním komína + fotografiu z vrchu osadenia čapice.Prvá vec ktorú je nutné skontrolovať sú možné praskliny komína+ je treba skontrolovať osadenie čapice komína.Nedávajte fotografie na poradu je to tu v zlom rozlíšení pošlite mi ich na mail amstavby@gmail.com
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

diki, foto bude asi len vo stvrtok, skor nestihnem nafotit za slnka.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Mal som ten istý problém - zateká to medzi tými dvoma nerezovými dielmi - šupol som tam akryl a už je to OK. Ale tiež to nemám odfotené.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ten je lepsi, nez original schiedel tmel?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nemyslím to - akrylový tmel som dal medzi tie dve nerezové časti (zvýraznil som to červenou farbou), pozri priložený obrázok. Tam to aspoň mne zatekalo.
Naposledy upravil TomasHC : 20.12.11 at 10:59
214869-original1-8ps3g.jpg  
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

na všetky Vaše otázky odpovie kominár... predídete tak následným problémom... tak či tak ho budete musieť volať...
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ano, kominar iba odpovie. este som nevidel novodobeho kominara nikdy na streche. vdaka tomashc, vo stvrtok sa na to kuknem, asi to bude aj u mna
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

čo je to novodobý kominár? nechápem... mám v rodine kominára a denne riešie tieto veci...
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

no, u starych rodicov boli zaciatkom kurenarskej sezony, prisli, obzreli komin, napisali do zapisnice, ze kom. dvere su zrdzavene, treba ich vymenit, a inkasovali 80 eur. napisali este, ze tah komina je vyhovujuci, doporucuju mechanicke cistenie sadzi, no neviem, kurilo sa vecne plynom. Nevysli na povalu, nedaj boze na strechu. V Madarsku napr. pri kazdom komine musi byt vylezove okno, alebo chodnik na streche, ale nikdy to nie je pouzivane. Takze preto som pisal novodoby kominar, lebo ma magicku schopnost urcenia bezpecnosti komina na zaklade predstav. Cest vynimkam, malo takych kominarov vidime, pri ktorych rychlo chytame svoje gombiky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať