Zavrieť

Porady

PRIPOJENIE WiFi ROUTERA NA PC

Mám takýto problém, do PC mi ide internetový kábel. Dá sa pripojiť WiFi router na PC tak, aby mi šiel Net aj na PC..a aj WiFi na Mobile súčastne? PC je stolový..nemá WiFi prímač..
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je to tak jednoducho povedané, ale:
Kábel pichneš do routera do LAN, ďalší sieťový kábel LAN picheš do LAN výstupného portu a druhý koniec do PC. Na PC nastavíš sieťovú kartu vo Vlastnostiach v Internet Protocol všetko na Získať automaticky. PC sa pripojí na router, ktorý prijíma internet. Potom cez PC vstúpiš do nastavení routera (podľa typu sa v prehliadači zadávajú napr.: 192.168.1.1), nastavíš si WLAN - povolíš, nastavíš SSID (meno siete), zabezpečenie. Potom už len na mobile musíš nájsť sieť (tú svoju) podľa názvu a pripojiť sa.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  UPC.JPG
Zobrazení: 42
Veľkosť:  30.4 KB
3 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Este by som doplnil, ze pravdepodobne budes mat problem s pripojenim na inet z dovodu zmeny mac adresy tvojho koncoveho zariadenia.
Doteraz si mal, pre svojho poskytovatela ako koncovy bod PC a jeho sietova karta bola to co oni videli ako tvoje pripojenie /mac adresa sietovej karty/. Teraz, ked tam das router, tak sa im tam ukaze ine zariadeni /ina MAC adresa/ a tak ta budu blokovat.
Najjednoduchsie je, ked uz to budes mat zapojene ako je to napisane vyssie, zavolat na ich linku podpory, kde sa ta spytaju na cislo zmluvy + nejake identifikacne udaje a nasledne ti na dialku nastavia povolenia.
Teda aspon pri UPC to takto funguje.
2 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

No tak nejako som predpokladal ze to bude.
Mate :http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-basic/ - kde ja aj analog a tak pozerate v jednej miestnosti digital a v ostatnych analog podla vyberu /asi 9 stanic, ze?/ - platba 16,60?
Neviem co chcete ako dalsi produkt ak balicek tak sa da kombinovat a zlozit si svoj tu: http://www.upc.sk/baliky/televizia-internet-telefon/

Co sa tyka zapojenia, tam moc neporadim, ale ak mate ich set-top-box zapojeny na niektoru vasu domacu zasuvku, tak v podstate ich 3in1 zasuvku je ozne pripojit na hociktoru vasu domacu tv zasuvku a odtial tahat inet, t.j. zapojit ich modem a nasledne wifi.
Upozornujem ta este pri planovani, ze na inet modem a router budes potrebovat aj napajanie - t.j. niekde pobliz el. zasuvku.
2 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Žabinka Pozri príspevok
Čítam, čítam a už sa mi oči brčkavejú z tých odborných výrazov. Ak je to možné, prosím zrozumiteľne a jednoduchou rečou priblížiť nasledovné: Uvažujem nad optickým internetom od UPC. Teta mi po telefóne povedala, že dostanem modem, ktorý sa zapojí do koncového zariadenia UPC-predpokladám, že hovorila o zásuvke UPC v stene. To sa nachádza v obývačke. Keďže počítače sú vzdialené od tejto koncovky cca 20m a viac, na opačnom konci bytu, a nechcem mať po byte naťahané káble, je možné zrealizovať takéto zapojenie? Chcela by som pripojiť tri počítače.

Par otazok.
- Uz mas nieco od UPC? /TV, tel?/
- Kedy ti ho zavadzali, ako davno.
- Mas zistene ze v tvojej lokalite poskytuje UPC opticky inet?
- Aky program si si vybrala?

Moj predpoklad na zaklade tvojho prispevku je, ze uz mas asi TV od UPC a terazky chces aj Inet. Ide o to, ze ked maz uz davnejsie od UPC TV, tak ti pridu vymenit aj zasuvku na tkz. 3-play - t.j - TV, inet, Tel. - a aktivuju ti iba sluzbu ktoru mas predplatenu.
K zapojeniu.
Ide to takto: kabel z vonku do bytu na konci so zasuvkov -> odtial ti ho /alebo si ho/ zapokis dalsim kablom do modemu ktory ti daju v UPC -> z tohoto modemu ides dalsim kablom do wifi router-u a z neho ak chces uz ide wifi po celom dome.
Ja wifi nemam, som zastancom kablovych rozvodov a tak ti co sa tyka vzdialenosti, kde ti to bude aest fungovat neporadim, ale asi by som to, aspon z tej obyvacky do predsiene /niekde v strede domu/ poriesil kablom od modemu do wifi router-a.
Mozno by stalo aj za uvahu, preniest zastrcku z obyvacky do stredu domu a odtial riesit rozvody po dome do jednotlivych izieb..... atd.

Terazky citam este raz tvoj prispevok a pises, ze mas zasuvku v stene - nejedna sa nahodov o panelakovy tv rozvod? To by nemalo s UPC nic spolocneho, Oni urcite do stien zasuvky nedavaju.
Naposledy upravil kergulaan : 28.12.11 at 11:11 Dôvod: doplnenie
1 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

K dostupnosti inet-u:
http://www.upc.sk/rychly-internet/dostupnost/
Na ich stranke si mozes pozriet aj ostatne veci.
Terazky maju akciu, myslim, za 19,90 na 2 roky vsetko TV+Inet+Tel. Ked sa nemienis stahovat atd, tak celkom dobra cena. Ja mam UPC uz par rokov a spokojnost.

Zasuvka by mala mat 3 von vystupujuce "koliky" ak nemas taku, tak ti pridu ich technici zapojit. Myslim ze to stalo 500 SSK (starych slovenskych korun) - kedysi, terazky asi 11 e - ale nie som si isty.

Ak mas z prepajanim a pripajanim problem, tak si router kup uz pred prichodom technikov aj s potrebnym kablom (modem <-> router /wan kabel/), pre teba je asi najvyhodnejsie v kamennej predajni s PC vecami, kde ti aj trochu poradia (nie supermarkety a velkopredajne) aky router a aky kabel. No a ked priudu technici, tak v ramci zapajania ti to aj spojazdnia.
1 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

misoft Pozri príspevok
Mám dojem, že hej. Signál ide spoločne, potom toto 3in1 to rozdelí podľa povahy.
No, myslim si skor ze nie. Teda aspon u mna signal prichadza do bytu kablom rovno do UPC zasuvky a ona ma az moznost, delit signal na rozne vetvy.
Ked mi zavadzali inet, tak po vytvoreni "zasuvky" sa pripojili, cez moj PC a volali na svoje tech. centrum a spojazdnovali, ozivovali linku.
Ked ma od UPC iba TV zasuvku, tak jej jednoznacne musia prist, vymenit a zapojit novu 3-itu.
Tu vyvstava otazka, kedze ako pise Zabinka, aky ze to ma rozvod po byte, ked ma TV zasuvku v kazdej izbe. Vyzera to na to, ze uz pri stavbe domu / bytu sa urobil TV rozvod do vsetkych niestnosti, ale mam obavu, ci bude tato siet vhodna na prenos digi signalu. Vychadza mi, ze Zabinka ma analogovu TV od UPC a to je trosku rozdiel od digi + internet.
Tkze pre Zabinku:
- aky TV program mas od UPC?
- rozvod TV do vsetkych izieb bol robeny kedy aky to je? Predpokladam, ze je to klasicky TV rozvod ako na spolocnu antenu.
Zaroven by som ta chcel upozornit na to, aby si si davala pozor aky typ TV pripojenia si vyberies. Je analogove a digitalne. Pre teba ako netechnika je asi najpodstatnejsi rozdiel v tom, ze na analogovom, ked sa zapoji do tvojho rozvodu TV tak mozes v kazdej miestnosti mat jeden TV a na kazdom pozerat iny program. Pri digi, ti na koniec ich kabla zapoja taky box + ti daju dialkovy ovladac a tv programi budes prepinat na boxe a nie na tv. To znamena, ze aky program naladis na boxe, taky budes mat po celom byte. Takze s tym digitalom, ak ste viac detna rodina pozor. UPC ma stale moznost aj analogu.
1 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

trosku inak,
kabel co ti ide do pc pripojis do wifi routra, a z neho pojde net na dalsie zariadenia
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

misoft Pozri príspevok
Je to tak jednoducho povedané, ale:
Kábel pichneš do routera do LAN
chyba
treba ho dat do WAN
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vďaka za opravu - môj preklep
0 0
Sogy90 Sogy90

Sogy90 je offline (nepripojený) Sogy90

Tak ja som sa bol dnes pýtať u môjho poskytovateľa netu...Povedali mi že ak chcem WiFi..tak im to ani ohlasovať nemusím..že si kúpim router..a ked mi to vie niekto zapojiť tak nech zapojí..a ked nie tak oni prídu to zapojiť..ale potom samozrejme musím platiť výjazd..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Poskytovateľovi stačí len oznámiť MAC adresu routera - on si to zmení. Router potom vystupuje ako koncové zariadenie u poskytovateľa (ako jeden PC). MAC adresu májdeš niekedy nalepenú na routeri, prípadne pri vstupe do nastavení routera si nájdeš WAN MAC adress.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Sogy90 Pozri príspevok
Povedali mi že ak chcem WiFi..tak im to ani ohlasovať nemusím.
preco by mal poskytovatelovi davat mac ked to ocividne nevyzduje?
a ked uz, tak mac adresa sa da na 99% routrov naklonovat
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
kergulaan Pozri príspevok
Este by som doplnil, ze pravdepodobne budes mat problem s pripojenim na inet z dovodu zmeny mac adresy tvojho koncoveho zariadenia.
Doteraz si mal, pre svojho poskytovatela ako koncovy bod PC a jeho sietova karta bola to co oni videli ako tvoje pripojenie /mac adresa sietovej karty/. Teraz, ked tam das router, tak sa im tam ukaze ine zariadeni /ina MAC adresa/ a tak ta budu blokovat.
Najjednoduchsie je, ked uz to budes mat zapojene ako je to napisane vyssie, zavolat na ich linku podpory, kde sa ta spytaju na cislo zmluvy + nejake identifikacne udaje a nasledne ti na dialku nastavia povolenia.
Teda aspon pri UPC to takto funguje.
Nuž neviem, ale ja som tento rok prešiel na UPC a najprv som mal napojený noťas, potom stolný a potom wifi-router a z neho stolný a na wifinu sa pripájam čím chcem a nikto ma z UPC neprišiel zabiť.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Moja skusenos s UPC z pred 2 rokov - mal som len jeden PC napojeny priamo na modem. Pribudli do rodiny PC - /bohate vianoce/ a tak som riesil zapojenie vsetkych 3 pc na net. Ked som prepojil modem-router-PCs, tak inet nesiel, spatne zapojenie povodneho PC na modem - inet v pohode, zapojenie noveho PC na modem - nic. Takze som volal na ich zakaznicku linku, kde mi to vysvetlili, tak ako som to aj napisal vo svojom predchadzajucom prispevku.
Takze som zapojim klasicky - modem - router- PSc a znovu zavolal na tech. sup. nadiktoval cislo zmluvy + este nejaky identifikacny udaj a za par sec to slapalo.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Zdravím.Chcel by som vás poprosiť o radu.Mám doma dva počítače pripojené káblom cez router.Teraz si chcem kúpiť notebook,aby som mal aj ja počítač,lebo deti obidva vyťažujú.Keďže chcem mať aj doma notebook mobilný pripojený cez WIFI,musím kúpiť WIFI router,alebo stačí dokúpiť niečo k tomu starému routeru.Ďakujem
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ake mate pripojenie?
terajsi router?
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

mecky Pozri príspevok
ake mate pripojenie?
terajsi router?
Router Edimax BR 6214K.Pripojenie cez káblovku
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

tak novy wifi router
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Tak dík.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať