Zavrieť

Porady

Dobrá rada :)

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o nejaké dobré rady a typy, s pečením len začínam, a mam dilemu, našla som pár receptom ale neviem sa rozhonúť, ktorý si mám vybrať.
Chcela by som robiť šuhajdy, našla som veľa receptov, v jednom je orechová plnka a v druhom je orechový plnka ale aj horozienka? V jednom sa všetko mieša dokopy pridáva sa naraz aj čokoláda aj hroznienka aj orechy, a v druhom sa to zase oddeľuje najprv vrstva čokolady, potom plnka a zase čokoláda..Viete mi poradiť, čo je najlepšie a hlave niečo odskúšané
ďalej by som chcela spraviť burizónové guľky zo salka, nemám však predstavu ako dlho vydržia a kedy je čas ich pripraviť na sviatky.
Kúpila som si linecké košíčky od jednej pani doma upečené a chcem ich naplniť tiež orechovou plnkou ale do tejto plnky uz idú aj podrvené piškóty, niekde som čítala, že je dobré ich najprv potrieť čučoriedkovým lekvárom a až potom dať túto orechovú plnku. Skúšali ste to niekto s tým lekvárom?

Ďakujem za každú radu a typ a prajem príjemné sviatky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...upečieme ti...lebo ak to nevyskúšaš sama, nikdy nebudeš vedieť, ako to chutí, ani ako sa to robí a nikdy nebudeš mať nijaké svojské receptíky...

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    pepsikova Pozri príspevok
    ...upečieme ti...lebo ak to nevyskúšaš sama, nikdy nebudeš vedieť, ako to chutí, ani ako sa to robí a nikdy nebudeš mať nijaké svojské receptíky...
    ano ja ich aj vyskúšam upiecť ale chcem aby všetkým chutili a aby sa mi vydarili a všetky sa spapali.. veľmi mi na tom záleží..

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    luckkka Pozri príspevok
    ano ja ich aj vyskúšam upiecť ale chcem aby všetkým chutili a aby sa mi vydarili a všetky sa spapali.. veľmi mi na tom záleží..
    ..

    ...ale , však už len to, že ich sama vytvoríš, budeš vedieť presne, čo si tam dala a ako si to piekla, je základ úspechu a preto, že si to urobila sama ťa všetci pochvália...myslíš, že ak povieš, že recept máš i internetu a nič si na ňom nezmenila, to bude zaujímavé?..nie, ale ak povieš-recept mám z internetu, ale vylepšila som to napríklad, opraženými orieškami, ktoré zvýrazňujú chuť- tak uvidíš, ako ťa všetci ocenia!..ja napríklad používam pri pečení ""trošku""- trošku škorice, trošku zázvoru-ale nepoviem ti presne, kolko to je, lebo mierku mám v oku-trošku!..o to ide!...tak isto "štipka-moja je iná, ako tvoja aj "za hrsť"-je iné moje, ako tvoje......preto to treba vyskúšať podľa seba!...

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Lucka,
    ja som sa tiež do pečenia pustila bez toho, aby som sa s niekým radila, ono ani moc nebolo s kým..
    Treba iba skúšať, neboj rodina bude spokojná s tým, že má napečené, podľa mňa Ťa nikto kritizovať nebude. KeĎ sa aj na prvýkrát nepodarí -nevadí, vyskúšaš znovu.

    No a konkrétne:
    šuhajdy - máte radi hrozienka? daj tam hrozienka!
    máte radi zahryznúť do plnenej čokolády, alebo radšej do čokoládovej zmesi?
    Alebo si urob polovičku takú a polovičku takú a uvidíš. Skombinuj dva šuhajdové recepty, daj hrozienka, alebo sušené ovocie...
    Burizónové guľky sú suché - malo by Ti to vydržať dlhšie... v chlade, v suchu...
    A tie košíčky? Ak chceš cítiť plnku bez džemu, nenatieraj. Zasa môžeš urobiť aj s džemom, aj bez...

    Vyhľadaj si recepty napríklad na mimibazare, tam sú niektoré s presným popisom, aj s pokecmi, radami...

    Držím Ti palce!

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Ja som robil košíčky a môžem povedať, že s tým lekvárom mne a všetkým kto ich papali veľmi chutili. Ibaže ja som dával marhuľový, višňový a ríbezľový. Nemal som čučoriedkový. Podotýkam,že to sú domáce vlastnoručné džemy.Môžem odporučiť.
    PS. ešte som zabudol,že som do nich na ten džem dal višňu.
    Naposledy upravil Gapo : 20.12.11 at 17:27 Dôvod: Doplnok

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Skús www.varecha.sk je tam veľmi veľa receptov aj s obrázkami a diskusie k nim. Sú odskúšané a okomentované. Recept nemusí byť dobrý, keď je len pochválený, ale skús piecť podľa takého receptu, ktorý viacerí vyskúšali a kladne hodnotili. Včera som piekla medvedie labky podľa receptu Sovka62, sú neskutočne dobré, cesto je krehké, fantasticky sa s ním pracuje a perfektne vyklápa z formičiek.

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    A este jednu radu, ked chcem dat do suhajodv hrozienka mam ich v rume namocit alebo ich len pridat do plnky aj s rumom?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja by som ich z rumu vytiahla a prípadne pokrájala, aby neboli také veľké. Rum ti zriedi plnku a budu veľmo aromatické... a alkoholické

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    AlaNR Pozri príspevok
    Ja by som ich z rumu vytiahla a prípadne pokrájala, aby neboli také veľké. Rum ti zriedi plnku a budu veľmo aromatické... a alkoholické
    tak som to chcela aj urobit, namocit do rumu a potom ich este pokrajat aby neboli take velke.. dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.