Zavrieť

Porady

Nezdanitelna polozka na manzelku a jej prijmy

Dobry den,

potrebovala by som poradit. Cely rok 2011 som nepracovala, od 1.1.2011 do 30.9.2011 som bola na materskej dovolenke, od 1.10.2011 do 31.12.2011 som na rodicovskej dovolenke.Na materskej dovolenke bol moj prijem cca 600eur mesacne, na rodicovnskej som zatial nedostala ziaden rodicovsky prispevok, nakolko som si to este nebola na urade vybavit.

Zaklad dane mojho manzela je za rok 2011 cca 10 000,- eur. Bude si moct na mna uplatnit nezdanitelnu ciastku? A ak ano kolko?

A kolko je NCZD na dieta?

dakujem velmi pekne.
Usporiadat
steve27 steve27

steve27 je offline (nepripojený) steve27

zamestnanec príjem cca 700 v hrubom
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

steve27 Pozri príspevok
zamestnanec príjem cca 700 v hrubom
Chceš si sám podať DP za rok 2011 ? Ak ano - nežiadaj do 15.2. o vykonanie ročného zúčtovania dane, ale pýtaj si potvrdenie o zdanitelnej mzde. Rovnako manželka.
0 0
steve27 steve27

steve27 je offline (nepripojený) steve27

Robím v malej firme žiadosť sme už dávali ale to by nemal byť problém kedže ešte nič nerobila,či?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

steve27 Pozri príspevok
Robím v malej firme žiadosť sme už dávali ale to by nemal byť problém kedže ešte nič nerobila,či?
nemal by s tým byť problém, termín na podanie žiadosti je 15.2., takže v januárovej výplate vám RZZP asi nerobili.
Ak nikoho nezoženieš vo svojom okolí, nie je problém poslať dve potvrdenia emailom a dve A-čka urobiť.
0 0
steve27 steve27

steve27 je offline (nepripojený) steve27

ešte zháňam číslo na účtovníčku ktorá robila predtým vo firme ak ju nezoženiem môžem sa ti ozvať,skúšal som ti aj SS-ku ale ma to nepustilo že máš blokované SS. Ďakujem
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

Dobry den, poprosila by som aj ja o radu. Od 1.1.2001 do 31.3.2011 som bola na predlzenej rodicovskej dovolenke cize som nemala ziadny prijem a pracovala som len na dohodu. Potom som bola 2 mesiace zamestnana, 5 mesiacou som bola na PN, a posledne 2 mesiace som na materskej. Mam si podat DP a moze si ma uplatnit aj manzel. A ake tlaciva mam predlozi. Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janullika Pozri príspevok
Dobry den, poprosila by som aj ja o radu. Od 1.1.2001 do 31.3.2011 som bola na predlzenej rodicovskej dovolenke cize som nemala ziadny prijem a pracovala som len na dohodu. Potom som bola 2 mesiace zamestnana, 5 mesiacou som bola na PN, a posledne 2 mesiace som na materskej. Mam si podat DP a moze si ma uplatnit aj manzel. A ake tlaciva mam predlozi. Dakujem
Uveď výšku príjmu z dohody a či si mala zrazenú daň.

Do vlastného príjmu manželky zahrnieš Hrubú mzdu z dohody + nemocenské + materské vyplatené do 31.12.
Manžel si uplatní rozdiel medzi ročnou NČZD a vlastným príjmom manželky.
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

Prijem z dohod bol 700 a mala som zrazenu dan
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janullika Pozri príspevok
Prijem z dohod bol 700 a mala som zrazenu dan
Ak si podáš DP typu A, zrazená daň sa ti vráti.
Podanie tvojho DP nemá vplyv na uplatnenie NČZD na manželku u tvojho manžela.
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

A ked poziadam zamestnavatela o RZD ake doklady budem potrebovat mu predlozit?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vyplnenú žiadosť o RZD...
0 0
janullika janullika

janullika je offline (nepripojený) janullika

Dakujem.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Andalka Pozri príspevok
dakujem,
moje DP je mi jasné
jedná sa mi o manželove zúčtovanie, kde si uplatní na mna NČ. Baby zabite ma, ale naozaj mi niekto sedí na vedení a nepochopím, ktorú sumu z odstupného mám brať do úvahy. Tú, ktorá mi prišla na účet (1226 eur) alebo sumu, ktorá je uvedená na potvrdení o príjmoch FO od môjho zamestnávateľa - r.04-čiastk.základ dane 1444 eur. (riadok 05-úhrn preddavkov na daň 218eur). žiadne iné odvody neboli.
aký doklad mu doložím?
A z odstupného sa neplatia odvody od r.2011?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana Pozri príspevok
A z odstupného sa neplatia odvody od r.2011?
Práveže sa platia, ale ak je to odstupné za rok 2010, odvodom nepodliehajú.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Chápem tomu správne, že ak zamestnancova manželka bol zamestnaná do 6/11 a od 7/11 mala podporu v nezamestnanosti, tak pri ročnom zúčtovaní tú podporu zahrniem do jej príjmu+príjem zo zamestnania mínus odvody, ak si ona bude ešte robiť daňové priznanie tam si ona už tú podporu v nezamestnanosti nezahrnie??
2.otázka Ak sa zamestnanec oženil v 5/2011, jeho manželka pracovala do 2/2011 na zmluvu, potom bola na úrade, tak jemu budem počítať tú odpočítateľnú položku na manželku za mesiace 6-12/2011, ten jej príjem pred manželstvom tam treba zahrnúť alebo nie, prípadne podporu v nezamestnanosti??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana Pozri príspevok
Chápem tomu správne, že ak zamestnancova manželka bol zamestnaná do 6/11 a od 7/11 mala podporu v nezamestnanosti, tak pri ročnom zúčtovaní tú podporu zahrniem do jej príjmu+príjem zo zamestnania mínus odvody, ak si ona bude ešte robiť daňové priznanie tam si ona už tú podporu v nezamestnanosti nezahrnie?? Áno, tak.
2.otázka Ak sa zamestnanec oženil v 5/2011, jeho manželka pracovala do 2/2011 na zmluvu, potom bola na úrade, tak jemu budem počítať tú odpočítateľnú položku na manželku za mesiace 6-12/2011, ten jej príjem pred manželstvom tam treba zahrnúť alebo nie, prípadne podporu v nezamestnanosti?? Zahrnieš príjem za celý rok, ale rozdiel v NČ uplatníš len za mesiace manželstva,t.j. 6-12.
V texte.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ďakujem, a tá druhá otázka, to neviem vôbec ako to uplatniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana Pozri príspevok
Ďakujem, a tá druhá otázka, to neviem vôbec ako to uplatniť?
Veď som tam odpovedela.
0 0
Editka13 Editka13

Editka13 je offline (nepripojený) Editka13

Dobrý deň, som na RD a mám príjem len z prenájmu nehnuteľnosti. Budem si podavat DPFO typ B. Kedze z toho prenajmu nemam moznost uplatnit nic zo svojej NČD, je mozne aby si ju uplatnil manzel? Pocita sa prijem z prenajmu do vlastnych prijmov manzelky? Ak ano v akej vyske? 1. Trzba brutto z prenajmu, 2. Trzba minus oslobodena cast 500 EUR, 3. ciastkovy zaklad dane z prenajmu? Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Editka13 Pozri príspevok
Dobrý deň, som na RD a mám príjem len z prenájmu nehnuteľnosti. Budem si podavat DPFO typ B. Kedze z toho prenajmu nemam moznost uplatnit nic zo svojej NČD, je mozne aby si ju uplatnil manzel? Pocita sa prijem z prenajmu do vlastnych prijmov manzelky? Ak ano v akej vyske? 1. Trzba brutto z prenajmu, 2. Trzba minus oslobodena cast 500 EUR, 3. ciastkovy zaklad dane z prenajmu? Dakujem za odpoved.
Manžel si môže uplatniť len rozdiel medzi tvojím skutočným príjmom z prenájmu a NČZD.
0 0
Načítať ďalšie