Zavrieť

Porady

Bolest chrbtice

Dobrý deň, pri cvičeni chrbta(na hrazde) som si 23.12 niečo dokašľal s pravou časťou chrbta niekde okolo lopatky.. bolesť spočiatku nebola až taka strašna len som už nemohol ďalej cvičiť .. Cez Vianoce som pomahal s manualnymi pracami a asi som si to tym zhoršil.. V Nedeľu ako som sa naťahoval som pocitil strašnu bolesť.. V pondelok som bol skusiť zabehať ale zvladol som iba 30 minut aj to s obrovskym utrpenim.. Teraz je to dost veľka bolesť , boli ma to vždy ked namaham tu pravu čast chrbtu napriklad ked naklonim hlavu do pravej strany .. a boli ma to aj ked sa zhlboka nadychnem.. Inak mam 16 rokov, bolesti ustupili ked som vzal acilpyrin ale myslim že to bude asi len tym acilpyrinom, trvaju už asi 4 dni, neviete čo by to mohlo byť, popripade či je nutne zajst za lekarom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    niečo natiahnuté, klud od cvičenia, suché teplo. zájsť k lekárovi.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...no za lekárom URČITE - ortopéd snáď niečo porieši...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Martines12 Pozri príspevok
    Dobrý deň, pri cvičeni chrbta(na hrazde) som si 23.12 niečo dokašľal s pravou časťou chrbta niekde okolo lopatky.. bolesť spočiatku nebola až taka strašna len som už nemohol ďalej cvičiť .. Cez Vianoce som pomahal s manualnymi pracami a asi som si to tym zhoršil.. V Nedeľu ako som sa naťahoval som pocitil strašnu bolesť.. V pondelok som bol skusiť zabehať ale zvladol som iba 30 minut aj to s obrovskym utrpenim.. Teraz je to dost veľka bolesť , boli ma to vždy ked namaham tu pravu čast chrbtu napriklad ked naklonim hlavu do pravej strany .. a boli ma to aj ked sa zhlboka nadychnem.. Inak mam 16 rokov, bolesti ustupili ked som vzal acilpyrin ale myslim že to bude asi len tym acilpyrinom, trvaju už asi 4 dni, neviete čo by to mohlo byť, popripade či je nutne zajst za lekarom?
    ...mladosť - pochabosť .......................nevedomosť ???

    Pri tom cvičená na hrazde si si hrudný kôš poriadne asi ( pád z akej výšky asi ? ) narazil .....preto aj tie problémy s dýchaním - nadýchnutím ...
    Zvyškom toho ostatného si si asi tiež nepomohol teda ...
    Zbehni na interné , nejaké pilule od bolesti dostaneš ......dlhšie Ťa na hrazde nik neuvidí ...
    Aj keby si mal rebro nejaké zlomené , tak nečakaj nejakú sádrovačku alebo niečo podobné ...maximálne sa zvykne dať elastický obväz a fertig ...
    Ak je to len narazene, tak to je zbytočne chodit ku lekarovi podľa mňa. Tabletky od bolesti nepotrebujem, prežijem to aj bez toho a cvičiť by som si jasne nedovolil ale pri behu sa zas ten chrbat až tak nenamaha.. A už začinam citiť že bolest pomaly ustupuje

    svetluška je offline (nepripojený) svetluška

    svetluška
    Tabletky od bolesti asi veľa nepomôžu,môžeš mať prasknuté rebro,preto sa Ti ťažko dýcha.Kúp si v lekárni horúce náplaste,prilep na boľavé miesto a zatiahni hrudník ručníkom.Bolesť postupne utíchne a budeš aj lepšie dýchať.Ak to nepomôže tak rozhodne treba ísť lekárovi.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ...tak si kúp IBALGIN gel, nech ti priateľka urobí masáž ty v 16nástich rokoch si si mohol tak akurát natiahnuť postranný sval..., prestaň cvičiť.., nemusí to byť vôbec od cvičenia..môže to byť aj od nachladnutia v oblasti hrudnej a krčnej chrbtice....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Martines12 Pozri príspevok
    Ak je to len narazene, tak to je zbytočne chodit ku lekarovi podľa mňa. Tabletky od bolesti nepotrebujem, prežijem to aj bez toho a cvičiť by som si jasne nedovolil ale pri behu sa zas ten chrbat až tak nenamaha.. A už začinam citiť že bolest pomaly ustupuje
    a čo si cvičil toto?
    Ano, presne to ale bolest sa dostavila asi az 3 dni od toho zranenia v posilovni.Dneska ma to už boli menej bol som už aj 30 minut na stacionarnom bycikli v pohode len stale neviem prečo pri tom hlbokom nadychu ma to boli...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Martines12 Pozri príspevok
    Ano, presne to ale bolest sa dostavila asi az 3 dni od toho zranenia v posilovni.Dneska ma to už boli menej bol som už aj 30 minut na stacionarnom bycikli v pohode len stale neviem prečo pri tom hlbokom nadychu ma to boli...
    je to určite len natiahnuté, teda ja si to myslím, nechaj to poriadne oddýchnuť a ked začneš opäť cvičiť chrbát skús voliť iný cvik. napr. priťahy kladky v sede, aspoň ja by som ti dala to.
    Jasné, ja som cvičil aj to, na hrazde som mal len 3 serie po 6-7-8 opakovani ale prehaňal som to lebo som cvičil 3dni potom den volno a zas 3dni a tak dookola čo bolo dost vela asi.Bolest naozaj ustupuje i ked pri hlbokom nadychu ma to stale trochu boli ale zajtra už idem skusit aj zabehnut a uvidi sa. Som len rad že som nemusel sa tahat ku doktorom Inak ďakujem všetkym za rady a tak ..

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    no niekedy je dobré zvoľniť tempo lebo potom ťa takéto niečo môže vyradiť na dlhšiu dobu.

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    To je bežné natiahnutie svalov. na svale sa ti urobí taká hrčka "spazmus". Je to zdurenie svalu spôsobené neprimeranou záťažou, jednostranným a dlhodobým zaťažením svalu. Pred cvičením sa treba dobre rozcvičiť. Pri hrazde môžeš ísť kľudne na doraz, lebo je to cvičenie s vlastným telom. Pri bolesti treba kľud (necvičiť kým bolesť neprejde). Masáž dokáže veľmi dobre pomôcť, zmierniť bolesť a urýchliť hojenie. Bolestivé miesta treba stláčať viackrát denne kým bolesť neustúpi. Po každom ošetrení sval trošku natiahnuť.
    No ano ale nemalo by tu hrčku byť vidno?Lebo na chrbte nie je nič napuchnute ani nič podobne, inak bolest uz ustupuje, behat dokažem v pohode cvičenie si davam pauzu ešte tyzden a potom začnem s vlastnou vahou postupne...

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Tú hrčku alebo zdurenie pocítiš na bolestivom mieste, ale ak je to niekde pod lopatkou, tak je dosť obtiažne to nahmatať. Treba mať trošku prax na lokalizovanie spúšťových bodov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.