Zavrieť

Porady

kam do kupelov

Ahojte poradaci. Chcel by som vediet Vas nazor na kupele Sklene Teplice, Kupele Rajecke Teplice, Kupele Kovacova a Kupele Trencianske Teplice. Mam problemy s chrbticou, teda s platnickami,niekedy je to lepsie,niekedy horsie ale kedze som nebol operovany a chcem sa aj operacii vyhnut a vyuzit vsetky alternativne liecenia tak ma informovali ze sa bude jednat u mna o skupinu B, teda ze budem dost vela doplacat. Chcem to ale aj tak skusit, mam aj dlhsie obdobia bez bolesti a teda do kupelov vkladam aku taku nadej ze sa mi podari moj stav o dost zlepsit a zastabilizovat. Pozrel som si web stranky vsetkych kupelov,prezenty vyzeraju fajn ale osobna skusenost ludi je na nezaplatenie. Rad by som teda vedel Vas nazor,aby ste mi poradili kam sa ist liecit,aby ma to nestalo zbytocne vela penazi v zmysle ze kupele pekne ale personal bol lenivy, spinave izby atd ... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Ujasni si v prvom rade, čo od kúpeľov očakávaš - či kvalitu liečby, alebo kultúrne vyžitie, či izbu s kúpeľňou, alebo bez. Najlacnejšie doplatky vychádzajú v Turčianskych Tepliciach, ale je to na úkor kvality - skrátené trvanie procedúr na 15min z 20tich. Mne sa páčilo v Sklených - malinké kúpele, väčšia možnosť priplatenia procedúr za nižšiu cenu ako v ostatných kúpeľoch, najnižšie doplatky pre B skupinu, nie na úkor kvality procedúr. Trenčianske a Rajecké sú pomerne dosť drahé - tj. príplatok na deň pre B skupinu cez 10e, ale s kúpeľňou. A čo sa týka liečivosti - tak Trenčianske majú sírnaté zloženie vody a Sklené, Rajecké, Turčianske - väčšinou vápenato-horečnaté. Ku Kováčovej sa vyjadriť neviem, nebola som tam.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ono ak ti kúpeľnú liečbu poisťovňa schváli, dá ti zoznam kúpeľov s tlf.číslami a budeš telefonovať a telefonovať a zisťovať ceny a termíny a až potom uvidíš, čo si z toho vyberieš. Je to naozaj individuálne, ktoré kúpele na koho ako zapôsobia - myslím zdravotne. Ale dôležitá je aj psychická pohoda, lebo ak budem bývať za menej, ale v starých zatuchnutých priestoroch, či bez kúpeľne, prípadne nebudem mať kam ísť po ukončení procedúr, budeš počítať dni do konca pobytu a povieš si ... asi to nestálo za nič.

    Mimochodom neviem si predstaviť izbu v kúpeľoch bez kúpeľne...

    sisima je offline (nepripojený) sisima

    sisima
    ja ti poradím Trenčianske kúpele, a hotel Krym alebo Pax (v oboch máš aj nové zrekonštruované izby) my chodievame do Krymu, trosku to tam zaváňa dávnymi komunistickými časmi (architektúra hotela, vybavenie, rekonštrukcia) ale to myslím v dobrom, prístup,personál a kvalita procedúr. všetky procedúry sa absolvujú v tomto jednom hoteli, a to je podla mna velká výhoda, nemusíš sa prezliekať do zimných vecí a napr. z perličkového kúpeľa v zime pendlovať na masáž do iného objektu... strava kvalitná a máš aj na výber...
    Takýto pobyt sa dá zabezpečiť aj cez rozne spoločnosti, nie len cez poistovne, vtedy si vyberies a zaplatíš lepsiu izbu, na ktorej budes sám, nie s dalšími 2-3 ludmi...
    v Sklenných Tepliciach sa mne osobne nepáčilo (bola tam mama cez poistovnu), ten hotel/penzion bol starý, izby nemali kupelne a WC, boli na chodbe spoločné, a teda 2 týzdne užívať jedno WC s niekolkými desiatkami ludí, no nic moc...
    a Piešťany, ked si vyberieš dobrý hotel, tak tiež výborné... my sme boli len na víkendovom pobyte v Magnólii, strava nic moc a strasne predražená, izby na zrekonštruovanom poschodí výborné, v objekte bol bazén, sauna a naozaj skvelá masérka...

    akeber je offline (nepripojený) akeber

    žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac akeber
    V jan. 2011 som bola v kúpeľoch Turčianske Teplice.....tieto kúpele liečia aj chrbticu , klby ,ženské ochorenia. Pobudla som tam 22 dní v hoteli Veľká Fatra. Môžem odporučiť.Personál vynikajúci , čisto všade ...každé ráno nám upratovali izbu....strava super.....ráno švédske stoly...môžem na 100% odporučiť. Čo sa týka liečby , môj zdrav. stav sa zlepšil a .... po pár dňoch aj iný rekreanti zanechali francúzke palice na izbách. Procedúry možno konzultovať s lekárom aj si ich pomeniť podľa svojej potreby. Je možnosť aj dokúpiť procedúry . Kúpele umožňujú okrem liečby i kultúrne vyžitie .....zájazdy a každý večer zábava v hoteli . Jediné čo som si musela počas liečby dokúpiť bola minerálna voda. Kúpele bolo možno opustiť kedykoľvek ale nie mesto Tur. Teplice za to sa v kúpeľoch vylučovalo a dotyčný si musel zaplatiť celí pobyt. Odporúčam , neobanuješ. Ja som doplácala niečo cez 50 eur.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Sto ľudí, sto názorov. Všetky kúpele sú na dobrej úrovni a je len na Tebe či si zaplatíš konfortnejšiu izbu,alebo lacnejšiu. Tiež ti nikto nemôže povedať že ktoré kúpele práve tebe budú mať najlepší účinok, lebo na každý organizmus pôsobia ich účinky ináč.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    No, ja si liecim problemy po tazkom uraze chrbtice takto: patkilometrova prechadzka, vyrubanie diery do ladu v rieke, absolvovanie kupelnej procedury, absolvovanie pitneho pivneho rezimu v miestnom obchode, patkilometrova prechadzka naspat, obcas je cesta priuzka. Zlozenie vody nepoznam, pivo najlacnejsie. Okrem pitnej kury a drania topanok ... zadarmo. :-)

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Mne sa napr. veľmi páči v Bardejovských kúpeľoch. Kúpeľné domy sú prepojené chodbami s budovou kde sú procedúry, takže keď je aj zlé počasie nemusíš sa obliekať a ísť von,alebo zachladnúť po kúpeli. Organizujú výlety, rôzne akcie nebudeš sa nudiť.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Pozor nie všetky domy, iba Ozón, Astória a Alžbeta. Ostatné sú mimo liečebného pavilónu a aj na stravu musíš chodiť práve do menovaných. Ale inak je tam krásne.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    Och Brusno, fantázia, cítila som sa ako v inej krajine skrátka Hilton vrátane služieb, no jednoducho najvyšší level.
    Iba pre samoplatcov, resp. čiastočných samoplatcov najdrahšie kúpele.
    Radšej nech som zdravá, ale keby mi niekto povedal o hodinu vyrážame, stíham sa pobaliť.

    pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

    pozlatka
    buchač Pozri príspevok
    ...môžem potvrdiť ...bol som v kúpeľoch ( Brusno ) ...paráááda vo všetkých ohľadoch - strava , ubytovanie , procedúry .........

    ...len ten spolubývajúci mi nedal spať - doslovne .....každé ráno som niekoľko kubíkov dreva von balkónom vyhadzoval ...pripadal som si jak na gátry , toľko ho napílil ...
    prosim o radu,
    manzelovi poistovna schvalila kupelny pobyt A v kupeloch Brusno v LD Polana, ale neurcila datum kupelnej liecby.Je potrebne dohodnut datum s kupelnym zariadenim alebo pockat,kym ho urcia kupele?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    pozlatka Pozri príspevok
    prosim o radu,
    manzelovi poistovna schvalila kupelny pobyt A v kupeloch Brusno v LD Polana, ale neurcila datum kupelnej liecby.Je potrebne dohodnut datum s kupelnym zariadenim alebo pockat,kym ho urcia kupele?
    Preco zakladas tu istu otazku vo viacerych temach?????

    http://www.porada.sk/t185864-info-oh...ej-liecby.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    paťuška Pozri príspevok
    Ono ak ti kúpeľnú liečbu poisťovňa schváli, dá ti zoznam kúpeľov s tlf.číslami a budeš telefonovať a telefonovať a zisťovať ceny a termíny a až potom uvidíš, čo si z toho vyberieš. Je to naozaj individuálne, ktoré kúpele na koho ako zapôsobia - myslím zdravotne. Ale dôležitá je aj psychická pohoda, lebo ak budem bývať za menej, ale v starých zatuchnutých priestoroch, či bez kúpeľne, prípadne nebudem mať kam ísť po ukončení procedúr, budeš počítať dni do konca pobytu a povieš si ... asi to nestálo za nič.

    Mimochodom neviem si predstaviť izbu v kúpeľoch bez kúpeľne...
    ...môžem potvrdiť ...bol som v kúpeľoch ( Brusno ) ...paráááda vo všetkých ohľadoch - strava , ubytovanie , procedúry .........

    ...len ten spolubývajúci mi nedal spať - doslovne .....každé ráno som niekoľko kubíkov dreva von balkónom vyhadzoval ...pripadal som si jak na gátry , toľko ho napílil ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...bol som na X - ku , chválabohu ( žiaľbohu ) ...aj som dumal jeden čas , že si kvôli chapkoškovi vezmem izbu - samostatku ...prešlo ma to jak psa motor , keď mi recepčná cenu urvala ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pozlatka Pozri príspevok
    prosim o radu,
    manzelovi poistovna schvalila kupelny pobyt A v kupeloch Brusno v LD Polana, ale neurcila datum kupelnej liecby.Je potrebne dohodnut datum s kupelnym zariadenim alebo pockat,kym ho urcia kupele?
    Na kúpeľný pobyt " A " sa zásadne iba na pozvánku chodí ....kúpele určujú termín , treba počkať na výzvu...
    ...je tu síce aká - taká možnosť aj zmenu vybaviť , no to je potrebné už potom konzultovať so zariadením ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.