Zavrieť

Porady

Dodanie slúžby

Ako by ste riešili takýto problém.
Majiteľ mi teraz dal do ruky podklady na vystavenie fa.,kde sa servis robil od 1.1.2004 do 30.7.2004.

Ešte dodal,že sa bude fakturovať aj rok 2003!(nemám v účtovníctve za rok 2003 nevyfakturované dodávky)

S firmou pre ktorú sme pracovali nemáme uzavretú zmluvu.
Sme štvrťročný plátcovia DPH.
Dá sa vôbec nejak riešiť takýto problém ohľadom na zákon o DPH.

Poradte mi niečo.On mi povedal,že sa to musí dať nejak vyriešiť,ale ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Rok 2003 určite dodatočným daňovým priznaním. Keď pán majiteľ vie, že sa to musí dať nejako urobiť, nech aj on pohne mozgom. Ale viem si predstaviť reakciu pána majiteľa, určite Ťa platí za to aby si to vedela Ty. Tie servisy boli za každý mesiac zvlášť, alebo iba jeden servis a trval tak dlho? Ak by boli za každý mesiac zvlášť , takisto za prvý a druhý štvrťrok treba opravné DP. Určite to nebude zadarmo. Nedalo by sa to poriešiť dodatočne zmluvou, že budete fakturovať treba polročne?

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Keby bola zmluva,že fakturácia bude raz za pol roka,neporuším tým zákon o DPH?
    Dal mi rozpis na 12 servisných zásahov na 1 dodaciom liste.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Myslím si že nie. My máme napr. prenájom nehnuteľností v zmluve dohodnuté že budeme fakturovať štvrťročne už niekoľko rokov, ešte nám to daňováci nevytkli. Ale treba to určite ošetriť zmluvou. Inak by si musela podľa dodacích listov fakturovať každú službu po ukončení, ako na objednávku.

    anita je offline (nepripojený) anita

    účtovník, SZČO anita
    Ak je tych 12 servisnych zasahov na jednom dodacom liste, riesila by som to jednou fakturou a datum dodania sluzby by bol napr. 1.8.2004. Tym by som sa vyhla podavaniu dodatocnych danovych priznani na DPH za I. a II. stvrtrok 2004.

    Je to ako u Eurotelu a Slovak Telekomu. Obdobie fakturacie je napriklad 1.7.-31.7. ale datum dodania sluzby je 3.8.2004. Tymto spôsobom sa DPH presuva na august.

    Pekny den

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Anita,ja som na fa.nedala obdobie za ktoré to fakturujem.Ale firma pre ktorú robíme chcela rozpis servisných zásahov.A na dodáku od šéfa.je rozpis od 1.1.2004 do 31.7.2004. Stále upozorňujem,že keď sme štvrťročný platitelia DPH,že vždy všetko uzavrieť k 31.3,30.6 atď.
    Ako riešite takéto probl.vy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.