Zavrieť

Porady

Zmena trvaleho bydliska

Ahojte poradaci, neviem či tato otazka patrí práve do tejto porady, možno je aj trochu sprostučká ale:
Zmenila som niekedy v auguste 2005 trvalé bydlisko a nenahlasila som to na DU, proste som na to zabudla. Dostanem pokutu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Pokutu nedostaneš, ale všetká pošta sa bude DÚ vracať. / Ak ťa poštárka pozná a vie kam si sa presťahovala tak bude možno ochotná a poštu dá tej, ktorá má tvoj rajón/ Stačí prefotiť nový občianský preukaz - s novou adresou a dať ho do podateľne na DÚ. Neriskovala by som napríklad to, že by ma volali na kontrolu a ja by som sa nedostavila, tam by už tie pokuty začali .

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak máš živnosť, musíš ohlásiť zmenu trvalého bydliska najprv na živnostenský, až potom na DÚ. DÚ musíš predložit kópiu zmeny zo živnostenského a vrátiť osvedčenie o registrácii a pridelení DIČ. Kópiu OP som tam nedávala, len som v žiadosti napísala zaniknutú starú adresu a novovzniknutú novú adresu.
    Zároveň to musíš oznámiť aj soc.poisťovni a zdravotnej, kde tiež predložíš starý preukaz poitenca, aby Ti vydali nový s novou adresou. Poisťovne majú na to tlačivá.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    ala13
    Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?
    Tieto info mám z vlastnej skúsenosti. Robila som to už 2x. Správkyňa, ku ktorej patrím mi povedala, aby som prefotila OP /nevidím na tom nič podozrivé/ a dala na podatelňu, aby si to v registri opravili. Takto som to spravila 2x a je to v poriadku. A zmenu bydliska treba hlásiť určite - podľa mňa. A ešte ako píše vieroslava, absolvovať to všetko od zdravotnej, sociálnu, živnost. to je jasné, ale ihneď im nahlásiť zmenu tak ako som písala, pre prípad, že si budú chcieť s tebou "dopisovať" v čase, keď nebudeš mať nový ŽL. /toto mám od správkyne , ale myslím, že je to pochopiteľné/
    Naposledy upravil Zdeni : 29.01.06 at 15:23

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ala13
    Odkial mas tieto informacie? Naozaj treba hlasit DU zmenu bydliska? A smie sa fotit obciansky?
    Pojednáva o tom zákon o správe daní a poplatkov...§ 31 registračná povinnosť a konkrétne v ods. 7 sa píše, že ak dôjde k zmenám skutočnosti uvedených v predchádzajúcich odstavcoch, je daňový subjekt povinný oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, kedy vznikli.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lidinka ,

    takéto veci , treba riešiť hneď za horúca . Si predstav , že sa vráti dôležitá pošta z DÚ alebo SP, ZP . To sú skutočne následky ako hrom .
    Mohla si s tým počítať a na pošte v mieste Tvojho bývalého bydliska požiadať o doposielanie pošty , platí sa 120 Sk na pol roka , a poštu by Ti doposielali na novú adresu .V prípade záujmu doposielanie za poplatok môžeš predlžovať .

    Ja som to riešila tak , že v zákonnej lehote som vykonala všetky zmeny na inštitúciach,poštu mi doposielajú ešte dodnes a pritom 1 1/5 roka už bývam inde .
    Naposledy upravil Zita5 : 29.01.06 at 19:04

    hermiona je offline (nepripojený) hermiona

    hermiona
    Zita5 Pozri príspevok
    Lidinka ,

    takéto veci , treba riešiť hneď za horúca . Si predstav , že sa vráti dôležitá pošta z DÚ alebo SP, ZP . To sú skutočne následky ako hrom .
    Mohla si s tým počítať a na pošte v mieste Tvojho bývalého bydliska požiadať o doposielanie pošty , platí sa 120 Sk na pol roka , a poštu by Ti doposielali na novú adresu .V prípade záujmu doposielanie za poplatok môžeš predlžovať .

    Ja som to riešila tak , že v zákonnej lehote som vykonala všetky zmeny na inštitúciach,poštu mi doposielajú ešte dodnes a pritom 1 1/5 roka už bývam inde .
    Pošta do vlastných rúk sa nedoposiela!!!!!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    hermiona Pozri príspevok
    Pošta do vlastných rúk sa nedoposiela!!!!!
    Áno súhlasím.

    Zmena trvaleho bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.