Zavrieť

Porady

Problem s pripojenim na zabezpecenu wifi siet

Chcel by som si zabezpecit WiFi router Belkin N routerF5D8236-4v.3, avsak odporucanym postupom v navode sa mi to nedari. Ked zadavam zvolene heslo, moj notebook ASUS X51R sa na wifi nepripoji. Je mozne,ze je problem priamo v PC, pretoze mam problem pripojit sa aj na ine zabezpecene siete, aj ked poznam heslo (internetove kaviarne). Vie mi niekto poradit v com by mohol byt problem? (specificke nastavenie routra, nastavenie sietovej karty... ) Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Máš to nejak takto,samozrejme názov siete si daj podľa svojho a heslo nemá byť prázdne.
    BELKIN 1.jpg  
    BELKIN 2.jpg  
    1/1

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Windows na zabezpečenie routera nemá vplyv - cez Windows a prehliadač sa dostaneš do routera. Počítač a router sú dva počítačové stroje, nezávislé pracujúce na sebe, ale vzájomne spojené komunikačne.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ak ma winxp bez service packu, teraz som si nie isty ci 1 alebo 2 (alebo prislusneho kb) tak sa na wpa2 nepripoji (nieje to obvykla kombinacia, ale uz som sa s tym stretol)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    SP1 - vtedy WPA2 bolo novinka, SP2 to tuším už podporovala (ale nie som si na 100% istý - brať s rezervou)

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ani Windows XP SP2 nevie WPA2, to vie až SP3 (alebo SP2 s doinštalovanou podporou). Iné je to keď sa na konfiguráciu WiFi použije utilita k tej WiFi, vtedy je možné WPA2 aj na staršom OS, dokonca aj na Windows 98 (ak to teda tá utilita podporuje).
    Vlado40 Pozri príspevok
    Máš to nejak takto,samozrejme názov siete si daj podľa svojho a heslo nemá byť prázdne.
    Vsetko mam presne tak vyplnene, mam pocit ze na vine nie je nastavenie routra.
    WPA2-PSK, windows je XP , a pre ostatne prispevky , mam samozrejme nainstalovany aj SP3. CHyba bude s nejjakou podporou niecoho , neviem coho, kedze sa mi nepripoji ani na ine zabezpecene siete. Skusal som uz aj aktualizaciu drivera sietovky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri na kartu sieťového pripojenia WiFi: V časti Všeobecné-Vlastnosti-Všeobecné- Internet Protocol sa pozri, či máš nastavené (cez ich Vlastnosti) Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky. Je možné, že tam máš nejaké nastavené napevno a preto nepripojí.
    Vsetko je nastavene na automatiku...s nastaveniami PC nerobim prvy den , a robim to obcas aj inym , preto ma to hneva , ze so svojim si neviem dat rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.