Zavrieť

Porady

Predaj fotoaparátu cez internet

Dorbý deň,

Dúfam že som na správnej adrese :-). Dal som na internet inzerát, že chcem predať svoj osobný fotoaparát. Ozval sa mi chlapík zo zahraničia, že ho kúpi a že mi pošle na môj účet peniaze. Chcem sa opýtať či nemôže zneužiť moje informácie, pretože si pýtal nasledovovné info o účte:

Meno ...
Číslo účtu ...
IBAN ...
SWIFT kód ...

Nikdy som nepredával takto do zahraničia cez net, preto sa pýtam. Pôvodne som chcel predať osobným odberom. Zatiaľ je to prvý a jediný kupujúci, preto sa pýtam. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No riziko je vždy nejaké,ale nepredpokladám,že by chcel urobiť podvod nejaký- nejako ti tie peniaze musí poslať-pre istotu mu ale nedávaj podpisový vzor-len pre istotu...,ale ja tiež bežne dávam č.účtu pri predaji...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    a nechce to tak,že on Ti pošle polovicu ceny,Ty jemu foťák a až potom Ti doplatí zvyšok? Ak áno,tak peniaze Ti nedoplatí,klasický trik.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kopretinka Pozri príspevok
    neviem kopretinka čo špekuluješ akože- v zadaní sa jasne píše o predaji foťáku, nič o nigerijskych listoch- tak nestraš chlapca a nešpekuluj...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    oniiicek Pozri príspevok
    Nie. Prečo z Nigérie ? - Poľsko
    nenechaj sa znervozniť- platí príspevok č.1...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    neviem kopretinka čo špekuluješ akože- v zadaní sa jasne píše o predaji foťáku, nič o nigerijskych listoch- tak nestraš chlapca a nešpekuluj...
    keby zadávateľ nemal pochybnosti,tak sa tu nevypytuje a za druhé,on ani netuší o nigérijských listoch,tak prečo by sa nemohol o tom dozvedieť a aj kopa ďalších ľudí? Možno to niekomu pomôže a nebudeme tu o pár dní čítať,ako niekto naletel

    oniiicek je offline (nepripojený) oniiicek

    oniiicek
    Ďakujem za info. Pýtam sa aj preto, lebo mi bolo hneď čudné, že niekto chodí na Slovenské fórum zo zahraničia, aby kúpil foťák. Som mu napísal niečo po poľsky (niečo viem ) a na to mi neodpísal nič. A po druhé, napísal mi, že mi dá o 50 eur viac. To vo mne ešte viac vytvorilo pochybnosti. Radšej si počkám a predám poctivému Slovákovi :-)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    oniiicek Pozri príspevok
    Ďakujem za info. Pýtam sa aj preto, lebo mi bolo hneď čudné, že niekto chodí na Slovenské fórum zo zahraničia, aby kúpil foťák. Som mu napísal niečo po poľsky (niečo viem ) a na to mi neodpísal nič. A po druhé, napísal mi, že mi dá o 50 eur viac. To vo mne ešte viac vytvorilo pochybnosti. Radšej si počkám a predám poctivému Slovákovi :-)
    Dá ti trt a nie o 50€ viac!!!!!!!!!
    http://www.ephoto.sk/forum/28/7227/a...vodu/strana-1/
    Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
    Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.
    Hanigal

    P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Skus inzerovať na www.ephoto.sk, www.bazos.sk, alebo aj aukro.sk. Maximalne poslať do česka, cez aukro s peniazmi vopred.

    oniiicek je offline (nepripojený) oniiicek

    oniiicek
    Naozaj všetkým vďaka! Nepredávam veci cez internet, tak som o takýchto podvoch nevedel. Ale aj tak mi zaváňalo dobrými klamstvami. Ešte raz vďaka.

    oniiicek je offline (nepripojený) oniiicek

    oniiicek
    aukro.sk. Maximalne poslať do česka, cez aukro s peniazmi vopred
    Len či by to niekto tak chcel, že peniaze vopred mi pošle a ja mu pošlem potom foťák. To je tiež také že on mne nemusí dôverovať.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    oniiicek Pozri príspevok
    Len či by to niekto tak chcel, že peniaze vopred mi pošle a ja mu pošlem potom foťák. To je tiež také že on mne nemusí dôverovať.
    Aukro to ma tak urobene.
    oniiicek Pozri príspevok
    Meno ...
    Číslo účtu ...
    IBAN ...
    SWIFT kód ...
    Co sa tyka povodnej otazky, tieto informacie sa nedaju nijako zneuzit k Vasmu poskodeniu. Ak clovek chce poslat vsetky peniaze vopred, je podla mna iba mala pravdepodobnost, ze by Vas chcel podviest. Ak vsak nastanu problemy, ktore tu su uz opisane (napr. polovica pred, polovica po), tak by som od toho dal ruky prec.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    O takychto podvodoch a zahadnych kupcoch zo zahranicia su na nete popisane stovky pripadov, staci trochu pogooglit.
    Predavajuci sa zvacsa ulakomi na vacsiu cenu,ako cakal...nakoniec nema ani tovar,ani peniaze.

    napr.
    http://www.hojko.com/zasielka-do-zah...at-t83434.html
    http://www.google.sk/search?q=odpove...GHP_sk___SK432

    -preco by cudzinec kupoval prave na Slovensku,ked vacsinou neovlada slovencinu?
    -ked na inych zahr. strankach kupi ovela lacnejsie?
    -preco by ponukal viac? ved takmer kazdy kupujuci sa snazi skor cenu znizit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.