Zavrieť

Porady

Zmena druhu stavby v katastri , prekvalifikacia na polyfunkcny objekt

Dobry den prosim o radu v katastri mam zapisany objekt v ktorom podnikam ale da sa tam aj byvat ako budova ubytovacieho zariadenia a v banke mi nechcu poskytnut hypoteku pokial sa to nepreklasifikuje na polyfunkcny objekt, Viete mi niekdo poradit ako sa to robi? Vykonva tuto činnost znalec ? da mi nejaky doklad o tom že je to polyfunkčný dom a ja to potom dam zmenit na katastri? Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil dunikj : 04.01.12 at 18:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Myslím si, že v tomto prípade ide o zmenu v užívaní (alebo účelu) stavby a v tom prípade musíte ísť cez stavebný úrad.
    Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby a činnosti, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu.
    Požadované doklady:

    - doklad preukazujúci vlastnícke alebo iné právo k stavbe, súhlas vlastníka s navrhovanou zmenou v spôsobe jej užívania, ak navrhovateľ nie je vlastníkom stavby
    - kópia z katastrálnej mapy
    - dokumentácia s vyznačením pôvodného a navrhovaného spôsobu užívania stavby
    - doklady o rokovaní s účastníkmi konania, ak sa konali pred podaním žiadosti a rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy a obce
    - stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie
    - zoznam účastníkov konania
    Lehota na vybavenie je 30-60 dní, správny poplatok (nie som si istá, ale bol 16,50 €).
    Ďalšie súvisiace úkony:

    - zápis do katastra nehnuteľnosti
    - priznanie k dani z nehnuteľnosti

    Skúste sa informovať na stavebnom úrade, tam vám určite poradia.

    Zmena druhu stavby v katastri , prekvalifikacia na polyfunkcny objekt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.