Zavrieť

Porady

RZZP za 2011

V minulom roku som podnikal, zaroven som bol aj zamestnany.

Podava sa este RZZP? Niekde som cital, ze uz sa nemusi podavat, ze Danovy urad poskytne poistovniam udaje podla podaneho DP a poistovne si zuctovanie spravia sami.

Co je na tom pravdy? A ak to nie je tak, tak aky je termin podania RZZP ?
Usporiadat
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

RZZP sa za rok 2011 už nerobí.
1 0
econia econia

econia je offline (nepripojený) econia

Levíča
RZZP za rok 2011 už robia si zdravotné poisťovne z údajov poskytnutých daňovým úradom.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
RZZP bude robiť poisťovňa podľa údajov z DU.
V priznaní sú (o.i.) takéto údaje:
tabuľka k § 5:
- úhrn poistného na zdravotné poistenie
Tu ešte nie je žiaden problém.


tabuľka k § 6:
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 3 zákona za obdobie január až apríl 2011

V poučení sa píše:
Bez ohľadu na skutočnosť, akým spôsobom daňovník uplatňuje svoje výdavky k príjmom podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, uvedie pod tabuľku č. 1, sumu preukázateľne zaplateného
poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.


Stále mi dačo chodilo po rozume, a teraz konečne zažiarila žiarovka.
Predsa vo výdavkoch je aj platba za 12/2010 a chýba tam platba za 12/2011.
Mám aj klientov SZČO, ktorým vediem PU, uvediem čo je v nákladoch a zároveň pre ZP to je aj platba za rok 2011.
Ale čo uviesť do priznania, ak sa vedie JU?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
RZZP bude robiť poisťovňa podľa údajov z DU.
V priznaní sú (o.i.) takéto údaje:
tabuľka k § 5:
- úhrn poistného na zdravotné poistenie
Tu ešte nie je žiaden problém.


tabuľka k § 6:
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona
- Preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 3 zákona za obdobie január až apríl 2011

V poučení sa píše:
Bez ohľadu na skutočnosť, akým spôsobom daňovník uplatňuje svoje výdavky k príjmom podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, uvedie pod tabuľku č. 1, sumu preukázateľne zaplateného
poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období.


Stále mi dačo chodilo po rozume, a teraz konečne zažiarila žiarovka.
Predsa vo výdavkoch je aj platba za 12/2010 a chýba tam platba za 12/2011.
Mám aj klientov SZČO, ktorým vediem PU, uvediem čo je v nákladoch a zároveň pre ZP to je aj platba za rok 2011.
Ale čo uviesť do priznania, ak sa vedie JU?
Rozalka, uvedieš tam skutočne zaplatené poistné v prísl. kal.roku (predpis poistného eviduje ZP). Lebo pri výpočte vymer.základu sa preddavky pripočítavajú k základu dane.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Rozalka, uvedieš tam skutočne zaplatené poistné v prísl. kal.roku (predpis poistného eviduje ZP). Lebo pri výpočte vymer.základu sa preddavky pripočítavajú k základu dane.
V jednoduchom účtovníctve sa pripočítajú k základu dane tie, ktoré sú vo výdavkoch - čiže zaplatené v r. 2011, v PU mám v nákladoch celkový predpis, bez ohľadu na úhradu.
Veronika, ty si myslíš, že "zaplatené" budú mať správne? Myslím zaplatené poistné na bežný rok, nie v bežnom roku ...
Podľa mňa sa z toho v ZP nevymocú ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
V jednoduchom účtovníctve sa pripočítajú k základu dane tie, ktoré sú vo výdavkoch - čiže zaplatené v r. 2011, v PU mám v nákladoch celkový predpis, bez ohľadu na úhradu.
Veronika, ty si myslíš, že "zaplatené" budú mať správne? Myslím zaplatené poistné na bežný rok, nie v bežnom roku ...
Podľa mňa sa z toho v ZP nevymocú ...
Nemyslím si to, preto po 30 sept. ti pošlú RZZP "na odsúhlasenie", ak budeš mať pripomienky, môžeš sa odvolať ... Vo vlastnom záujme by si mali živnostníci skontrolovať platby v ZP a ak tam majú napr. preplatky z titulu PN-ky, požiadať o vrátenie zaplateného poistného bez právneho dôvodu. Lebo tieto preplatky ZP automaticky v rámci RZZP vracať nebudú.
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Nemyslím si to, preto po 30 sept. ti pošlú RZZP "na odsúhlasenie", ak budeš mať pripomienky, môžeš sa odvolať ... Vo vlastnom záujme by si mali živnostníci skontrolovať platby v ZP a ak tam majú napr. preplatky z titulu PN-ky, požiadať o vrátenie zaplateného poistného bez právneho dôvodu. Lebo tieto preplatky ZP automaticky v rámci RZZP vracať nebudú.
Vďaka, si ma uspokojila.
Čiže si máme spraviť RZZP my a čakať, či sa "stretne" s tým ich, ak nie, treba hneď reklamovať.
No to mi je už len zníženie byrokracie ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Vďaka, si ma uspokojila.
Čiže si máme spraviť RZZP my a čakať, či sa "stretne" s tým ich, ak nie, treba hneď reklamovať.
No to mi je už len zníženie byrokracie ...
Minimálne porovnať predpis so skutočnými úhradami...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bola som v roku 2011 3 mesiace na PN-ke,počas tohto obdobia som platila preddavky v plnej výške. Dala som si vytlačiť prehľad platieb a keď som videla tú evidenciu ZP, zježili sa mi vlasy ... Ale aspoň jedna dobrá správa - žiadosť o vrátenie poistného zapl.bez právneho dôvodu vybavili do 10 dní.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A čo v prípade, že zameestnávateľ mal vyčíslené aj odvedené platby za zamestnancov vo vyššej výške ako na opravnom výkaze a vznikol mu tak preplatok? To vrátia automaticky? Lebo poisťovna by mala mať aj riadne aj opravné mesačné výkazy a im to tam vyskočí, či Nie? Treba si o ten preplatok čo najskôr požiadať? Akou formou?
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

Celkom užitočný link

http://www.szco.sk/Uz-podnikam/Odvody-ZP-a-RZZP/RZZP-2011
3 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Zamestnávatelia majú povinnosť predložiť do zdravotnej poisťovne súhrnný výkaz pre účely ročného zúčtovania ZP za rok 2011
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

chcela by som vediet ci dochodca, ktory ma za rok 2011 prilezitostny prijem 1700 euro kedze nepodava danove priznanie a nebude platit dan, bude mat nedoplatok na zp, kedze robia zp teraz rzzp tak som tam volala a chcela som sa informovat, ze ako to bude,po vedala mi pani na linke vszp, ze ano kazdy ppoistenec statu ak bude mat nejaky prijem musi z neho zaplatil poistne, ale ako mu vyrataju nedoplatok ked nepoda DP za rok 2011. povedala mi , ze este nie je vyhlaska a nie je ani vzorec podla ktoreho sa bude vyratavat rzzp a pripadne nedoplatky. vedeli by ste mi poradit, ci bude poistenec statu s prilezitostnym prijemom do 1700 euro /dochodca, student/ kedze nepodava DP, platit preddavky? lebo na linke mi povedali, ze budu do toho spadat akekolvek prijmy aj podla par 8. dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korduľa Pozri príspevok
chcela by som vediet ci dochodca, ktory ma za rok 2011 prilezitostny prijem 1700 euro kedze nepodava danove priznanie a nebude platit dan, bude mat nedoplatok na zp, kedze robia zp teraz rzzp tak som tam volala a chcela som sa informovat, ze ako to bude,po vedala mi pani na linke vszp, ze ano kazdy ppoistenec statu ak bude mat nejaky prijem musi z neho zaplatil poistne, ale ako mu vyrataju nedoplatok ked nepoda DP za rok 2011. povedala mi , ze este nie je vyhlaska a nie je ani vzorec podla ktoreho sa bude vyratavat rzzp a pripadne nedoplatky. vedeli by ste mi poradit, ci bude poistenec statu s prilezitostnym prijemom do 1700 euro /dochodca, student/ kedze nepodava DP, platit preddavky? lebo na linke mi povedali, ze budu do toho spadat akekolvek prijmy aj podla par 8. dakujem
Príležitostný príjem na základe akej zmluvy ?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

zmluva o dielo
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

zdravim, ked si robim DP sama, tak od zamestnavatela mi vlastne staci len prehlad zrazenych preddavkov..a tam je uvedene, kolko odviedol za zamestnanca do ZP, alebo treba nejake ine tlacivo, kde bude aj kolko odviedol ako zamestnavatel? aby som vedela, ze co si mam pytat :-)

a som citala ten odkaz, co tu je, ze komu ZP urobi RZZP, tak ja som SZCO ale nemam prijem vyssi ako tych cca 3900 eur, tak kto mi urobi RZZP? nikto?
Naposledy upravil poisonkatka : 17.01.12 at 20:29
0 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

JuKaS Pozri príspevok
Zamestnávatelia majú povinnosť predložiť do zdravotnej poisťovne súhrnný výkaz pre účely ročného zúčtovania ZP za rok 2011
super, presne toto som hľadala!
Takže "Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2011" sa už nebude posielať zamestnancom však?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

druzstvo81 Pozri príspevok
super, presne toto som hľadala!
Takže "Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2011" sa už nebude posielať zamestnancom však?
Nie.
3 0
druzstvo81 druzstvo81

druzstvo81 je offline (nepripojený) druzstvo81

Anja111 Pozri príspevok
Nie.
Ďakujem!
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

... super... ak to dobre chápem, tak ak som v minulom roku bola pol roka nezamestnaná a pol roka podnikám, urobí ZP za mňa RZZP? nemusím už posielať Sumárny výkaz za rok 2011? poradte...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať