Zavrieť

Porady

zvýšenie výževného-právne zastupovanie

Dobrý deň,
potrebujem radu a informáciu ohľadom právneho zastupovania na súdu pri návrhu o zvýšenie výživného.
Podala som návrh na súd o zvýšenie výživného z 2000 Sk na 200 € po piatich rokoch ( v čase rozvodu mal syn 2 roky, dnes už chodí do školy, navyše navštevuje pravidelne krúžok, a ja som medzičasom prišla o zamestnanie). Dnes ma kontaktoval právnik môjho ex, že sa chce so mnou stretnúť. Vyviedlo ma to z miery, nakoľko som predpokladala, že je to bežná rutina a takéto veci rozhoduje súd bežne aj bez právnikov. Neviem čo odomna bude chcieť a prečo sa chce so mnou stretnúť. Je to signál, že si mám zabezpečiť právnika aj aj???
Prosííím - neviem čo to znamená a neviem ako mám postupovať ja.
Nájde sa niekto, kto mi poradí?
ďakujem za akúkoľvek radu.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
myslím, že chce 200 EUR, inak súhlasím, minulý týždeň som si dovolil oponovať v diskusii, kde sa pýtala jedna osoba, ako má jej 23 ročný kamarát požiadať o výživné od otca. Keď som napísal, že 23 ročný chlap si ich má zarobiť sám, mal si vidieť tú križiacku výpravu proti mne, všetky rozvedené ženy sa zlietli

P.S. prečo ženy považujú výživné za určitý druh pomsty voči bývalému?
200 chce od otca, ale povinnost ma aj matka ... cize 200+200
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Bubkoch,
matka jej opere navarí tak daj stovku dole

Mattto,
samozrejme len ty máš pravdu. Všetky rozvedené hahaha.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bubkoch a mattto máte deti?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
mattto Pozri príspevok
myslím, že chce 200 EUR, inak súhlasím, minulý týždeň som si dovolil oponovať v diskusii, kde sa pýtala jedna osoba, ako má jej 23 ročný kamarát požiadať o výživné od otca. Keď som napísal, že 23 ročný chlap si ich má zarobiť sám, mal si vidieť tú križiacku výpravu proti mne, všetky rozvedené ženy sa zlietli

P.S. prečo ženy považujú výživné za určitý druh pomsty voči bývalému?
....a prečo si muži myslia, že dieťa stačí spraviť a ak sa mužovi zachce voľnosti, otočí sa na opätku a odkráča, však o to dieťa sa matka postará?!
1 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Žalobaba,
lebo ...... Keď sa dole postaví, hore sa zastaví ....
asi preto bez výčitiek odkráčajú, do dalšieho vzťahu robiť dalšie deti.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

xanti: chapem, ide o princip ... matky maju predstavu ze otec musi vo vyzivnom zaplatit vsetky mesacne naklady na dieta a na to ze aj oni maju povinnost na naklady prispiet akosi zabudaju
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Bubkoch,
ja tomu rozumiem, ale nemali by sme brojiť proti všetkým matkám .. lebo všetky matky také nie sú. Tak isto by sme nemali brojiť proti všetkým otcom , že sa nezaujímajú o deti, lebo ani to nie je pravda.
2 0
jana 6691 jana 6691

jana 6691 je offline (nepripojený) jana 6691

Predpokladám, že autor príspevku nemá ani "bledomodrý šajn" o tom, čo všetko obnáša výchova 14-ročného dieťaťa. Okrem iného nemá žiadne informácie ohľadom tohto prípadu a tým nemá najmenšie právo hodnotiť danú situáciu. A vôbec nemienim plytvať svojou energiou a rozpisovať sa, keďže vidím, že v tomto prípade je to zbytočné.
0 0
jana 6691 jana 6691

jana 6691 je offline (nepripojený) jana 6691

To vôbec nie je tak, ako píšeš. Prepáč, ale matka sa o to dieťa aj stará, to znamená, že 24 hodín je za dieťa zodpovedná. Taktiež v chorobe. Staral si sa niekedy o choré dieťa, dával si mu v noci zábaly, keď mal vysoké horúčky? Zažil si niekedy, že sa ti dieťa dusilo, že Ti odpadlo a Ty si si musel sám poradiť? A odbiehal si z roboty, keď dieťa marodilo, aby si mu dal antibiotiká? A po prebdenej noci ráno ísť do roboty? Zákon o rodine §62 jasne hovorí, že súd pri určení výživného zohľadňuje, kto sa o dieťa stará. A tak tiež zohľadňuje majetkové pomery oboch rodičov. Podľa §62 obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni svojích rodičov. Najskôr si naštuduj zákon, vychovávaj dieťa a potom môžeš hodnotiť a posudzovať!!!!
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať