Zavrieť

Porady

Zateplenie drevenice zvnútra a keramickeho stropu v pivnici,

Zdravim
Poprosil by som vás o radu pri zateplení drevenice z vnútra.Jedná sa o typickú slovenskú drevenicu, nie kanadský zrub.
Drevenica je postavená vo svahu,pôdorys je v tvare písmena T, v "nohe" T sa nachádza garáž a je napoly podpivničená a chcel by som zateplit keramický strop (pivnicu a garáž) povedzme 10 vatou zo spodu a nasledne celu podlahu tiež 10 uz v dome, takže by bol z polovice zateplený strop z oboch stran. (k vôli výške obytného priestoru). Kurenie podlahové.

A skladba steny smerom z vonku do vnútra by bola asi takato- 16 cm hranol (obvodove "murivo"), 20 cm vaty alebo ovcej vlny, a 10 palena/nepalena tehla , hlinena omietka (alebo bez). Dalej by som chcel do(alebo na nu) tejto "primurovky" z tehal dat stenove kúrenie. Podkrovie- krokvy hrúbka 18 cm. Takže 18 vata/vlna plus 7-10 na prekrytie špár a sadrokartón.
Máte s takýmto postupom niekto skúsenosti?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Na čo je dobré obmurovať drevenú konštrukciu tehlou?Tá vonkajšia stena nemá opláštenie?
    Krov je štandartný,no s takými stenami som sa ja ešte nestretol.Nie je to plytvanie materiálom?

    joplins je offline (nepripojený) joplins

    joplins
    Po prvé na to aby som nebyval ako v búde,kde niekto buchne na jednom konci do steny a ja sa na druhom konci domu z toho dunenia zobudim!!!


    A po druhé,chcem aby sa niekde teplo aj akumulovalo, teda do tych tehlovych stien z kurenim!!

    (Aj tak sa dnes drevenice z vnutra riesia sadrokartonmi, porfix-primurovkami, ci OSB doskami s omietkou. Co som mal moznost vidiet u znameho na dome, a ako hovorim "duniaca búda")

    Zateplenie drevenice zvnútra a keramickeho stropu v pivnici,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.