Zavrieť

Porady

policajt na výsluhovom dôchodku a podnikanie ako fyzická osoba s prideleným DIČ

Dobrý deň.<br>Som bývalý policajt beriem výsluhový dôchodok, mám požnosť pracovať v istej firme, ktorá sa zaoberá pomoci osobám zraneným pri dopravných nehodách a ich nálsednému vymáhaniu nárokov bolestného a iných nárokov z povinneho zmluvného poistenia osôb, ktorý im poškodenie zdravia zavinili. Manager mi povedal, že by bolo dobré ak by som si zriadil DIČ. Čo to obnáša....jasné okrem platenia dane zo zisku....je možné aj pleplatenie nákladov spojených s návštevou osôb, telefonóvaním, internetom, nákladov na poštovné a obdobné veci..??? Prosil by som ucelený výklad.<br>Fungoval som v tresto-právnej agende a táto občiansko-právna mi nie je moc známa. Ešte som zmluvu s uvedenou firmou nepodpísal, preto by som rád tieto veci vedel pred podpisom zmluvy.<br>Ďakujem za každu radu.
Naposledy upravil Dav : 09.01.12 at 06:22
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nájdi nejakú účtovníčku, nemusí ti hneď viesť účtovníctvo. Vysvetlí ti čo ťa čaká a možno sa rozhodneš pre podnikanie a možno si povieš, že sa radšej na to vybodneš. Ale budeš sa mať podľa čoho rozhodnúť. Nezabudni jej povedať, že chceš info na začiatok podnikania, za ktoré si ochotný zaplatiť. Ak sa rozhodneš podnikať ako fyzická osoba živnostník, môžeš sa s ňou dohodnúť na vedení účtovníctva. Uvidíš, či sa ti pozdáva a ona uvidí, či nie si moc veľký špekulant.
0 0
sophie isabel sophie isabel

sophie isabel je offline (nepripojený) sophie isabel

všetkým ktorí mi napísali dakujem za ochotu a za čas strávený písmenkovaním.....možno niekedy oplatím......
DAKUJEM..!!!! i ked aj tak rozumiem len polovici, lebo jeden píše tak druhý inak.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať