Zavrieť

Porady

Fiskalna pokladna alebo platobny POS terminal

Zdravim,
som zivnostnik - automechanik.
za svoje sluzby som doposial vystavoval fakturu, a peniazky boli prevedene na ucet.
alebo som vystavil fakturu, a peniazky prevzal v hotovosti.

po novom od 30.12.2011, uklada zakon c. 289/2008 Z. z. vsak povinnost pouzivat fiskalnu pokladnu.
teda aj mne, pretoze prijam platby v hotovosti.

je mozne nahradit fiskalnu pokladnu platobnym POS terminalom z banky????
???

teda platobny terminal namiesto fiskalnej (registracnej) pokladne...


nasiel som len toto z ministerstva ohladom platonych terminalov:
"Platobný terminál je vybavený bežnou tlačiarňou daňových dokladov. Je potrebné, aby nadväzne na nový zákon o ERP spĺňali aj takéto terminály požiadavky ustanovené zákonom o ERP?
Podľa § 3 ods. 2 písm. a) štvrtý bod zákona o ERP sa povinnosť evidovať tržbu na pokladnici nevzťahuje na predaj tovaru prostredníctvom predajných automatov."
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7576


som z toho jelen.
na co mi je fiskalna pokladna, ked aj POS platobny terminal tlaci platny danovy doklad (vis vysie).
platba prebehne na moj ucet bez hotovosti....platba platobnou kartou visa, maestro, mastercard.

nepotrebujem teda fiskalnu pokladnu ak budem pouzivat platobny POS terminal???

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ehm, a ty si aj docital celu odpoved???

    Otázka č. 17
    Čerpacia stanica je vybavená samoobslužným platobným terminálom pre výdaj pohonných hmôt. Toto zariadenie je možné využiť pre bezobslužné čerpacie stanice, prípadne aj pre čerpacie stanice, kde v pracovnej dobe je obsluha pri pokladnici a v nočných hodinách táto obsluha nie je zabezpečená. Platobný terminál je vybavený bežnou tlačiarňou daňových dokladov. Je potrebné, aby nadväzne na nový zákon o ERP spĺňali aj takéto terminály požiadavky ustanovené zákonom o ERP?

    Podľa § 3 ods. 2 písm. a) štvrtý bod zákona o ERP sa povinnosť evidovať tržbu na pokladnici nevzťahuje na predaj tovaru prostredníctvom predajných automatov.

    Nadväzne na uvedené sa na predaj pohonných hmôt prostredníctvom automatov (zariadení bez obsluhy), povinnosť evidencie tržieb podľa zákona o ERP nevzťahuje, t. j. automatická pokladňa, ktorá slúži na úhradu za predaj pohonných hmôt, nemusí spĺňať požiadavky podľa zákona o ERP.
    POS terminal nie je automaticka pokladna.


    Zakon č. 289/2008 hovori jasne

    § 2
    Vymedzenie základných pojmov
    Na účely tohto zákona sa rozumie...
    ...h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania
    služby na predajnom mieste v hotovosti alebo
    inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi
    hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami
    alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
    tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj
    platba prijatá ako preddavok,...

    § 3
    Povinnosť evidovať tržbu elektronickou
    registračnou pokladnicou
    (1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej
    registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po
    jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je
    v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem
    podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku
    po vyhlásení konkurzu.4)
    Dalej nasleduju pripady, kedy tak podnikatel nie je povinny, no prijatie platby prostrednictvom platobnej karty tam uvedene nie je, je tam uvedeny predajny automat, ale to je napriklad automat na chladene napoje alebo kavu, benzin, parkovne... Su to automaty ktore predavaju tovar alebo poskytuju sluzby bez priamej obsluhy clovekom.

    Preto je kazdy podnikatel podla tohto zakona povinny evidovat bezodkladne platbu prijatu prostrednictvom POS terminalu na ERP.

    podla mna

    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...05&Rocnik=2008
    Naposledy upravil blavaciko : 09.01.12 at 23:39 Dôvod: link

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    platobný POS terminál podľa mne dostupných informácií nevyhovuje podmienkam Z_DPH, nie je tam ochranný znak, nedá sa DPH odpočítať, čo tvojim zákazníkom nebude isto vyhovovať.
    Prečo si nekúpiš jednoduchu, najlacnejšiu ERP, a v prípade platby faktúry v hotovosti túto tržbu zaeviduješ v nej ako úhradu faktúry. Takže faktúry budeš naďalej vystavovať po starom aj so všetkými položkami, v ERP budeš mať len úhradu týchto faktúr v hotovosti.
    Nevidím v tom problém, ak by si mal voliť medzi terminálom a ERP, asi veľa nepreplatíš, či terminál máš zadarmo?

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Riešili sme tento problém raz u jedného zákazníka, daňový úrad sa vyjadril, že je v poriadku mať POS terminál na úhradu faktúry platobnou kartou.
    Jednoducho vytvoríš faktúru na nej máš zaplatené platobnou kartou a k nej pripneš lístok z POS terminálu.
    DPH je na faktúre !

    To je ale bezhotovostná operácia ! Fiškálny zákon sa vzťahuje iba ku hotovosti...

    Ale či skutočne všetci tvoji zákazníci majú platobné karty, resp. majú nanich prostriedky je otázne. To si zváž. Preto sa prikláňam ku KEJKE kúp si pokladňu na hotovosť a terminál si nechaj na plat. karty.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, niekedy sa dal používať POS terminál bez ERP a bolo všetko v súlade so zákonom,......ale teraz musí ať k nej aj ERP, t.j. POS nestačí...KEJKA má PRAVDU.....i keď si neviem predstaviť, že si prídem kúpiť nejaký tovar, v hodnote napr.1 € a ty mi vystavíš fa a potom doklad o úhrade pohľadávky (tvojej)

    krucifix je offline (nepripojený) krucifix

    krucifix
    Dakujem za pomoc a info.

    Ano, toto riesenie je super
    Presne co som potreboval vediet....

    Terminal uz mam.
    Platby u mna su vsetky ca nad 200e.
    ...nie kazdy nosi taku hotovost.

    Postup:
    1) vystavim fakturu
    2) platba prebehne cez POS terminal (bez hotovosti)
    3) ustrizok z terminalu pripnem k fakture

    Pripadne bude nadalej prebiehat prevod na ucet na zaklade faktury - ako doteraz.

    Hotovostne platby teda uplne zrusim (nebudem prijimat).
    V tejto dobe uz ma kazdy platobnu kartu.

    ....a teda fiskalnu pokladnu nepotrebujem

    dakujem dakujem vsetkym


    hornak.ebsr Pozri príspevok
    Riešili sme tento problém raz u jedného zákazníka, daňový úrad sa vyjadril, že je v poriadku mať POS terminál na úhradu faktúry platobnou kartou.
    Jednoducho vytvoríš faktúru na nej máš zaplatené platobnou kartou a k nej pripneš lístok z POS terminálu.
    DPH je na faktúre !

    To je ale bezhotovostná operácia ! Fiškálny zákon sa vzťahuje iba ku hotovosti...

    Ale či skutočne všetci tvoji zákazníci majú platobné karty, resp. majú nanich prostriedky je otázne. To si zváž. Preto sa prikláňam ku KEJKE kúp si pokladňu na hotovosť a terminál si nechaj na plat. karty.

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    krucifix Pozri príspevok
    Dakujem za pomoc a info.

    Ano, toto riesenie je super
    Presne co som potreboval vediet....

    Terminal uz mam.
    Platby u mna su vsetky ca nad 200e.
    ...nie kazdy nosi taku hotovost.

    Postup:
    1) vystavim fakturu
    2) platba prebehne cez POS terminal (bez hotovosti)
    3) ustrizok z terminalu pripnem k fakture

    Pripadne bude nadalej prebiehat prevod na ucet na zaklade faktury - ako doteraz.

    Hotovostne platby teda uplne zrusim (nebudem prijimat).
    V tejto dobe uz ma kazdy platobnu kartu.

    ....a teda fiskalnu pokladnu nepotrebujem

    dakujem dakujem vsetkym
    Prosím Vás, to nerobte! To je úplne nesprávne rozmýšľanie. Platobný terminál nenahrádza pokladnicu.
    V zákone je presne uvedené, čo sa považuje za hotovosť - patria tam aj platobné karty.

    To by ste dostali riadnu pokutu, keby ste to tak robili.

    Radšej si naozaj kúpte pokladnicu, cez ktorú budete evidovať úhradu faktúry v hotovosti (alebo platobnou kartou). !!!!

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Ale POZOR ! To čo bolo v predchádzajúcom príspevku má zmysel ...

    § 2
    Vymedzenie základných pojmov
    Na účely tohto zákona sa rozumie...
    ...h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania
    služby na predajnom mieste v hotovosti alebo
    inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi
    hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami

    alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
    tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj
    platba prijatá ako preddavok,...

    Takže aby si sa nedostal do problémov doporučujem zavolať, resp. napísať na daňové riaditeľstvo !!

    gamako je offline (nepripojený) gamako

    gamako
    ja uz som na danove riaditelstvo dala dopyt kvoli platbe faktury platobnou kartou. bolo mi odpisane, ze platobna karta nahradza hotovost, preto podla zakona 289/2008 je nutne vytlacit aj z pokladnice doklad o uhrade faktury. nestaci len doklad z terminalu.

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    gamako Pozri príspevok
    ja uz som na danove riaditelstvo dala dopyt kvoli platbe faktury platobnou kartou. bolo mi odpisane, ze platobna karta nahradza hotovost, preto podla zakona 289/2008 je nutne vytlacit aj z pokladnice doklad o uhrade faktury. nestaci len doklad z terminalu.
    Potom je to jasné

    krucifix je offline (nepripojený) krucifix

    krucifix
    Zdravim,
    trochu krkolomne napisane v zakone, ale ked to uz aj danove riaditelstvo potvrdilo.
    skoda, ze to nevedia napisat polopate.

    Hladal som nejake rozumne riesenie – a prislo mi to ako logicke pouzit platobny POS terminal pre bezhotovostny prevod na ucet.
    V podstate ide o to iste, ako ked clovek sadne k internet bankingu za PC a peniaze mi prevedie na ucet.....nie???

    tak teda nebudem platby v hotovosti prijimat vobec.
    a ani v inej forme, ktora nahradza hotovost...

    nadalej len vystavim fakturu, a pockam 14 dni na splatnost.
    budem platby prijimat len prevodmi na ucet....ako doteraz.

    chcel som vyjst zakaznikom v ustrety....ale ked zakon obmedzuje a stazuje, tak to nebudem ponukat.

    nas zakaznik nas pan - prepacte, ale neda sa!!!
    a to mam teraz ako zapezpecit svoju konkurencieshopnost?
    namiesto toho aby sa podnikatelske prostredie ulahcovalo, tak sa len komplikuje a komplikujeeeeeee......

    nechcem fiskalnu pokladnu - kto ma na to davat stale pozor ci je papier v tlaciarni, ci funguje ono alebo hen to...a stale cakat na servisneho technika kym daco opravi.
    naviac zabijat cas, odist od roboty, ruky umyt od oleja – natukat do pokladne blocek...ja nechodim do prace v obleku.
    bohvie co este vymyslia o 2 roky, a budem musiet opat kupovat nejaku novu pokladnu, modul, softver, update, upgrade, alebo daco ine....

    bez pokladne mam o starost menej.
    dokazem peniaze investovat aj rozumenjsie...mozem kupit do dielne to co skutocne potrebujem.


    alebo to zrusim uplne vsetko a zbalim kufre aj ja do sveta!
    nech si tu uradnici podnikaju sami...
    som zvedavy kto zaplati ich uradnicke platy, ked vsetci zabalia podnikanie a dane uz nebude platit nik....

    hurrraaaa do Grecka
    slava velkym investorom a medzinarodnym firmam, a ich danovym vyhodam a ulavam...


    dakujem este raz za pomoc a info

    idem sa ja trapit dalej....

    zivnostnik


    gamako Pozri príspevok
    ja uz som na danove riaditelstvo dala dopyt kvoli platbe faktury platobnou kartou. bolo mi odpisane, ze platobna karta nahradza hotovost, preto podla zakona 289/2008 je nutne vytlacit aj z pokladnice doklad o uhrade faktury. nestaci len doklad z terminalu.

    krucifix je offline (nepripojený) krucifix

    krucifix
    Zdravim,
    trochu krkolomne napisane v zakone, ale ked to uz aj danove riaditelstvo potvrdilo.
    skoda, ze to nevedia napisat polopate.

    Hladal som nejake rozumne riesenie – a prislo mi to ako logicke pouzit platobny POS terminal pre bezhotovostny prevod na ucet.
    V podstate ide o to iste, ako ked clovek sadne k internet bankingu za PC a peniaze mi prevedie na ucet.....
    nie???

    tak teda nebudem platby v hotovosti prijimat vobec.
    a ani v inej forme, ktora nahradza hotovost...

    nadalej len vystavim fakturu, a pockam 14 dni na splatnost.
    budem platby prijimat len prevodmi na ucet....ako doteraz.

    chcel som vyjst zakaznikom v ustrety....ale ked zakon obmedzuje a stazuje, tak to nebudem ponukat.

    nas zakaznik nas pan - prepacte, ale neda sa!!!
    a to mam teraz ako zapezpecit svoju konkurencieshopnost?
    namiesto toho aby sa podnikatelske prostredie ulahcovalo, tak sa len komplikuje a komplikujeeeeeee......

    nechcem fiskalnu pokladnu - kto ma na to davat stale pozor ci je papier v tlaciarni, ci funguje ono alebo hen to...a stale cakat na servisneho technika kym daco opravi.
    zabijat cas, odist od roboty, ruky umyt od oleja – natukat do pokladne blocek...ja nechodim do prace v obleku.
    naviac bohvie co sa opat vymysli o 2 roky, a budem musiet opat kupovat nejaku novu pokladnu, modul, softver, update, upgrade, alebo daco ine....

    bez pokladne mam o starost menej.
    dokazem peniaze investovat aj rozumenjsie...mozem kupit do dielne to co skutocne potrebujem.


    alebo to zrusim uplne vsetko a zbalim kufre aj ja do sveta!
    nech si tu uradnici podnikaju sami...
    som zvedavy kto zaplati ich uradnicke platy, ked vsetci zabalia podnikanie a dane uz nebude platit nik....

    hurrraaaa do Grecka
    slava velkym investorom a medzinarodnym firmam, a ich danovym vyhodam a ulavam...

    dakujem este raz za pomoc a info

    idem sa ja trapit dalej....

    zivnostnik


    gamako Pozri príspevok
    ja uz som na danove riaditelstvo dala dopyt kvoli platbe faktury platobnou kartou. bolo mi odpisane, ze platobna karta nahradza hotovost, preto podla zakona 289/2008 je nutne vytlacit aj z pokladnice doklad o uhrade faktury. nestaci len doklad z terminalu.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    nemyslim si ze je to v zakone napisane krkolomne, je tam jasne definovane ze platba kartou = hotovost na ucely tohto zakona... a teda treba ERP

    otazka ci sa ti to vyplati alebo nie, zostava na zodpovedanie len tebe...

    didushik je offline (nepripojený) didushik

    didushik
    No my máme rovnaký problém ktorý práve riešime a vyriešiť nevieme.
    My vytlačíme dodací list s položkami ktoré zákazník nakúpi a pripneme k nemu bloček z POS terminálu. Mysleli sme si že to stačí ale začali nám volať účtovníci zákazníkov že k tomu chýba ešte bloček z RP.

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    didushik Pozri príspevok
    No my máme rovnaký problém ktorý práve riešime a vyriešiť nevieme.
    My vytlačíme dodací list s položkami ktoré zákazník nakúpi a pripneme k nemu bloček z POS terminálu. Mysleli sme si že to stačí ale začali nám volať účtovníci zákazníkov že k tomu chýba ešte bloček z RP.

    To je pravda, dodací list nie je daňovým dokladom. Potvrdenie o prijatí hotovosti čo je v tomto prípade bloček z ERP. Takže vo Vašom prípade dodací list + bloček ERP + bloček o platbe kartou. Úplne by stačilo dať bloček z ERP (môže nahradiť dodací list) + bloček o platbe kartou... Tak to robí väčšina predajcov. Na základe bločku sa potom rieši aj reklamácia a pod.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    čo je na tom také ťažké kúpiť si jednoduchú a lacnú ERP? Takú ako "kalkulačka" do servisu stačí.

    krucifix je offline (nepripojený) krucifix

    krucifix
    Mám skúsenosť z internetových obchodov, napr. Mall.sk alebo Talkive.sk, kde som si objednal tovar online vo webshope.

    Pri osobnom prevzdatí som zaplatil platobnou kartou.
    Dostal som fakturu + blocek z terminalu.

    ZIADNY blocek z ERP pokladne som nedostal.
    Jednoducho pricviknutý ustrizok z terminálu k faktúre.

    Takze asi pokladnu nepotrebujem - staci terminal.
    Ked to ide u inych, tak to pojde aj u mna.
    Vsak pred zákonom sme si vsetci rovny - nie?


    Nech si uradnici osvoja definicu pojmu "bezhotovostny platobny styk".
    Do tohto pojmu spadaju platobne karty, terminaly a internetový banking.

    Vsak v tom procese "nie je ziadna hotovst".
    Zaplati sa z uctu - na ucet...prostrednictvom karty.

    Tu sa nejedna o "nahradu hotovosti".
    ...ci ako sialene to je definovane v zakone.

    Osobne "za nahradu hotovosti" povazujem napriklad stravenky Ticket-Restaurant, Vasa, Edenred, atd.
    Alebo Darcekove poukazy/kupony/karty.

    Karty + Terminal = bezhotovostny platobny styk.
    Tu nie je "čo oklamať", keď to ide z účtu na účet.

    Alebo?
    Som pozeral aj v nemcine a aj anglictine - a pojdem "bezhotovostny platobny styk" je vsade definovany rovnako...vztahuje sa na platobne karty a platobne terminaly.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    krucifix Pozri príspevok
    Nech si uradnici osvoja definicu pojmu "bezhotovostny platobny styk".
    Do tohto pojmu spadaju platobne karty, terminaly a internetový banking.

    Vsak v tom procese "nie je ziadna hotovst".
    Zaplati sa z uctu - na ucet...prostrednictvom karty.

    Tu sa nejedna o "nahradu hotovosti".
    ...ci ako sialene to je definovane v zakone.

    Osobne "za nahradu hotovosti" povazujem napriklad stravenky Ticket-Restaurant, Vasa, Edenred, atd.
    Alebo Darcekove poukazy/kupony/karty.

    Karty + Terminal = bezhotovostny platobny styk.
    Tu nie je "čo oklamať", keď to ide z účtu na účet.

    Alebo?
    Som pozeral aj v nemcine a aj anglictine - a pojdem "bezhotovostny platobny styk" je vsade definovany rovnako...vztahuje sa na platobne karty a platobne terminaly.
    prave kvoli tomu, ze vyklad pojmov sa moze rôzniť, byva tato definicia priamo v zakone.
    a zakon o erp jasne vravi, ze aj platba kartou je trzba, ktoru je nutne registrovat v erp.

    v pripade, ak mas podozrenie, ze mall.sk nedodrzuje zakon o erp, podaj podnet na danove riaditelstvo.

    ono aj pri mall.sk zalezi, kde si osobne preberal a platil (a komu)

    krucifix je offline (nepripojený) krucifix

    krucifix
    v celom svete rozumeju pod "karta + terminal = bezhotovostny platobny styk"

    len na Slovensku tomu rozumeju "inak"
    dokoncia o tom schvalia aj zakon = a cely svet o tom budu presvedcovat

    ale vsak ma to ani neprekvapuje - tu je vela veci "inak"

    TIS = This Is Slovakia

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Momentálne riešime tú istú situáciu, ako riešil krucifix v r. 2012, ako prijímať peniaze od zákazníkov mimo kamennej predajne. Naši šoféri vozia zákazníkom tovar objednaný cez e-shop. Zákazníkom vystavujeme faktúry. Chceli by sme vyjsť zákazníkom v ústrety a dať im možnosť platiť za tovar nielen v hotovosti, ale aj kartou = úhradu faktúry cez terminál. No ako to riešiť, aby šoféri neboli zdržovaní vystavovaním bločkov z e-kasy (keďže nie sme kuriéri, nejde o dobierku, nemáme výnimku z použitia e-kasy), terminál by mali zvládnuť. Ak chce platiť zákazník v hotovosti, tak vystavujeme popredu vo firme k faktúre príjmový doklad z e-kasy (máme na to samostatnú kasu na úhradu rozvozových faktúr), ktorý majú šoféri priložený k faktúre pre zákazníka. Ale ak by chceli platiť kartou, mali by dostať faktúru + blok z e-kasy + doklad z terminálu. Bolo navrhnuté vystaviť doklad z e-kasy vo firme a terminál by riešil šofér až u zákazníka. No to sa mi nejako nezdá pre časový posun.
    Naposledy upravil brčko : 23.03.21 at 20:46
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Rozvoz z eshopu robíme tiež a takýto máme postup: Na firme vystavíme faktúru a aj doklad z pokladne /doklad o úhrade faktúry, netreba na to ani extra ekasu/. Ak chce platiť kartou nic ine nebude sofer robit, iba natuka sumu do terminalu a necha si to uhradit kartou, jeden doklad z terminalu da zakaznikovi, kopiu si necha (ved doklad z ekasy sa dava aj k platbam cez terminal). Ale ak mate vela soferov, musite im zabezpecit, cez co to budu uhradzat.. schodnejsie je podla mna, ak tuto moznost neponukate a na eshope je moznost platby kartou. Jedine, co je take, problemovejsie, voci DU nie, ale voci evidencii hotovosti, ze ak vopred neviete, kto bude platit kartou, na firme si to date uhradit ako hotovost a v uzavierke, ak si ju robite, nebude sediet hotovost/platby kartou. Realne to bude treba porovnavat s terminalovou uzavierkou a preratat si to.
    brčko Dakujem za reakciu. Doklady o úhrade robíte v ten istý den, či jeden pracovný den popredu? U nás deň popredu, je toho veľa. A práve to sa mi nezdá, že doklad z e-kasy by bol napr. v piatok 19.3. a cez terminál v pondelok 22.3. alebo dokonca v inom mesiaci, ak sa láme mesiac.
    fortunka My to robíme naraz všetko. Vystavujeme faktúru aj doklad o úhrade zároveň, potom to berú na rozvoz.
    brčko Aha, takže vy ráno vystavíte fa+doklad o úhrade a berú to na rozvoz, tj. máte to všetko v rovnaký deň. U nás odchádzajú autá ráno o 7hod. alebo aj skôr, tj. doklady sa nedajú v ten istý den robiť, robia sa jeden pracovný den popredu.
    fortunka ano presne tak, mame dodavatela, co to robi tak ako vy. A on vlastne vystavuje fa, a doklad o uhrade posiela dodatocne. ale je to zbytocne, jedine co vy musite vyriesit aby ste vedeli kontrolovat uhrady hotovost/terminal. Kedy to zaevidujete, ci v tom istom momente alebo neskor by nemal byt problem.Ved do ekasy sa nenahadzuje sposob platby.
    Onko Na trhu sú prenosné platobné terminály s integrovanou e-kasou, resp. prenosné e-kasy s integrovaným terminálom. Takže pozrel by som sa po týchto zariadeniach a tlačil jeden doklad o platbe vrátane zaevidovania do e-kasy až po zaplatení na mieste.
    brčko Ďakujem za info, nechceli sme nechať vystavovanie na vodičoch, lebo to zdržovanie, signál nie všade je dobrý a predpokladám spojenie s finančnou správou + s bankou, to by nebolo rýchle. Počula som, keď v Čechách pred pár rokmi schvaľovali zákon o registračkách, že riešili prečo úhrady kartou sú cez registračku. By som chcela vedieť argumenty a či aj u nás sa to riešilo. Veď je to ozaj úhrada z banky do banky a je to kontrolovateľné, ak by to nešlo cez registračku.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.