Zavrieť

Porady

zberač a rozdeľovač - podlahové kúrenie

Dobrý deň prajem, môže mi niekto poradiť, aký má vplyv na chod kotla,samotné podlahové vykurovanie, keď mám opačne pripojený zberač a rozdeľovač v rozdeľovači podlahového kúrenia? Tŕpnem a čakám na odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ako opačne? Mne kúrenár naopak zapojil na kotli vývod a spiatočku, lebo elektrokotle od Prothermu majú vývody naopak ako plynové (čo je tiež nápad za všetky drobné). Problém s tým nemám žiadny, len filtre sú naopak - filtrujú, ale nedajú sa vyčistiť.

    mgo je offline (nepripojený) mgo

    mgo
    podľa dotyku cítim ,teplá voda z kotla tečie do zberača hore, a kde sú plaváky na rozdeľovači z tam sa mi zbieha voda z okruhov- prečítala som si niekoľko článkov, má to byť opačne, neviem aké to má následky,a či to bude brániť správnemu fungovaniu, momentálne nie som spokojná s teplotami v izbách a tak som začala hľadať ako to mám sama nastavovať, aby som neotravovala majstra a tak som zistila, že to má byť opačne

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    aky vznam ma obehove cerpadlo, ktore spoji koniec rozdelovaca a spiatocky? Je to nejaky reverz, alebo sa len schova obehovka kvoli estetike?

    zberač a rozdeľovač - podlahové kúrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.