Zavrieť

Porady

Moja malá Anketa :otvorenie cukrarne ,kaviarne ci cajovne?

Mam este jednu otazku . Skor by to zalezalo od ludi v nasej dedine..ale....Veeeelmi by som si chcela otvorit malu cukraren s cajovnou,popripade kaviarnicku,no vsetci ma odhovaraju,ze sa s tym na dedine neuplatnim.Ze skor chodia ludia tam kde sa fajci,pije ,..Starosta by kaviaren uvítal,aj priestor ponukol,peniaze nemam,len by som skusila poziadat o prispevok od statu. Chcem sa opýtať : čo by ste Vy najradšej navštevovali vo vašej dedine,alebo blizkosti domova: bar,restauraciu,cukraren,cajovnu ,ci kaviaren?a myslite ,ze je to zla volba?dakujem
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misomiso Pozri príspevok
Mozno aj hej, hoci v tomto pripade by som skor ocakaval teke nieco asi od restauracie ako od kaviarne.

S tymi cilivymi temami je to :citliva: otazka :-). Ak by si na tm postavil marketing, ze tam mozno v sukromi predebatovat cokolvek, u mna by si nevzbudil velmi doveru.

Vies ako to chodi - na jednej strane sa vsetci bojime o auta, zamykame ich na 5 zamkov a aj tak, ked si nejake zlodeju vyhliadnu, tak tazko odola. Na druhej strane, urcite sa uz kazdemu z vas stalo, ze ste zistili, ze ste parkovali tri dni v Bratislave na ulici a cely cas ste nechali auto otvorene. Nie len, ze nezmizlo auto, ale ani ziadne veci z neho.

Jednoducho zlodeji nearataju s tym, ze niekto zabudne zamnkut. Zlodej sa pripravi a ide na istotu. Kradnu presne urceny model, majitela aj jeho zvyky sleduju nieklko dni vored, casto falosne papiere maju pripravene uz vopred... Je len miziva pravdepodobnost ze by si zlodej vsimol ze ste zabudli zamnkut a ze by to vyuzil. Slusni ludia, ktorych je drviva vacsina sa o tvoje auto nebudu zaujimat bez ohladu na to, ci je zamknute alebo nie.

Preto aj ja sa mozem pokojne bavit v kaviarnach v podstate o akychkolvek biznis zalezitostich. (Podotykam, ze podnikam v medziach zakona, nepotrebuem teda riesit uplatky pre sudcov, drogy a pod). Ludi v okoli s najvacsou pravdepodobnostou moj biznis zaujimat nebude, maju svoje vlastne starosti. Ak by mi ale niekto nukal nejaku specialnu miestnost na privatne rozhovory, vzdy by som mal podozrenie, ze je dobre vybavena mikrofonmi a kamerami za ucelom zbierenia informacii pre pripadne vydieranie. Rovnake praktiky bezne pouzivaju aj (sofistikovanejsie) prostitutky, teda vlastne ich pasaci.

Takze ak nejaky privatny salonik, tak na ucel nejakej beznej rodinnej oslavy ano, ale na biznis rokovania pre mna osobne vo vacsine pripadov bezne priestory a ak by bol nejaky dovod na obavy tak iba vlastne priestory.
Hmmm, to ma teda nenapadlo sa nato takto pozerat. Ale pravdu mas vsetky eventuality sa musia zvazit a naozaj asi bude zalezat ako sa to poda. Vychadzal som z toho, ze ja potrebujem okolo seba klud, ked nieco riesim .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vulxy Pozri príspevok
a mna by zaujimalo preco sa pyta na 3 moznosti(kaviaren,cajovna,cukraren).....sak to vsetko moze prevadzkovat ako all in one....

ja som mal uz davno podobnu temu-otazku a mne nejaky dobrak poradil ze si mam otvorit ...bordel...
pre tych co sa chcu spytat ci som aj otvoril tak....nie...
No v dnešnej dobe, keď pomaly všade zakazujú fajčiť(reštaurácie, kaviarne, ...), alebo to obmedzujú, tak by možno stálo za úvahu otvoriť FAJČIAREŇ. Bolo by to iba pre fajčiarov a ostatné (kávička, pivečko a iná pijatika) by bol iba doplnok.
Toto by sa možno "chytilo" Aj na dedine.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj Pozri príspevok
No v dnešnej dobe, keď pomaly všade zakazujú fajčiť(reštaurácie, kaviarne, ...), alebo to obmedzujú, tak by možno stálo za úvahu otvoriť FAJČIAREŇ. Bolo by to iba pre fajčiarov a ostatné (kávička, pivečko a iná pijatika) by bol iba doplnok.
Toto by sa možno "chytilo" Aj na dedine.
To si môžu rovno sadnúť na stoh slamy na dedine, mali by to zadarmo, a ujrčite by sa to aj chytilo. :-) Fľašu so sebou.
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Dnes by som na dedine neotváral žiadne zariadenie, čo sa týka konzumácie jedla, iba krčmu. Doslova pajzel.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Dnes sa ťažko uživia podniky v mestách,nieto ešte na dedine.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".
misomiso a nemohol by si dat tie svoje tipy? Lebo s takymto bojujeme viaceri... Teda s miestami na zastavenie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kezeso Pozri príspevok
Dnes by som na dedine neotváral žiadne zariadenie, čo sa týka konzumácie jedla, iba krčmu. Doslova pajzel.
No zbohom, to sa nikdy nezbavíme historickej ťarchy? Ľudia, treba sa konečne spamätať a zabudnúť na minulosť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
No ste mi nahrali na smec teraz .
A co by ste si tak predstavovali? Aku kuchynu, ake jedla, ake prostredie, co vam chyba?
Uz som sa s jednym poradakom o tom bavil, ze na Slovensku sa da zarobit hadam aj na hot-dogu, ked v nom bude najlepsia, horcica, najlepsi rozok a najlepsi parok, ktory bude z masa. Podla toho co vravite, ludia su schopni zaplatit, ak za svoje peniaze dostanu poriadnu vec, ci?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misomiso Pozri príspevok
Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".
http://www.porada.sk/t183889-p3-moja...ml#post1940916
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko Pozri príspevok
No ste mi nahrali na smec teraz .
A co by ste si tak predstavovali? Aku kuchynu, ake jedla, ake prostredie, co vam chyba?
Uz som sa s jednym poradakom o tom bavil, ze na Slovensku sa da zarobit hadam aj na hot-dogu, ked v nom bude najlepsia, horcica, najlepsi rozok a najlepsi parok, ktory bude z masa. Podla toho co vravite, ludia su schopni zaplatit, ak za svoje peniaze dostanu poriadnu vec, ci?
chces na slovensku otvorit nejaku restauráciu? Mám dolhodobo jeden nápad a je mi jasné, že ja sa do toho nepustím - môžem ti poslať ss ?
1 1
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ah, to si ty ten andrzey? Tak v tom pripade by som sa do toho urcite pustil. Prijemny interier robi vela, pokojne mozu byt aj fotelky z bazaru, ale zaklad je kvalitna kava, kvalitny caj (nie Popradsky) a dobre kolace, ci zakusky (nie naslahany krem na boty).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misomiso Pozri príspevok
Ah, to si ty ten andrzey? Tak v tom pripade by som sa do toho urcite pustil. Prijemny interier robi vela, pokojne mozu byt aj fotelky z bazaru, ale zaklad je kvalitna kava, kvalitny caj (nie Popradsky) a dobre kolace, ci zakusky (nie naslahany krem na boty).
http://www.porada.sk/t183889-p3-moja...ml#post1940916

andrzey

MemberČlenom od10.01.12Príspevky49Súhlasov:
14

Re: Moja malá Anketa tvorenie cukrarne ,kaviarne ci cajovne?

1.fakt dobrý napad?
2.obec ma tak 3200 obyvatelov
3.je tu zakladna cca 500 deti na zakladnej a starsie co dochadzaju zo strednych dalsich 200
4. obec ma hranice s polskom,cez leto je tu teda dost turistov
6. určite bez fajčenia
8.Prenajom by bol v centre dediny,hned oproti je kulturny dom,zdravotne stredisko,poblizku skola,zastavka autobusova,obchody a za nimi kostolik,okolo tochto vsetkeho je vybudovaný nový vecer osvetlovany park a parkoviská.Len je hned oproti krcma a vecerny podnik s bowlingom.
10.ved to ze na zaciatok nemam penazi,kedze som este na materskej,,jedine ak by mi schvalili prispekok,pozeram aj na bazaroch gauce,stoly......
11.priestor je dost velky,preto som to chcela spojit s malou cajovnou ,ktora by bola oddelena zavesmi,utulne zariadena sedenim na vankusoch,dekach,pri lampach,hlavne pre zalubenych a sukromne partie.
12.ano,je to centrum,,susedia su dalej ako urad a obchody,no sam starosta by to uvital.
12.su tu tri firmy,ktore zamestnavaju vela ludi z dediny,takze celkom dobra.
13.Orava
takze asi tak nejako,,ale tesila by som sa veeelmi....dakujem za kladnu odpoved




Neviem kde sa tam podel môj nick.
V tejto téme ide o mladú ženu na materskej -andrzey, ktorá má sestru cukrárku. Vhodné sa samozamestnať pri takejto dvojici.
Interiér môžu poňať ako vintage štýl, v čajovni by stačili aj pošité vankúše na podlahe. Načo vrážať peniaze, ak by im to náhodou nevyšlo. Keby sa dnes ľudia nebáli púšťať peniaze, tak verím, že by sa im to rozbehlo. Sú znalé domácich pomerov.
Neskôr môžu zainvestovať do svojho.
Keď v centre Bratislavy takto fungujú najmä čajovne a sú veľmi obľúbené, tak prečo nie tu. Pristupovať citlivo a s vkusom.
V rámci témy som tu pred rokom už písala, že cukráreň s tromi stolmi v BA je vyťažená napriek sortimentu zákuskov spred 30-tich rokov. Nepochopiteľné.
Aby tieto dve ženy nevyčarili nový tovar, sa mi nechce veriť, veď to je základ úspechu. Dosť sa to v téme už prebralo. Keď vidím u Žideka, s akými krajovými, aj cukrárskymi receptami predstavujú Slovenky z regiónov svoje umenie, tak žasnem.
Na Slovensku potenciál je.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať