Zavrieť

Porady

Pohoda - vydané faktúry

prajem Vám dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním vydanej faktúry ( členenie DPH) českému odberateľovi - neplatcovi DPH, v účt.programe Pohoda.Díky
Usporiadat
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
A predsa ešte jeden problém. Faktúru som vystavila v EUR aj v
SK dňa 23. 10. 20007, pričom som použila kurz NBS. Úhrada prebehla dňa 8. 11. 2007 v EUR na devízový účet, pričom rozdiel medzi skutočne fakturovanou sumou v EUR a uhradenou sumou v EUR je 1,8 EUR v náš neprospech. Ešte som takúto vec neriešila, prosím teda o pomoc všetkých ochotných poraďákov.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Slavena Pozri príspevok
Ja mám problém, že vystavujem rakúskemu odberateľovi - platcovi DPH v Rakúsku faktúru v EUR po prvý krát a neviem, prečo sa mi tam ukazuje SKK, keď mám nastavený valutový účet. Nepodarilo sa mi tam cez ten záznam /na lište/ zvoliť tú cudziu menu, pretože mi ju tam ani neponúka. A o členení DPH už vôbec nehovorím. Skúšala som zadať členenie DPH /podľa §43-oslobodené od dane ..../ ale stále mi tam program vyhadzuje, že nemám zaškrtnuté políčko ponúkať - ale ja ho zaškrtnuté mám. Poradí mi niekto skúsenejší?
Prosím ešte raz o radu na moju druhú časť otázky. Ako mám v tomto prípade členiť DPH? Nejako sa mi to nedá nastaviť.
0 0
joshep joshep

joshep je offline (nepripojený) joshep

Ahojte,

potreboval by som poradiť ohľadom vydanej fakúry do Čiech pre platcu DPH. Aké tam mám dať členenie?
Ďakujem a prejem pekný deň.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
joshep Pozri príspevok
Ahojte,

potreboval by som poradiť ohľadom vydanej fakúry do Čiech pre platcu DPH. Aké tam mám dať členenie?
Ďakujem a prejem pekný deň.
Ak sa jedná o dodanie tovaru, tak UDdodEU
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Pre Slavenu:Máš v zoznamoch, členenie DPH zaškrtnuté políčko UDdodEU, ak áno musí ti to vo faktúre členenie DPH ponúkať.
0 0
joshep joshep

joshep je offline (nepripojený) joshep

cloe Pozri príspevok
Ak sa jedná o dodanie tovaru, tak UDdodEU
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ja som dával UKdodEU, nevadí???
Ďakujem.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
No už som na to prišla, ja som stále škrtala to políčko ponúkať, ktoré sa nachádza vedľa textu daného členenia a až potom som prišla na to, že sa má zaškrtnúť to políčko v záhlaví, teda nad textom. Však ako sa hovorí, "chlapci rastú pomaly", je to čistá pravda. Vďaka všetkým za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať