Zavrieť

Porady

Pohoda - vydané faktúry

prajem Vám dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním vydanej faktúry ( členenie DPH) českému odberateľovi - neplatcovi DPH, v účt.programe Pohoda.Díky
Usporiadat
Luci Luci

Luci je offline (nepripojený) Luci

ak je odberateľ neplatca DPH, mala by si faktúru vystaviť rovnako ako pre slovenského odberateľa - s vyčíslením DPH a s členenením pre tuzemské plnenia UD
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Alicka Alicka

Alicka je offline (nepripojený) Alicka

ďakujem za radu. Prajem pekný deň
0 0
denka287 denka287

denka287 je offline (nepripojený) denka287

nájde sa niekto taký kto by mi mohol pomoct s podnikatelskym planom garni hotela**??? je to surne prosim neviem sa pohnut
0 0
pozit pozit

pozit je offline (nepripojený) pozit

denka287 Pozri príspevok
nájde sa niekto taký kto by mi mohol pomoct s podnikatelskym planom garni hotela**??? je to surne prosim neviem sa pohnut

... .
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Pekný deň,prosím o radu a nechcem otvárať novú tému, ide o:
Vystavili sme FO 2007020 v hodnote 182.070,-Sk,zaúčtovaná 311/602,343.
Fakturu FO 2007022 detto.
04.06.2007 nám zaplatili FO 2007020 v hodnote 182.700,-Sk, čiže preplatok 630,-Sk a 26.06.2007 zaplatili FO 2007022 v hodnote 181.440,-Sk. Skompenzovali svoj preplatok a uhradili o to menej.
Moj problém spočíva v tom, že neviem FO 2007020 v banke spárovať s faktúrou a vlastne následne na to, preplatok 630,-Sk priradiť k FO 2007022.
Mám to spraviť cez ID? Prosím o návod na vypárovanie.Ďakujem.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

mikumi Pozri príspevok
Pekný deň,prosím o radu a nechcem otvárať novú tému, ide o:
Vystavili sme FO 2007020 v hodnote 182.070,-Sk,zaúčtovaná 311/602,343.
Fakturu FO 2007022 detto.
04.06.2007 nám zaplatili FO 2007020 v hodnote 182.700,-Sk, čiže preplatok 630,-Sk a 26.06.2007 zaplatili FO 2007022 v hodnote 181.440,-Sk. Skompenzovali svoj preplatok a uhradili o to menej.
Moj problém spočíva v tom, že neviem FO 2007020 v banke spárovať s faktúrou a vlastne následne na to, preplatok 630,-Sk priradiť k FO 2007022.
Mám to spraviť cez ID? Prosím o návod na vypárovanie.Ďakujem.
prvou platbou by som zlikvidovala celú fakturu 2007020 v hodnote 182070 sk dalej by som zlikvidovala čiastočne 630 sk z fakt. č. 2007022 spolu by sa mala položka rovnat sume 182700

druhou plabtbou by som zlikvidovala zvyšok z fakt. č. 2007022 vo výške 181440 a malo by to byť vyrovnane
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

Alicka Pozri príspevok
prajem Vám dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním vydanej faktúry ( členenie DPH) českému odberateľovi - neplatcovi DPH, v účt.programe Pohoda.Díky

A ako je to so súhrným výkazom? Ten sa vystavuje len pre platcov dph v Čechách? Ak nie je český odberateľ platca DPH a nemá ičo (len obyčajný zákazník), tak sa súhrný výkaz nevystavuje? ďakujem za odpoveď.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ked vystavuješ českému neplatcovi faktúru s DPH, tá faktúra nemá čo robiť v súhrnnom výkaze, tam dávaš iba platcov.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
helas Pozri príspevok
Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem
Takže jednoducho si dáš novú faktúru a cez záznam zvolíš cudzia mena.
Zadáš dátumy, predkontáciu a členenie DPH- UD. Potom zadáš menu, napr. EUR apod. a taktiež kurz a samozrejme odberateľa. Potom vyplníš spodnú časť /napr. druh tovaru, množstvo, cena za jednotku a DPH. Záznam uložíš. Cez tlačové zostavy si zvolíš Faktúra v cudzej mene a v ľavej časti okienko - Daňový doklad. Keď si dáš náhľad uvidíš, že tam máš sumy aj v SK aj v cudzej mene.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem Cloe, že ešte aj pred polnocou si si našla na mňa čas.
Ešte raz díky, ale už mi asi včera nepálilo.
Pekný deňl

Chcem len doplniť, funguje v Pohode v pohode
Naposledy upravil helas : 19.08.07 at 11:49 Dôvod: doplnenie
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Ked vystavujes fakturu v cudzej mene medzi tuzemskými platitelmi v zazname si vyberieš volbu cudzia mena. Doležite je natavit si typ clenenia DPH ako tuzemské plnenie.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahojte, poradite aj mne?
Začínam pracovať s POHODOU no neviem prísť na niektoré postupi.
Napriklád neviem, ako párovať úhrady. Ja som prebrala učt.po inéj pani účtovníčke. Nebola ochotná mi niektoré postupi vysvetliť a teráz mi to trvá pokiaľ na to prídem. Z manuálu neviem víjsť.
Ďakujem za odpovede
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Uhradu si spáruješ bud v banke alebo v pokladni nasledovným spôsobom:
Dáš si nový záznam - Ďalej na lište tlačítko záznam a tam si vyhladáš ponuku likvidovať výberom a najdeš si konkretnu fa a zlikviduješ.
Alebo to ide aj tak že ked ti vyhodi pri novom zázname tabuľku tak zaklikneš že chceš likvidovať expresnou likvidáciou a zadáš do okienka variabilný symbol a program ti danú fa nájde.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...práve, tie úhrady nešťastné. Nahedzujem banku a neviem si poradiť, ako to mám sparovať, presne to isté je aj cez pokladňu. Verim, že toto vysvetlenie mi pomôže.
Ďakujem
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

a ak už máš nezávisle od seba nahodené PPD či VPD k faktúre, tak chod na ten doklad v pokladni, klikni na kartu "LIKVIDaCIA", tam klikni pravým tlačidlom, vyber možnosť "pridať likvidáciu" a z ponuky faktúr vyber, ku ktorej faktúre ten PPD či VPD patrí. takto sa ti spáruje faktúra s dokladom o úhrade, aj ked si to nahadzovala nezávisle od seba.
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

ahojte, robite niekto aj české učto. v pohode samozrejme v českej
ďakujem za odpoveď
0 0
Bigfisher Bigfisher

Bigfisher je offline (nepripojený) Bigfisher

helas Pozri príspevok
Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem

Ahoj, musíš v menu "globálne nastavenia" - Cudzie meny odfajknúť "povolenie cudzích mien.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
cloe Pozri príspevok
Takže jednoducho si dáš novú faktúru a cez záznam zvolíš cudzia mena.
Zadáš dátumy, predkontáciu a členenie DPH- UD. Potom zadáš menu, napr. EUR apod. a taktiež kurz a samozrejme odberateľa. Potom vyplníš spodnú časť /napr. druh tovaru, množstvo, cena za jednotku a DPH. Záznam uložíš. Cez tlačové zostavy si zvolíš Faktúra v cudzej mene a v ľavej časti okienko - Daňový doklad. Keď si dáš náhľad uvidíš, že tam máš sumy aj v SK aj v cudzej mene.
Ja mám problém, že vystavujem rakúskemu odberateľovi - platcovi DPH v Rakúsku faktúru v EUR po prvý krát a neviem, prečo sa mi tam ukazuje SKK, keď mám nastavený valutový účet. Nepodarilo sa mi tam cez ten záznam /na lište/ zvoliť tú cudziu menu, pretože mi ju tam ani neponúka. A o členení DPH už vôbec nehovorím. Skúšala som zadať členenie DPH /podľa §43-oslobodené od dane ..../ ale stále mi tam program vyhadzuje, že nemám zaškrtnuté políčko ponúkať - ale ja ho zaškrtnuté mám. Poradí mi niekto skúsenejší?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ked si dáš insert /nový záznam/ tak potom treba ísť do záznamu a tám na samom spodku máš ponuku cudzia mena a vystavíš fa v cudzej mene
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať