Zavrieť

Porady

Právoplatnosť rozsudku - nadobudnutie po odvolaní sa na Krajský súd

Viete mi niekto poradit? Okresny sud vyniesol rozsudok, dostala som podmienku na 1 rok a zakaz cinnosti viest motorove vozidlo na ddobu 1 roka. Toto bolo v septembri. ja som sa odvolala, teda nasledovalo v decembri pojednavanie na krajskom sude. ten potvrdil rozsudok okresneho sudu. Nic mi z krajskeho sudu neprislo a teraz neviem, ci: mam zakaz viest motorove vozidlo jeden rok a podmienka jeden rok od septembra alebo od decembra alebo mam cakat na nejaky papier z krajskeho sudu a vtedy nadobudne pravoplatnost. som z toho uplne mimo. navyse mi poradil predseda senatu na krajskom sude, ze po pol roku si mam ziadat o odpustenie 1/2 trestu. ale neviem, ci to plati od septembra, kedy okr. sud vyniesol rozsudok a kedy nadobudol alebo od decembra, kedy krajsky sud potvrdil rozsudok okr. sudu, ale nic mi nebolo dorucene. vdaka za odpovede.
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

-Vodičský preukaz sa považuje za neplatný o.i. v čase, v ktorom má jeho držiteľ súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo.
Držiteľ vodičského preukazu je povinný:
-odovzdať polícii neplatný vodičský preukaz do siedmich dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, ktorým mu súd zákaz činnosti viesť motorové vozidlo.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

dakujem, pomohli ste mi
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

ozyvam sa zase, tak na rozsudok stale cakam. jedine bol doruceny ostatnym ucastnikom nehody - teda poskodenym. mne a na policiu este nie. takze stale cakam a rozmyslam, kde asi soudruzi udelali chybu. a zrejme to z krajskeho putovalo naspat na okresny, lebo poskodenym prisla zasielka prave z okresneho sudu ako sa teda veci maju a ako to dopadlo. tak neviem no. uz dva mesiace mi mohol bezat trest, takto sa to len natahuje
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Len poz.Ak by ti zobrali-dala by si-VP hneď pri nehode-už ten rok by bol preč?Nie?
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

Ano, ved normalne by to tak malo byt, lenze nam po nehode nevzali nikomu nic, kedze poskodeny odmietol mediaciu, tak to slo na klasicke pojednavania az sa to dostalo do trestnej sfery, no proste 5 a pol roka :-) ale uz len tri mesiace a uvolni sa mi VP. Teda riesim dilemu ci mozem ist na preskusanie skor nez mi uplynie trest. A s tym odobratim a vratenim, no na mojom vypise z reg. trestov stoji, ze trest trva od 1.1211 do 1.12.12, takze nie je moj problem, ze som mohla odovzdat vodicak az v marci lebo sud meskal s papiermi - aj tak som ich tam niesla ja nakoniec. proste beriem to tak, ze 1.12. mi konci trest a hotovka. ale preskusat sa chcem dat este predtym.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať