Zavrieť

Porady

Právoplatnosť rozsudku - nadobudnutie po odvolaní sa na Krajský súd

Viete mi niekto poradit? Okresny sud vyniesol rozsudok, dostala som podmienku na 1 rok a zakaz cinnosti viest motorove vozidlo na ddobu 1 roka. Toto bolo v septembri. ja som sa odvolala, teda nasledovalo v decembri pojednavanie na krajskom sude. ten potvrdil rozsudok okresneho sudu. Nic mi z krajskeho sudu neprislo a teraz neviem, ci: mam zakaz viest motorove vozidlo jeden rok a podmienka jeden rok od septembra alebo od decembra alebo mam cakat na nejaky papier z krajskeho sudu a vtedy nadobudne pravoplatnost. som z toho uplne mimo. navyse mi poradil predseda senatu na krajskom sude, ze po pol roku si mam ziadat o odpustenie 1/2 trestu. ale neviem, ci to plati od septembra, kedy okr. sud vyniesol rozsudok a kedy nadobudol alebo od decembra, kedy krajsky sud potvrdil rozsudok okr. sudu, ale nic mi nebolo dorucene. vdaka za odpovede.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

čo sa tyka vodičaku, trest sa ti začina počitat odo dna, kedy si ho odovzdala na policii
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

ja som ho este neodovzdala, cakala som na nejaky papier z krajskeho sudu, na zaklade ktoreho ten vodicak odovzdam. ci to mam len tak prist na PZ a dat im vodicak? okrem toho, bola som si pre vypis z RT a stale ho mam cisty. pojednavanie bolo 1.12. a dnes je 13.01. a stale mi nic zo sudu nedorazilo.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

no a ja zatial jazdim, pred tyzdnom ma kontrolovala policia, okonca aj doklady mi preverili a vsetko ok, tak tomu nerozumiem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ľutujem, že sa to tak ťahá, odkedy to platí neviem
ale ten polrok funguje asi tak, že po polroku môžeš požiadať, kým to spracujú, pridelia sudcu, bude pojednávanie, rozhodnutie, právoplatnosť, ubehnú týždne a mesiace.
Brat mal tento problém, a radšej nič nepodával, lebo v takom prípade je riziko, kým sa prípad nedotiahne do konca, ubehne celkovo aj viac ako rok. Ale nemôžeš žiadosť účinne vziať späť, lebo rok uplynul.
Len na okraj.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mojojenko Pozri príspevok
ja som ho este neodovzdala, cakala som na nejaky papier z krajskeho sudu, na zaklade ktoreho ten vodicak odovzdam. ci to mam len tak prist na PZ a dat im vodicak? okrem toho, bola som si pre vypis z RT a stale ho mam cisty. pojednavanie bolo 1.12. a dnes je 13.01. a stale mi nic zo sudu nedorazilo.
vidíš, takto to fungguje. Takže čakaj na papier a potom odovzdáš vodičák a až potom bude ten rok plynúť.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

no presne toto ma napadlo, ze ak podam, tak to moze trvat lhsie, resp. ubehne aj ten rok. len naozaj mi nejde do hlavy, preco som z krajskeho sudu nic neobdrzala este a coho sa mam chytit. naozaj netusim, ci mam zakaz od septembra, ci od decembra, vsetko mam zatial ciste. to, ze musim odovzdat VP, to mi nikto nepovedal, len sudca, ze mam zakaz viest motorove vozidlo. a naozaj na tu policiu nemozem ist bez papiera a nie vtedy, ked mam cisty register. asi zaspali na sude....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mojojenko Pozri príspevok
no a ja zatial jazdim, pred tyzdnom ma kontrolovala policia, okonca aj doklady mi preverili a vsetko ok, tak tomu nerozumiem.
nic sa nedeje ... ked ti bude doruceny rozsudok z krajskeho, nadobudne pravoplatnost a ty odovzdas VP a zacne ti plynut trest ...
rovnako by to malo byt aj v prípade tej podmienky, teda ze ti zacne plynut az odo dna pravoplatnosti rozsudku, ale tu si nie som na 100% isty
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

na dorucenie rozsudku ma sud lehotu 30 dni, ale vacsinou sa nedodržiava a trva to aj vyse 2 mesiace
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

no a nie je stanovena lehota, do kedy o pojednavania zaslu papier? lebo to moze trvat dalsie tri mesiace. a ja to nechcem natahovat. asi si zajdem na krajsky sud pre papiere sama za 1,50 Eur kolok.... toto iste sa mi stalo po rozvode, ex ma rozsudok doma, mne ho vobec nedorucili, rozvo bol 19.10., ex dostal papiere 24.11. a ja nic, teraz som si bola pre ne s tym, ze peciatka, ze nadobudol pravoplatnost 24.11. kocurkovo.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

dakujem vam za rady, vobec ma to nepotesilo :-D radsej si pre to zbehnem, nech sa to nenatahuje.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mojojenko Pozri príspevok
dakujem vam za rady, vobec ma to nepotesilo :-D radsej si pre to zbehnem, nech sa to nenatahuje.
no neviem ci si tym zbehnutim pomozes, lebo dorucenie rozsudku trva tak dlho nie preto ze by napisany rozsudok lezal v kancli v sufliku ale preto ze ho sudca nestiha napisat ... ak uz je napisany, tak ide do podatelne ... ale mozes to skusit
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

aj tak sa s tym nestotoznujem a nestotoznim, od buracky ubehlo skoro 6 rokov, tak dlho sa to tahalo, prve pojdevanie bolo vytycene po vyse troch rokoch, dovtedy nam nikto nedal pokutu, nikto nam nezadrzal vodicak a po 6 rokoch mi ho idu zadrzat, neviem, co si o tom mam mysliet. pritom celych 6 rokov som nedostala ani cent pokuty a ani ziadny priestupok zaznamenany, nic. je to trapne.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

aha takze uz tomu rozumiem, cize ak sudca na to kasle a nema cas, ja budem dovtedy jazdit na aute a zakaz cinnosti mozem mat az niekedy mozno od jari, leta, kym sa sudca zbada, ze aha, volaco mi tu lezi na stole. no dakujem pekne............
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

no dobre, a teraz prakticky, dajme tomu, ze rozsudok pride, 1.2. nadobudne pravoplatnost, vtedy odovzdam papiere na policii a potom o rok 1.2. mam zase cakat na nejaky papier alebo jednoducho pojdem na policiu s rozsudkom, ze aha, trest uplynul, chcem vodicak? neviem, v zivote som take nic neriesila.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mojojenko Pozri príspevok
no dobre, a teraz prakticky, dajme tomu, ze rozsudok pride, 1.2. nadobudne pravoplatnost, vtedy odovzdam papiere na policii a potom o rok 1.2. mam zase cakat na nejaky papier alebo jednoducho pojdem na policiu s rozsudkom, ze aha, trest uplynul, chcem vodicak? neviem, v zivote som take nic neriesila.
tak toto som este nastastie nikdy neriesil ale predpokladam, ze postup ako dostanes VP naspat ti povedia priamo na policii ked ho budes odovzdavat
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

skvele ani nezelam toto niekedy riesit, zvlast, ked si sama matka s 2 detmi a auto potrebujes na vozenie deti do skoly a zo skoly a do prace, de facto ta auto zivi. a najviac to naserie vtedy, ked znalecky posudok hovori v tvoj prospech a aj napriek tomu ta uznaju vinneho. uaaa. mozes sa odvolavat do aleluja.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

mojojenko Pozri príspevok
no dobre, a teraz prakticky, dajme tomu, ze rozsudok pride, 1.2. nadobudne pravoplatnost, vtedy odovzdam papiere na policii a potom o rok 1.2. mam zase cakat na nejaky papier alebo jednoducho pojdem na policiu s rozsudkom, ze aha, trest uplynul, chcem vodicak? neviem, v zivote som take nic neriesila.
Netreba polícii nič dokazovať. Súd sám zasiela rovnopis rozsudku na dopr. inšpektorát. Hlavne v čase zákazu nešoférujte.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

no ale teraz este mozem soferovat, ked mi nic nedorazilo a v RT nemam este zapis. zrejme to este nikam nedorucili. a teda mam odovzdat papiere ci nie? lebo niekto neodovzdaval, len mal zakaz a po uplynuti trestu normalne zacal jazdit.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mojojenko Pozri príspevok
no ale teraz este mozem soferovat, ked mi nic nedorazilo a v RT nemam este zapis. zrejme to este nikam nedorucili. a teda mam odovzdat papiere ci nie? lebo niekto neodovzdaval, len mal zakaz a po uplynuti trestu normalne zacal jazdit.
rozsudok moze nadobudnut pravoplatnost az vtedy, ked je doruceny poslednemu ucastnikovi konania ...
takze ak ho este nemas, nemoze byt pravoplatny (aj keby ho uz policia mala) ...
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

takze toto mi je uz jasne. no a teraz k tomu vodicaku, musim ho odovzdat ci nemusim, len teda nebudem soferovat, ale v dokladoch ho budem mat. dakujem vam, ludia, konecne mi to zacina byt jasne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať