Zavrieť

Porady

štúdium na MTT v Trnave, dá sa zvládnuť?

ahojte,
Chcela by som sa popýtať, dá sa zvládnuť štúdium na materiálovotechnologickej v Trnave? Vybrala som si personálna práca v priemyselnom podniku.
Matiku by som mohla zvládnuť aj keď od strednej školy mám 8 rokov. Ale fyziky sa bojím. Počula som, že prejde iba malé percento. Chodíte niekto na túto výšku?
Je tam naozaj taká hrozná fyzika? Nedá sa nejaké obísť?
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

urcite sa da zvladnut, kamoska tam konci tento rok, a presla aj matikou aj fyzikou, a to chodi externe
mam pocit, ze na skuske z fyziky sa dalo opisovat, takze to zvladla
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
som absolventkou tejto fakulty, ročník 1991!!! /joj ale som stará!!!/, úžasná škola, aj keď niekto môže namietať, že spomínam
na obdobie 20 rokov dozadu, ale v osnovách sa hádam nič zásadné nemenilo! aspoň pre mňa bola ťažká deskriptívna geometria,
aj tá fyzika...a veľká sranda bola na nemčine a ruštine, ale na intráku boli spolužiaci fantastickí, veľmi sme si pomáhali s vysvetľovaním učiva...no proste najkrajšie roky života
...držím palce....
0 0
lusinda2 lusinda2

lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

joj ale ste ma potešili. Známy ma odhovárajú, že cez matiku fyziku neprejdem. Aj na jednom blogu som čítala, že so 400 ľudí prešlo 15, to fakt môže byť tak?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
som absolventkou tejto fakulty, ročník 1991!!! /joj ale som stará!!!/, úžasná škola, aj keď niekto môže namietať, že spomínam
na obdobie 20 rokov dozadu, ale v osnovách sa hádam nič zásadné nemenilo! aspoň pre mňa bola ťažká deskriptívna geometria,
aj tá fyzika...a veľká sranda bola na nemčine a ruštine, ale na intráku boli spolužiaci fantastickí, veľmi sme si pomáhali s vysvetľovaním učiva...no proste najkrajšie roky života
...držím palce....
Aj ja som túto školu skončila v roku 1991 - lenže som študovala diaľkovo. Bolo to oveľa náročnejšie, ako pre denných študentov, najmä v tých "pohnutých" rokoch. Každý prednášajúci chcel byť najdôležitejší v tom, že iba jeho predmet je dôležitý. Ale inak som to zvládla v pohode, matika, fyzika bez problémov. Taktiež mechanika, stroje a zariadenia tiež - mám totiž odbor ekonomika a riadenie strojárskej výroby. Dnes sa to volá manažmet výroby. Treba skúsiť a uvidíš. Keď som ja bola na prijímačkách, tak trvali týždeň a každý deň bola plná aula záujemcov. Prijímačky vtedy neboli ťažké.
1 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Ja som tam chodila pred 6 rokmi na denné štúdium personálna práca v priemyselnom podniku, ale matika, fyzika, technické materiály a geometria ma okamžite po prvých prednáškach a cvičeniach odradili. Bola to pre mňa totálna španielska dedina, zo začiatku som sa to snažila pochopiť, a učiť sa, ale veľmi rýchlo mi došlo, že to nie je pre mňa správna voľba, skončila som a išla som do inej školy. Potom som sa dozvedela, že väčšina spolužiakov tiež skončila. Priateľ tam tiež chodil, ale na iný odbor, najprv denne a potom externe, ale tiež tam kvôli matike skončil.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Pre mna bola matika vzdy spanielska dedina, do dnes tvrdim ze na nu nemam bunky. Ale dobry ucitel vie robit zazraky. V skole som na nich nemala stastie. Zacala som chodit na doucko jednej profke z gympla, byva o ulicu od nas a verte alebo nie jedna hodinka tyzdenne spravila taky zazrak, ze som sa z 3/4 z matiky dostala na 1. Moj profak v skole nebol zlomyselny, ale jednoducho nevedel vysvetlovat a ked clovek nebol od prirody na matiky genius, tak mal smolu. Mali ste vidiet ako kukal, ked som hodinovu pisomku napisala za 15 minut a bez chyby. Hned mu doslo odkial vietor fuka. Aj on daval doucko mojim spoluziakom, lenze vysledok bol vzdy ten isty... Takze to, co sa snazim tymto povedat, je: ak chces ist na tu skolu, je to tvoja tuzba, tak ak budes mat problemy s uvedenymi predmetmi, najdi si nejakeho dobreho doucujuceho. Pokojne stredoskolskeho ucitela. Ta moja ucila na gympli, ale viem, ze si ju pozyvali aj do SAV a k roznym zlozitym pripadom. Jednoducho bola a je sikula. Drzim ti palce, aby si natrafila na takeho.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja si myslim, ze bez problemov sa da vystudovat. Pri dnesnej urovni niektorych vysokych skol a univerzit, to dokazu skoro aj mentalne postihnuti.......
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

najag Pozri príspevok
Ja si myslim, ze bez problemov sa da vystudovat. Pri dnesnej urovni niektorych vysokych skol a univerzit, to dokazu skoro aj mentalne postihnuti.......
a ty si absolvent ktorej z nich? (cenim si najma rady zo skusenosti)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lusinda2 Pozri príspevok
joj ale ste ma potešili. Známy ma odhovárajú, že cez matiku fyziku neprejdem. Aj na jednom blogu som čítala, že so 400 ľudí prešlo 15, to fakt môže byť tak?
Záleží ako si na tom s matematikou. Aj moji spolužiaci chodili na doučovanie,ja nie. Ja som nemala nikdy problémy s matikou a s fyzikou. Inak môžem povedať, že aj z nášho ročníka skončilo kvôli matike a fyzike dosť ľudí. Začínalo nás 64 a z pôvodných nás končilo 25. Je to inak drina, ale keď tú školu chceš spraviť, tak ju spravíš.Inak ak si nevedela matiku na strednej, tak na výške sa nedoučíš. Ja som išla na výšku z večernej priemyslovky, kde matikár nevedel matiku. Pred prijímačkami som sa musela nadrviť matiku a fyziku z celého gympla. Požičala som si všetky knihy a drvila som sa. Stálo to za to. Ale o tom je aj štúdium na tejto škole. Neviem ako teraz, ale vtedy keďže sme končili ako prví po revolúcii s diplomom Slovenskej technikej univerzity a nie vysokej školy, tak nás poriadne drvili. Mne sa dekan fakulty kvôli diagramu Fe3c vyhrážal od tretieho ročníka, že ma nepustí na štátnice. A vidíš, diagram som zvládla, štátnice spravila, iba dekan musel odísť skôr, ako sme sa dostali do piateho ročníka. Aj tu platilo- kto druhému jamu kope, sám do nej padne. Mal smolu, bol komunistický pohlavár a vypomstilo sa mu to.
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

wagner Pozri príspevok
Záleží ako si na tom s matematikou. Aj moji spolužiaci chodili na doučovanie,ja nie. Ja som nemala nikdy problémy s matikou a s fyzikou. Inak môžem povedať, že aj z nášho ročníka skončilo kvôli matike a fyzike dosť ľudí. Začínalo nás 64 a z pôvodných nás končilo 25. Je to inak drina, ale keď tú školu chceš spraviť, tak ju spravíš.Inak ak si nevedela matiku na strednej, tak na výške sa nedoučíš. Ja som išla na výšku z večernej priemyslovky, kde matikár nevedel matiku. Pred prijímačkami som sa musela nadrviť matiku a fyziku z celého gympla. Požičala som si všetky knihy a drvila som sa. Stálo to za to. Ale o tom je aj štúdium na tejto škole. Neviem ako teraz, ale vtedy keďže sme končili ako prví po revolúcii s diplomom Slovenskej technikej univerzity a nie vysokej školy, tak nás poriadne drvili. Mne sa dekan fakulty kvôli diagramu Fe3c vyhrážal od tretieho ročníka, že ma nepustí na štátnice. A vidíš, diagram som zvládla, štátnice spravila, iba dekan musel odísť skôr, ako sme sa dostali do piateho ročníka. Aj tu platilo- kto druhému jamu kope, sám do nej padne. Mal smolu, bol komunistický pohlavár a vypomstilo sa mu to.
na tuto fakultu sa uz dnes nerobia prijimacky, lebo vedia ze by sa im tam nikto nehrnul, ani skolne sa tam neplatilo
moja kamoska zvladla matiku aj fyziku napriek tomu, ze na strednej fyziku vobec nemala, a matiku mozno rok
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
..ešte sa zapojím....myslím, že na každej VŠ je prvý ročník a vyslovene prvý semester "sitom"
všetkých študujúcich, ide o prístup...ešte dnes si pamätám, ako niektorí spolužiaci len stále
žúrovali, nič sa neučili, nechodili na prednášky...atď...takže okrem toho, že nemali celkom
dobré znalosti/základy z nejakého predmetu, ešte to aj flákali....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

myara Pozri príspevok
na tuto fakultu sa uz dnes nerobia prijimacky, lebo vedia ze by sa im tam nikto nehrnul, ani skolne sa tam neplatilo
moja kamoska zvladla matiku aj fyziku napriek tomu, ze na strednej fyziku vobec nemala, a matiku mozno rok
Myslím si, že kedysi štúdium na VŠ bolo oproti súčasnej dobe neporovnateľne ťažšie. Bol problém dostať sa tam, samozrejme okrem vyvolený komunistov, čo robili za semester jeden ročník a za ročník dva ročníky. Aj na takého som mala šťastie naraziť, myslím že to bolo v treťom ročníku. My čo sme nepatrili medzi vyvolených stranou a vládou sme sa museli drviť. A prijímačky bývali z matiky, fyziky a nejakej politiky - tú som ja nikdy nevedela. Nevedela som rozoznať pravicu od ľavice, ale na prijímačkach sa ma na to nepýtali a čo chceli vedieť, tak som sa náhodou trafila tú správnu odpoveď. Inak bez mučenia priznávam, že keby neboli zrušili Marx.leninskú filozofiu na školách, tak neviem ako by som bola spravila tretí ročník. Asi by som sa nebola ďalej dostala.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
..ešte sa zapojím....myslím, že na každej VŠ je prvý ročník a vyslovene prvý semester "sitom"
všetkých študujúcich, ide o prístup...ešte dnes si pamätám, ako niektorí spolužiaci len stále
žúrovali, nič sa neučili, nechodili na prednášky...atď...takže okrem toho, že nemali celkom
dobré znalosti/základy z nejakého predmetu, ešte to aj flákali....
Možno to pre denných študentov neplatilo, tí mali relatívne veľa času aj na učenie aj na zábavu. My sme to mali horšie v tom, že sme museli študovať, chodiť do práce, venovať sa deťom a domácnosti ako takej. Ja som to zažila tak, ako som napísala. Preto aj brávali na diaľkové štúdium vtedy o dve tretiny viac študentov, lebo vedeli že výpadok v prvom a druhom ročníku je veľký. Dôvod bol matematika, fyzika a ešte aj mechanika.
0 0
lusinda2 lusinda2

lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

tiež som tak na tom... aj deti aj práca. PReto neviem, či to zvládnem. Naviac ma fyzika nikdy nebavila a ani som sa ju neučila. Ale snáď by som sa doučila.
Ako ste sa uplatnili s takou školou?
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

lusinda2 Pozri príspevok
tiež som tak na tom... aj deti aj práca. PReto neviem, či to zvládnem. Naviac ma fyzika nikdy nebavila a ani som sa ju neučila. Ale snáď by som sa doučila.
Ako ste sa uplatnili s takou školou?
ako vies, ze ta fyzika nebavila, ked si sa ju nikdy neucila? ale podla temy, ktoru si sem zadala, ta ani slovencina velmi nebavila, co?
0 2
lusinda2 lusinda2

lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

NO nebavila ma... Nie som flákač, proste ma to nezaujalo. Tému som založila preto, lebo ma to mimoriadne zaujíma. A zaujíma ma aj názor absolventov tejto školy. V Slovenčine som patrila vždy k tím najlepším. Čo sa Ti nepozdáva a čo je mimo témy?????????????
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

lusinda2 Pozri príspevok
NO nebavila ma... Nie som flákač, proste ma to nezaujalo. Tému som založila preto, lebo ma to mimoriadne zaujíma. A zaujíma ma aj názor absolventov tejto školy. V Slovenčine som patrila vždy k tím najlepším. Čo sa Ti nepozdáva a čo je mimo témy?????????????
vazne si patrila v slovencine medzi najlepsich? ani sa mi to verit nechce, ked som videla, ze si napisala "vilet"...a 2x, to urcite nebola nahoda ani preklep
0 0
lusinda2 lusinda2

lusinda2 je offline (nepripojený) lusinda2

Nebola to náhoda, bola to chyba. Som 8 rokov po škole.4 roky doma na materskej, tak nedostatky sa dostavujú :-) Ty si absolventka tejto školy alebo nejakej inej? Keď reaguješ? PRosím k téme. Prajem Ti pekný deň
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
wagner Pozri príspevok
Myslím si, že kedysi štúdium na VŠ bolo oproti súčasnej dobe neporovnateľne ťažšie. Bol problém dostať sa tam, samozrejme okrem vyvolený komunistov, čo robili za semester jeden ročník a za ročník dva ročníky. Aj na takého som mala šťastie naraziť, myslím že to bolo v treťom ročníku. My čo sme nepatrili medzi vyvolených stranou a vládou sme sa museli drviť. A prijímačky bývali z matiky, fyziky a nejakej politiky - tú som ja nikdy nevedela. Nevedela som rozoznať pravicu od ľavice, ale na prijímačkach sa ma na to nepýtali a čo chceli vedieť, tak som sa náhodou trafila tú správnu odpoveď. Inak bez mučenia priznávam, že keby neboli zrušili Marx.leninskú filozofiu na školách, tak neviem ako by som bola spravila tretí ročník. Asi by som sa nebola ďalej dostala.
Tak s týmto súhlasím . Som ročník 1993, Marx-Leninizmus nám zrušili po revolúcii, čiže hneď v prvom semestri DDDD , čomu som sa ja náááramne potešila. Prijímačky som z politiky tiež nespravila,ale mipovedali, že to nebude mať vplyv na moje prijatie, keďže fyziku a matiku som spravila ok . Fyzika u Kalužného bol "zážitok" , vyslovene som sa ju musela nadrviť (môj manžel kvôli nemu opakoval ročník ). Matiku sme mali u p. Trubenovej - vynikajúca ženská, ale sekera. Niektoré cvičenia sme mali u takej mladej, šľahnutej, strašne ambicióznej devy - tá nás nenaučila nič.
Čo ma najviac mrzí je, že revolúciou nám zrušili skúšky z cudzích jazykov a ostali len klasifikované zápočty. Samozrejme, v tej dobe mi boli prednejšie hranolky ako ísť na hodinu angličtiny. Doteraz to ľutujem, pretože už ma nik nedonútil sa ju naučiť

Inak školu som vychodila (zlievarinu) a diplom mám v šuplíku. V meste, kde som žila ma na Úrade práce vysmiali, že čo chcem v ich regióne s takou VŠ. Manžel začal podnikať a ja už 16 rokov robím účtovníctvo
1 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
lusinda2 Pozri príspevok
tiež som tak na tom... aj deti aj práca. PReto neviem, či to zvládnem. Naviac ma fyzika nikdy nebavila a ani som sa ju neučila. Ale snáď by som sa doučila.
Ako ste sa uplatnili s takou školou?
...obdivujem, skutočne obdivujem všetkých, ktorí to zvládajú...mám 2 malé deti a prácu, a pocit, že som už "nad limit",
takže si neviem vôbec predstaviť ako to ukočírovať a ešte aj študovať...
P.S.: moje uplatnenie...po vysokej som dostala ponuku pracovať priamo katedre, ja som odmietla /dodnes ma to mrzí/
a potom som nemala veľa šťastia v tomto odbore/ani som nejako zvlášť ani uplatnenie nevyhľadávala...popravde náhoda osudu mi prihrala 10 rokov pracovať v drevárskom
priemysle a ďalších 10 rokov v kozmetike, ale škola mi dala rozhľad, technické a ekonomické uvažovanie, samozrejme titul atď.
manžel-spolužiak-chvíľu na tej škole učil, pár rokov pôsobil v strojárskej firme, pár rokov v tlačiarenskom priemysle a posledných 6 rokov je na vlastných nohách...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať