Zavrieť

Porady

AKO PREDAVAT VYROBKY?

Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Vegoska, len my nepovedzte, že počujete prvý raz o povinnosti používať registračné pokladnice na Slovensku.
A to už nehovorím o čiernej práci.
Však toto je černota ako hrom a my tu na černotové otázky nereagujeme, neodpovedáme.
Vy by ste chceli podmieňovať plácu svojho zamestnanca nejakým výkonom, ale čo hovorí Zákonník práce na to?. Je to práca vo Vašich priestoroch, s Vašimi pracovnými prostriedkami, Vašim Tovarom - keď ho majú kupovať za svoje?

Už dva roky dozadu sa rozprávalo o povinnosti používania fiškálnych pokladní.
A z Vaších predstáv o takto zmanažovanom podnikaní a o ľuďoch, čo by ,,mali" byť Vašimi zamestnancami mi vyvstáva, že ste otrokár.

Prepáčte.
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...no nedalo mi vegoska, zastavila som sa trošku hlbšie vo Vašom profile a nebudem klamať, že sa mi v hlave zatočilo pri Vašich témach...
Túto tému čo ste teraz zadali, ste zadali v princípe podobnú už v roku 2010 a ak je to to isté, môžem Vás ubezpečiť, že od roka 2010 sa nezmenilo nič podstatné v zákonoch, aby ste ostali potešená vo svoj prospech.

Ale ako pozerám, účtovníkov neuznávate. Vaše nápady idú od obyčajnej živnosti, cez jednoosobovú SRO až po občianske združenie, ale daňové priznanie by ste robili s niekým z Porady cez ICQ.
Takto to nefunguje vegoska. Veci treba robiť poriadne, veci majú mať hlavu a pätu, papiere majú byť v poriadku, všetko má byť v poriadku a naša Etiketa na Porade si ctí zákony tohto štátu a je dobré, keď si niektorí členovia Porady premyslia s akou potrebou tu vybehnú, lebo aj čas ochotných poraďákov je vzácny.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dani, musíme zohnať na pomoc Mušku. Tú "zábavu" okolo DP si pamätám dodnes ...
1 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

Absolutne nechapem tomu, co pisete, akoze ja som nejaky idiot, ktory kasle na zakony a preco to tu pisem? Nie preto, aby som urobila vsetko podla zakonov a v poriadku? A ako mam mat peniaze na pokladne pre kazdeho a preco predajcovia avon oriflame dedra atd nemaju ziadne pokladne, neplatia dane, kolko je tam poruseni zakonov? A ja otrokar a aka cierna praca prekristapana? Nemozem sa pozerat na lahostajnost ludi, na zlu socialnu situaciu na Slovensku a chcem nieco aspon malicko zmenit a pomoct ludom. Totalne ste mi skazili vecer:-( Vynadali mi uplne bezdovodne:-( Clovek, ktory nevie, ako co funguje, ake su zakony a nema peniaze chce pomoct vela ludom a vy mu tu vynadate akoby bol nejaky chudak, ktory kasle na zakony a robi nieco zle:-(Skutocne vam dakujem:-(
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

Je to práca vo Vašich priestoroch, s Vašimi pracovnými prostriedkami, Vašim Tovarom - keď ho majú kupovať za svoje?v akych mojich priestoroch? ked clovek predava vyrobky medzi znamymi tak ako to robi avon dedra atd to je moj priestor? s akymi mojimi prostriedkami, ved ziadne nebudu, ake maju byt, ved ludia maju tovar a predavaju ake prostriedky im treba?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vegoska Pozri príspevok
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)

...To , čo píše danushka ...tomu rozumiem ...

...ale nick je teda , vegoska , iní nech makajú a vegoška bude vegetovať - veget mať ........kua myšlienkové pochody , hlavne to zvýraznené ...

Je toto možné ???
Jak je to možné ????.....slová R. Skameneho v Tankovom prápore.......
....lenže na tomto filme sa aj dalo smiať , tu je na mieste horko zaplakať ( na tvrdo poviem ) nad ľudskou stupiditou - hlúposťou....

Kúúúúrnik ...ešte aj podmienky na počty kusov predaja .......
...no som aj teda fest zvedavý , o aké fasa výrobky sa jedná , ak by mala byť taká predajnosť ........žeby rohlíky , mlieko ...???

Predstavy sú to pekné ...iba ten uhol pohľadu je poriadne na ...onééé ....
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Prepáčte vegoška, nik Vám nepovedal, že ste idiot, dokonca Vám vykám takže prejav dôstojnosti je z mojej strany dostatočný.
Ale ak chcete mať 100 ľudí pod sebou, ktorí budú predávať Váš tovar, presne tých 100 ľudí musí mať každý a jeden pokladňu a mal by byť s Vami vo vzťahu ako zamestnanec, alebo Váš obchodný partner.

Mrzí ma, že som Vám pokazila večer. Snáď sa do rána z toho vyspíte. Ospravedlňujem sa.
2 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

ESTE RAZ SKUTOCNE DAKUJEMPLACEM A SOM NA DNE:-((((((((DAKUJEM ZE STE MI ZNICILI VECER, KED SOM CHCELA S RADOSTOU PLANOVAT, AKO POMOCT VELA LUDOM NA SLOVENSKU:-((((((( A VY TU SO MNOU KOMUNIKUJETE AKO S CHUDEROU, KTORA KASLE NA ZAKONY:-(((
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

mily buchacik vegoska je vegetarianka nie nejaky lenivec co vegetuje dakujem aj tebe ze si mi znicil vecer!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vegoska Pozri príspevok
Absolutne nechapem tomu, co pisete, akoze ja som nejaky idiot,
...Ty povedz ...
ktory kasle na zakony a preco to tu pisem? Nie preto, aby som urobila vsetko podla zakonov a v poriadku? A ako mam mat peniaze na pokladne pre kazdeho a preco predajcovia avon oriflame dedra atd nemaju ziadne pokladne, neplatia dane
...poopravím ...
" Predajca " najprv kúpi od ...nazvem dealera za hotové - ten to dáva dopokladne a následne zdaní...
" Predajca " to kúpil akože pre vlastnú potrebu , čiže má dane v niekde v paži....a následne predáva pre svojich pár ľudí ....žiadne terno to ale nie je ...

, kolko je tam poruseni zakonov? A ja otrokar a aka cierna praca prekristapana? Nemozem sa pozerat na lahostajnost ludi, na zlu socialnu situaciu na Slovensku a chcem nieco aspon malicko zmenit a pomoct ludom.
...žeby samaritánka ...
Totalne ste mi skazili vecer:-( Vynadali mi uplne bezdovodne:-( Clovek, ktory nevie, ako co funguje, ake su zakony a nema peniaze chce pomoct vela ludom a vy mu tu vynadate akoby bol nejaky chudak, ktory kasle na zakony a robi nieco zle:-(Skutocne vam dakujem:-(
...ono to je tak ...pravda nie je veľmi príjemná ........ani pre mňa .............
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

MIA DANUSHKA TY SI STRASNA...To sa nedalo napisat normalne ludsky, ze zial moja predstava je nerealna, ze inak sa to neda atd, len my rovno vynadat akoby som bola chudera, co chce poruosovat zakony a vynadat m itu do otrokara a neviem co:-((Za to, ze vy niektori ludia poznate zakony nemate pravo nam ludom, ktori nemame sajnu ako co bezi a pytame si tu rady nam hned nadavat do tych, ktori porusuju zakony, chcu rozbehnut ciernu pracu a robit z nich otrokarov... Ako ma clovek, ktory nepozna moznosti predaja vediet, ze jeho predsatava je nejake brutalne porusovanie zakonov a ze tak sa to neda???
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

... vzdávam sa ...
Charite sa venujem už istý čas, aj ozastnej pomoci ľuďom, ale za seba poviem, že nedá sa pomôcť všetkým.

Vegoška, možno treba chcieť pomôcť nie stovke ľudí odrazu, ale len dvom - trom. Ich vystrábiť z kolien a potom zas niekomu. A treba myslieť aj na seba.
Ale pokiaľ podnikáte, myslíte aj na seba, že?

A ešte niečo, na Porade ste Vegoška dosť dlho a založili ste tu požehnane tém. Takže už niečo z tých záknov sa muselo na Vás nalepiť.
Toto čo tu predvádzate je čistá hystéria a keby sme tu mali taniere, porozbíjate ich. A hysterický zamestnávateľ nemôže byť zamestnávateľom.
3 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

LUTUJEM, ZE SOM TU VOBEC NAPISALA...a este na koniec - je tu x frieim, ktore predavaju priamym predajom a nikto nema pokladnu ani neplati dane a viem, ze jedna firma, ktore predavala nejake karty mala tiez ludi, aby jej ludia pomohli rozpredavat a mali percenta zo zisku, takto som chcela nejako aj ja nieco vymysliet sposob, ako pomoct ludom privyrobit si a mysliac si, ze existuje sposob ako normalne predavat a podla zakonov a vyhnut sa pouzivaniu pokladnic, som tu napisala, aby ste mi poradili, ako teda sa to da... takze skutocne DAKUJEM, ze ste zo mna urobili chuderu, co chce rozbehnut ciernu pracu a otrokarku a porusuje zakony:-(DAKUJEM ZA ZBABRANY VECER:-(
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vegoska Pozri príspevok
Dobry vecer/denuz som sa to tu pytala minuly rok, ale zmenili sa zakony, tak sa chcem spytat, ci mi niekto vie poradit, ako sa zrealizovat takyto predaj:Ja som zivnostnicka a chcem pomoct ludom na Slovensku si privyrobit, takze budem nakupovat u roznych firiem vyrobky a oni ich budu predavat medzi znamymi. Mal by to byt tak, ze budu predavat vela kusov z jedneho vyrobku bud napr. 1000-1500 ks zamesiac alebo kazdy tyzden iny vyrobok napr. po 300 ks. Ja financie na take velke mnozstvo tovaru nemam, takze oni by si mali odo mna vyrobky vopred kupovat, aby som ja aj mala istotu, ze ich naozaj vezmu. Ako sa to da urobit?Ja mam predstavu asi takuto:Kupia si vyrobky za svoje peniaze alebo zlozia od znamych, ktori im pomozu predavat vyrobky medzi dalsimi znamymi a poslu mi ich na ucet. Ja im dodam vyrobky a oni ich rozpredaju, alebo rozdaju, ak uz su zaplatene od tych, co ich chcu. Je to mozne?Proste aky model urobit, aby sa podla zakonov zabezpecil taky predaj?Poradte mi:1. aky papier s nimi podpisat - da sa jeden papier, ked to budu rozni ludia nezamestani studenti mamicky na MD a ini2. ako urobit zber financii od nich vopred - netreba snad pokladnu je to jedno ci zaplatia zo svojich ci vezmu od inych uz dopredu a poslu mi na ucet nie? 3. musia mi vystavit nejaku objednavku?4. ak by som ich rovno akoze zamestnala na poluvazok, mohla by som im dat podmienku, kolko musia predat, nech mam na ich vyplatu a ako by to prebiehalo ohladom prijmu penazi? atd atdProsim poradte, ako to cele zabezpecit, aby sa dodrzali zakony.Dakujem a zelam vam pekny vecer/den:-)
Vítaj vegoska na Poradeja som myslela, že chodíš len 30.3. na Poradu .......prečítala som si tému, niečo rozumiem niečomu nie .Aký model urobiť ty ako živnostníčka nakúpiš tovar a pokiaľ nie si schopná ho predať sama a potrebuješ na to ľudí - zamestnancov , tak ich treba zamestnať.Nedovolím si povedať, že na Dohodu o vykonaní práce, nakoľko by sa jednalo o stále opakujúcu sa činnosť .
Ak by si predávala tovar za hotovosť , tak potrebuješ fiškálnu registračnú pokladnicu .Myslím ak spomínaš viac ľudí tak aj prenosnú registračnú pokladnicu .Záleží od toho aký je to tovar a či vôbec na rozbehnutie takéhoto biznisu sú peniaze.
Ak by sa jednalo o to, že spotrebiteľ by si u Vás tovar objednal na základe objednávky a mal by zaplatiť zálohu vopred , tak je taká možnosť , buď na Váš podnikateľský bankový účet na základe preddavkovej FA, alebo priamo Tvojmu zamestnancovi , ktorý by mal pri sebe prenosnú registračnú pokladnicu .


Ak som tomu dobre porozumela , tak asi v skratke takto .
AK to má byť v súlade so zákonmi, tak to treba domyslieť dopodrobna, ak ten predaj je taký, že sa uživíš Ty, ale aj zamestnanci .Treba si vytvoriť nejaké obchodné podmienky a mať predstavu najskôr,čo vlastne chcem .

Len neviem ako to zvládneš, lebo z príspevku mám pocit, že chceš do toho zaangažovať masu ľudí , či to bude mať ten konečný efekt .
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
vegoska Pozri príspevok
ESTE RAZ SKUTOCNE DAKUJEMPLACEM A SOM NA DNE:-((((((((DAKUJEM ZE STE MI ZNICILI VECER, KED SOM CHCELA S RADOSTOU PLANOVAT, AKO POMOCT VELA LUDOM NA SLOVENSKU:-((((((( A VY TU SO MNOU KOMUNIKUJETE AKO S CHUDEROU, KTORA KASLE NA ZAKONY:-(((
Ale prosím Ťa neplač.Plač vtedy, ak bude na dôvod
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja vegoske síce tykám, lebo ona je číslo.) Ešte nám tu ozaj chýba Muška, ona by si veľmi rada s ňou pohovorila o tom jej vysnívanom obchode Na vegosku sa na Porade nedá tak ľahko zabudnúť.Myslím, že tak ako napísala tému , tak ju aj cítila, len sa asi inak vyjadrila , nemyslela to tak zle .
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

PREDAŤ - alfa a omega každého biznisu.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

vegoska Pozri príspevok
LUTUJEM, ZE SOM TU VOBEC NAPISALA...a este na koniec - je tu x frieim, ktore predavaju priamym predajom a nikto nema pokladnu ani neplati dane a viem, ze jedna firma, ktore predavala nejake karty mala tiez ludi, aby jej ludia pomohli rozpredavat a mali percenta zo zisku, takto som chcela nejako aj ja nieco vymysliet sposob, ako pomoct ludom privyrobit si a mysliac si, ze existuje sposob ako normalne predavat a podla zakonov a vyhnut sa pouzivaniu pokladnic, som tu napisala, aby ste mi poradili, ako teda sa to da... takze skutocne DAKUJEM, ze ste zo mna urobili chuderu, co chce rozbehnut ciernu pracu a otrokarku a porusuje zakony:-(DAKUJEM ZA ZBABRANY VECER:-(
Dobrú noc!
0 0
vegoska vegoska

vegoska je offline (nepripojený) vegoska

este sa musim vratit, lebo danushka ma tu uplne poplietlavysvetli mi niekto, preby mal predajca pouzivat pokladnu, ked predava tovar ludom tak, ze mu poslu peniaze na ucet a potom ich posle mne a kupi si tak odo mna tovar a ludom tie veci potom da???prepacte, ze nie som v zakonoch zbehla a som len obycajny clovek, ktory sa v tom nevyzna:-(
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

ty si chcela predávať tovar či vymáhať platbu????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať