Zavrieť

Porady

Mám nárok na daňový bonus za rok 2011?

Dobrý deň ,
chcem sa opýtať či mám nárok na daňový bonus za rok 2011 .Ja som slobodný ale žijem s matkou môjho dieťaťa ,priateľka je na rodičovskéj dovolenke .Môžem si uplatniť nárok na daňový bonus?Ak áno ako si to mám vybaviť.Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dusosc Pozri príspevok
Dobrý deň ,
chcem sa opýtať či mám nárok na daňový bonus za rok 2011 .Ja som slobodný ale žijem s matkou môjho dieťaťa ,priateľka je na rodičovskéj dovolenke .Môžem si uplatniť nárok na daňový bonus?Ak áno ako si to mám vybaviť.Ďakujem za odpovede.
Si zamestnaný alebo živnostník ?
0 0
dusosc dusosc

dusosc je offline (nepripojený) dusosc

Áno som zamestnaný
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak si v RL dieťaťa si zapísaný ako otec, predlož RL spolu s vypísanou žiadosťou o RZD do mzdovej účtarne svojho zamestnávateľa.....
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

dusosc Pozri príspevok
Dobrý deň ,
chcem sa opýtať či mám nárok na daňový bonus za rok 2011 .Ja som slobodný ale žijem s matkou môjho dieťaťa ,priateľka je na rodičovskéj dovolenke .Môžem si uplatniť nárok na daňový bonus?Ak áno ako si to mám vybaviť.Ďakujem za odpovede.
zanešieš mzdárke rodný list dieťaťa a požiadaš o uplatnenie
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dusosc Pozri príspevok
Áno som zamestnaný
Do 15.2. môžeš požiadať svojho zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, v rámci ktorého môžeš žiadať doplatenie daňového bonusu. Prílohou žiadosti je rodný list dieťaťa (predpokladám, že si v ňom uvedený ako otec dieeťaťa).

Alebo si vypýtaj od mzdárky potvrdenie o zdanitelnej mzde a sám si podaj daňové priznanie typu A. Daňový úrad potom pošle DB priamo tebe.

Ak chceš aby ti zamestnávatel v roku 2012 vyplácal DB pravidelne, podpíš zmenu vo vyhlásení k zdaňovaniu príjmov. Tiež treba priložiť rodný list dieťaťa.
3 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...poprosím o radu....
Svadbu mali v apríli, dieťa sa narodilo v októbri, žijú spolu v jednej domácnosti u rodičov manželky, ale trvalý pobyt majú rôzny.
Má otec dieťaťa nárok na daňový bonus?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

áno, od októbra..
2 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to s vyplatením DB za rok 2011 manželovi, ktorý celý rok pracoval na pracovnú zmluvu v ČR, môže si urobiť DB na SR a požiadať o DB, alebo musí mať splnené príjmy a to 90 % na Slovensku?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

na DB má nárok na SK, podaním DP FO typ A ....
0 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

A ako to treba chápať v par. 33 o dani z príjmov - kde je uvedený bod 10 pri daňovom bonuse a 90% príjmov na SR?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera Ká Pozri príspevok
A ako to treba chápať v par. 33 o dani z príjmov - kde je uvedený bod 10 pri daňovom bonuse a 90% príjmov na SR?
aký prípad nároku na DB riešiš ?
0 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

Ako som už písala, manželka, mala DB za dva mesiace a potom bola na ÚP, jej manžel pracuje v ČR na pracovnú zmluvu, doteraz si mohol na SR podaním DP dodatočne uplatniť DB na ostatné mesiace, ale teraz neviem ako je to myslené v par. 33 o dani z príjmov v bode myslím 10, kde je uvedená 90% povinnosť príjmov na Slovensku?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera Ká Pozri príspevok
Ako som už písala, manželka, mala DB za dva mesiace a potom bola na ÚP, jej manžel pracuje v ČR na pracovnú zmluvu, doteraz si mohol na SR podaním DP dodatočne uplatniť DB na ostatné mesiace, ale teraz neviem ako je to myslené v par. 33 o dani z príjmov v bode myslím 10, kde je uvedená 90% povinnosť príjmov na Slovensku?
Čítaj pozornejšie, platí pre daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou.

Definíciu takejto osoby nájdeš v § 2 ZoDzP

e) daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou

1. fyzická osoba neuvedená v písmene d) prvom bode,
2. fyzická osoba uvedená v písmene d) prvom bode, ktorá sa na území Slovenskej republiky obvykle zdržiava len na účely štúdia alebo liečenia alebo ktorá hranice do Slovenskej republiky prekračuje denne alebo v dohodnutých časových obdobiach len na účely výkonu závislej činnosti, ktorej zdroj je na území Slovenskej republiky,
3. právnická osoba neuvedená v písmene d) druhom bode,
1 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

tak ak tomu správne rozumiem, keď má trvalý pobyt na SR a príjmy zo zahraničia, môže si uplatniť nárok na DB?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera Ká Pozri príspevok
tak ak tomu správne rozumiem, keď má trvalý pobyt na SR a príjmy zo zahraničia, môže si uplatniť nárok na DB?
ak splňa podmienky, ano. Poberá DB, resp. nejaké úľavy na deti aj v ČR ?
0 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

To zatiaľ veru neviem, lebo som nevidela žiadny doklad a manželka nevedela povedať, ale ak si niečo uplatnuje v ČR na deti tak by potom nemal nárok na SR?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera Ká Pozri príspevok
To zatiaľ veru neviem, lebo som nevidela žiadny doklad a manželka nevedela povedať, ale ak si niečo uplatnuje v ČR na deti tak by potom nemal nárok na SR?
Na Slovensku na DB nárok má. Na Porade sa riešil prípad, čo s daň.úlavou v ČR. Nemám čas to hladať, sná´d sa ozve niekto, kto má čerstvú skúsenosť s tým ...
0 0
Viera Ká Viera Ká

Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

ďakujem za vaše odpovede.
0 0
akiram akiram

akiram je offline (nepripojený) akiram

Dobrý deň, prosím o radu pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2011. Zamestnanyňa pracovala prvé tri mesiace v roku, potom bola na PN a následne išla na materskú dovolenku. Počas tých troch mesiacov poberala aj daňový bonus. Príjem za tieto mesiace mala 1069,- Eur, materskú mala 1161,-Eur. V novembri sa jej narodilo dieťa a ona teraz spätne žiada vyplatenie daňového bonusu (obe deti). Má nárok na jeho vyplatenie???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

akiram Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2011. Zamestnanyňa pracovala prvé tri mesiace v roku, potom bola na PN a následne išla na materskú dovolenku. Počas tých troch mesiacov poberala aj daňový bonus. Príjem za tieto mesiace mala 1069,- Eur, materskú mala 1161,-Eur. V novembri sa jej narodilo dieťa a ona teraz spätne žiada vyplatenie daňového bonusu (obe deti). Má nárok na jeho vyplatenie???
Nevznikol jej nárok na doplatenie celoročného DB, lebo jej zdanitelný príjem nedosiahol 6-násobok min.mzdy.

Vyplatený DB za mesiace, v ktrých bola splnená podmienka príjmu - sa nevracia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať