Zavrieť

Porady

Závesné WC - aké máte skúsenosti?

Prosím Vás má niekto skúsenosti so závesným WC? Staviame a idú na rad tieto zariadenia, takže by som nechcela urobiť chybu pri výbere. Mne osobne sa to veľmi páči a zdá sa mi to praktické, či už z hľadiska umývania popod misou alebo minimalizácie zaberaného priestoru. Len uvažujem ako je to s opravami a podobne, keď je to zabudované v stene a oproti klasike je to dosť drahšie,takže neviem, poraďte mi prosím. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mám 10 rokov bez problémov......treba si zariadiť, aby sa dalo dostať k nádrži

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Zavesne WC je prakticke, ako pises, aj obklady pod WC sa nemusia rezat ...
    Ked by sa nieco pokazilo, tak len v splachovani a to nie je problem sa tam dostat. Len sa odoberie tlacidlo a uz sa dostanes "za stenu" dovnutra.
    Odporucam. Nie som technik, ani servisak , ale s precistenim mam skusenost a pristup tam bol naozaj dobry.

    Kora22 je offline (nepripojený) Kora22

    Kora22
    Ďakujem pekne obom, ak ešte niekto niečo zaujímavé a praktické k tejto téme má, rada si prečítam. )

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Závesné WC v kombinácii s pozvoľna padajúcim poklopom. Tam si treba dať pozor, aby neboli dierky na poklop vyosené (potom sa rýchlo uvoľňujú skrutky na príklope). My sme to mali a museli reklamovať, takže nám vymenili záchodovú misu. Ináč v pohode, zaberá to menej miesta (v byte podstatná vec). My máme dva roky (značka Kolo) a rodičia asi 6 a zatiaľ bez problémov. Aj splachovanie funguje 100%. Ja osobne odporúčam.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jednoznačne Geberit, do hlavného prívodu vody vložiť filter na jemné nečistoty a ani po 15 rokoch na to nesiahnete, pod tlačidlá typu Sigma sa dá pekne vkladať aj vložky na dezinfekciu.

    rekon-byt je offline (nepripojený) rekon-byt

    Som živnostník a so svojou partiou vykonávam kompletné rekonštrukcie bytov v Nitrianskom a Bratislavskom kraji. ...viac rekon-byt
    Treba si určite kúpiť značkový - GEBERIT. pri tomto výrobcovi sa mi ešte nestala žiadna porucha ani nemáme reklamácie. Keramika môže byť aj lacnejšia dá sa kúpiť za 30€ v baumaxe, Orig. geberitová stojí napriklad 100€. Treba si dať ale veľký pozor na obmurovanie nádobky a nalepenie obkladu v miestach , kde bude ukotvená mysa. Veľa prípadov som videl že sa to celé kývalo a boli popraskané obkladačky.

    fargo je offline (nepripojený) fargo

    fargo
    mám Geberit už tretí rok,osadený svojpomocne ,a bez problemov funguje......t.j. zatial bez udržby splachovacieho systemu

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    aj ja mám geberit a bez problémov (cca 3r.) a výhodu má závesný aj v tom že žena otvorý dvere a "róbertko" povysáva aj celé WC.

    Alinec je offline (nepripojený) Alinec

    Alinec
    vrele odporúčam! Zatiaľ sú to štyri roky a slúži krásne bez žiadnych problémov. V priebehu 50tich rokov sa ti uvoľnia šróby aj na klasickom záchode (odpozorované u rodičov), takže tomuto trápeniu sa nevyhneš nijako.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.