Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

základ dane si zníýiš o jeho ČZD zo zamestnania (t.j. HM- fondy)
0 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Mila123 Pozri príspevok
základ dane si zníýiš o jeho ČZD zo zamestnania (t.j. HM- fondy)
Príjem čo som uviedla je už znížený o odvody.Lenže mne program vypočítal nasledovné.3559,3-1039,2=2520 :12 x3=630€.Tak teraz nevie čo je správne
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

renataj Pozri príspevok
Príjem čo som uviedla je už znížený o odvody.Lenže mne program vypočítal nasledovné.3559,3-1039,2=2520 :12 x3=630€.Tak teraz nevie čo je správne
nuž ak si zadala, že bol manželom len tri mesiace - tak správne vypočítal počíta len z toho, čo ty zadáš takže zadaj tak, ako má byť!
2 0
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

Už som prišla na chybu.V programe som zapísala že si uplatnujem zníženie základu na manžela a napísala som za 3 mesiace.Ale tam som mala zapísať,koľko mesiacov v roku sme boli manželia a nie koľko mesiacov mal odpracovaných.
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Som neistá čo sa týka dobrovolných odvodov. Viem,že sa dajú uplatniť v DP typ A. Bol zamestnaný 7 mesiacov,ostatné nepracoval. dobrovolné poistenie platil celý rok. Môže si uplatniť a celý rok ,alebo len za tie 7 mesiace?
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Ja si myslím,že všetky odvody aj keď nepracoval. Len to chcem potvrdiť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

všetky za celý rok..
0 0
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Ďakujem.
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

dobrý deń, poprosím o radu... v roku 2011 som mala príjem zo závislej činnosti len v mesiaci január , od februára do decembra som bola pn a zaevidovaná na úrade práce.. môžem si na seba uplatniť celú zdaniteľnú čiastku a daňový bonus na dieťa za celý rok? príjem zo záv.činnosti dosiahol 5 násobok min.mzdy.. Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

na nčzd máš nárok, príjem v hrubom zo zamestnania musí byť najmenej 1902 €inak nevzniká nárok na DB.....
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Ďakujem za odpoveď , takže nezdaniteľnú čiastku si uplatním v celej výške na celý rok a daňový bonus na dieťa si uplatním tiež na celý rok, aj keď som pracovala len v januári, príjem zo záv.činnosti dosiahol 1902 €, správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzu 76 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď , takže nezdaniteľnú čiastku si uplatním v celej výške na celý rok a daňový bonus na dieťa si uplatním tiež na celý rok, aj keď som pracovala len v januári, príjem zo záv.činnosti dosiahol 1902 €, správne?
Správne.
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

Prosím o odobrenie pri výpočte dane. Osoba zamestnaná v mesiacoch 1-4. Potom evidovaná na ÚP. Dostala dotáciu a od 01.11.11 máŽL. Pri výpočte dane vyšiel preplatok /dosť vysoký/, tak by som prosila o chvíľu času a odkonzultovanie, či je to dobre.
V. oddiel : úhrn 10379,72
- poistné 643,89
ZD 9735,83

VI. oddiel : príjmy Par. 6 .. 150,06
výdavky .. -78,66
ZD 71,40
ZD spolu 9735,83+71,40= 9807,23
NČZD - 3559,30
DAŇ 1187,10
a teraz Nárok na Daň bonus deti -486,36
daň. bonus vyplatený zamestnávateľom 160,16
a zo závislej činnosti zrazili preddavky podľa par. 35... 1624,37.
Teda vychádza preplatok na dani vo výške 763,57.
Je to dobre?
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

výšku prijatej dotácie z ÚP mám napísať do r. 41 a jej čerpanie do r. 42?
Paragraf 17 zákona o DZP ma pletie : Do príjmov OZD nepatrí : h) dotácia, podpora a príspevok u daňovníka, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo, ktorý vedie daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14 v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal, ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov; tieto príjmy nepoužité na úhradu daňových výdavkov sú zahrnované do základu dane... Viete mi toto vysvetliť?!

Takže aj dostane dotáciu 3000 € z toho zaplatí len poistné do ZP, tak príjem dotácie uvediem do r. 41, do r. 42 poistné a rozdiel musím zahrnúť do základu dane?!?

Ď za odpoveď
Naposledy upravil Niuška : 26.02.12 at 11:28
0 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

prosím Vas,...rok 2011 som mala trvaly pobyt u rodicov,....februar 2012 som zmenila trvaly pobyt ( iny okres)..prosím Vas....akú adresu uvediem pri vyplnenie DP....a kam teraz odovzdat..?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Niuška Pozri príspevok
výšku prijatej dotácie z ÚP mám napísať do r. 41 a jej čerpanie do r. 42?
Paragraf 17 zákona o DZP ma pletie : Do príjmov OZD nepatrí : h) dotácia, podpora a príspevok u daňovníka, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo, ktorý vedie daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14 v zdaňovacom období, v ktorom ich prijal, ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov; tieto príjmy nepoužité na úhradu daňových výdavkov sú zahrnované do základu dane... Viete mi toto vysvetliť?!

Takže aj dostane dotáciu 3000 € z toho zaplatí len poistné do ZP, tak príjem dotácie uvediem do r. 41, do r. 42 poistné a rozdiel musím zahrnúť do základu dane?!?

Ď za odpoveď
Vediete účtovníctvo, evidenciu, alebo uplatňujete paušálne výdavky?
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

jednoduché účtovníctvo..konečne niekto, čo mi odpovedal. ďakujeeem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Takže: V. oddiel je dobre, VI. tiež, ak ste do príjmov zahrnuli (v peňažnom denníku pri uzávierke) vyčerpanú časť dotácie. Do riadkov 41 a 42 nepíšete nič, zaplatené poistné máte už zahrnuté vo výdavkoch v tabuľke VI. Zbytok výpočtu by mal byť správny.
0 0
Niuška Niuška

Niuška je offline (nepripojený) Niuška

tak to idem vytlačiť. ďakujem. peknú nedeľu ego...
0 0
Načítať ďalšie