Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Ahojte,
pomôžte mi prosím! Na ŽL má "Ťažba, spracovanie a úprava trstiny" V SK NACE som to nenašla. Teraz neviem čo mám písať do DP. Vlani mi v Soc. poist. povedali, že dajme tam "Ťažba dreva". Lenže, podľa mňa trstina s lestníctvom nemá nič spoločné.
Druhý má zase rákosové strechy, dúfam, že tam môžem napísať pokrývačské práce.

Je to súrne! Ďakujem vopred!
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

skus vyhladat podla ico na stranke
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
1 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

mam jednu otazku na oddiel XIV
zivnostnik ukoncil zivnost k sept/2011,potom robil v rakusku-prijem uvediem do odd.V-prijmy zo zavislej cinnosti. nerozumiem co mam napisat do od.XIV to tam mam znovu vypisat prijmy oddielov V,VI,VII,VIII?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem velmi pekne.... Len sa chcem opytat dostala som sa po r. 44 kde mam sumu 383,65... a potom az na r.66 tiez s toutou sumou ako aj riadok 74 a na riadok 79 sa nevpisuje nic, lebo to mi nevyznacilo a tym padom sa neviem pohnut...
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

[QUOTE=jacekova;2001287]
zabka83 Pozri príspevok
Dobry den, poprosim o radu ako vyplnit DP ked si uznavame 40%...
Prijem 940,50.
40% 376,20.
Odvody spolu 947,95...


Tabulka par.6, prijmy zo zivnosti 940,50
V tom istom riadku len vedl.stlpec (vydavky zo zivnosti) 1324,15
Pod tabulkou do 1 a 2.riadku zaplatene poistne (zvlast sp aj zp)
Zaklad dane strata a pokracujes podla pokynov
Dan nula
Dakujem velmi pekne.... Len sa chcem opytat dostala som sa po r. 44 kde mam sumu 383,65... a potom az na r.66 tiez s toutou sumou ako aj riadok 74 a na riadok 79 sa nevpisuje nic, lebo to mi nevyznacilo a tym padom sa neviem pohnut...
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
[QUOTE=zabka83;2001946]
jacekova Pozri príspevok

Dakujem velmi pekne.... Len sa chcem opytat dostala som sa po r. 44 kde mam sumu 383,65... a potom az na r.66 tiez s toutou sumou ako aj riadok 74 a na riadok 79 sa nevpisuje nic, lebo to mi nevyznacilo a tym padom sa neviem pohnut...
r.79 nič, r.80 nič alebo nula, vyplníš nezd.čiastku a potom už len na daň k úhrade (r.113) 0 a podpisy, dátumy a hotovo.
1 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

[QUOTE=jacekova;2001954]
zabka83 Pozri príspevok

r.79 nič, r.80 nič alebo nula, vyplníš nezd.čiastku a potom už len na daň k úhrade (r.113) 0 a podpisy, dátumy a hotovo.
Je dakujem si velmi zlata, moc dakujem za pomoc...Pekny den.
0 0
querying querying

querying je offline (nepripojený) querying

Ahojte, chcela by som vas poprosit o informacie ohladom zaokruhlovania jednotlivych udajov pri vyplnani DP.
nemam v tom jasno, nasla som len ze suma dane na uhradu sa zaokruhluje na eurocenty nadol, no este by ma zaujimalo ako zaokruhlit sumu vydavkov pri uplatneni pausalnych vydavkov 40 % zo sumy prijmu.
Podla tych dvoch koloniek za desatinnou ciarkou v tlacive DP predpokladam ze sa zaokruhluje na dve desatinne miesta, no neviem ci je stanoveny smer zaokruhlenia hore|dole, alebo sa ma suma zaokruhlit klasicky matematicky.
Dakujem
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

querying Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som vas poprosit o informacie ohladom zaokruhlovania jednotlivych udajov pri vyplnani DP.
nemam v tom jasno, nasla som len ze suma dane na uhradu sa zaokruhluje na eurocenty nadol, no este by ma zaujimalo ako zaokruhlit sumu vydavkov pri uplatneni pausalnych vydavkov 40 % zo sumy prijmu.
Podla tych dvoch koloniek za desatinnou ciarkou v tlacive DP predpokladam ze sa zaokruhluje na dve desatinne miesta, no neviem ci je stanoveny smer zaokruhlenia hore|dole, alebo sa ma suma zaokruhlit klasicky matematicky.
Dakujem
.........na dve desatinné miesta matematiky
0 0
jutkah jutkah

jutkah je offline (nepripojený) jutkah

Ahojte, chcem sa opýtať ohľadom príjmu novinára. Pracuje na autorskú zmluvu, príjem má pravidelný mesačný, teraz dostal potvrdenie autorovi pre daňové priznanie, v ktorom je brutto suma, 19% daň, LF, VF, netto. Sumu brutto uvádzam do tab. 1 na r. 5 (z nej môžem odpočítať 40% paušálne výdavky) a 19% daň dávam do r. 107? ďakujem
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

Dobrý deň, nemám jasno v niektorých otázkach. Robím DP typ B pre SZČO, ktorý vo februári 2011 zrušil živnosť, z ktorej v roku 2011 nemal žiadne príjmy, zaevidoval sa na ÚP a v priebehu roka mal príjmy z dohody cca 380 Eur. Moja otázka:
- v DP mám uvádzať DIČ alebo RČ - nemá už kartičku o DIČ?
- nemusím viesť žiadne účtovníctvo ani daňovú evidenciu, keď nemal príjmy?
- má zaplatené ZP za 12/10 - 2/11 - nemusím ho nikde uvádzať - ZP má evidenciu zaplateného poistenia pre potreby RZZP
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mal nejakú zrazenú daň, resp. preddavky z dohôd?
0 0
cayane cayane

cayane je offline (nepripojený) cayane

MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť mala som viacero príjmov:
1. príjem zo závislej činnosti TPP cca 14000€
2. príjem na dohodu cca 50€
3. príjem za autorský honorár (§6 ods. 2 písm. a) nezdanené 50€
4. príjem za autorský honorár (§6 ods. 2 písm. a) zdanené 270€ (§43 ods. 3 písm h)

Idem si urobiť daňové priznanie B chcela by som sa spýtať či príjem zdanení podľa §43 nedávam do daňového priznania nakoľko som sa dočítala v zákone, že tento príjem sa považuje za zdanený a nesmie sa dávať do priznania.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

dobrý den, SZČO do 16.1.2011, v januari 2011 este zaplatene odvody za 12/2010 a tiez prijem -fa, ktoru mu uhradili v januari 2011, od februara zamestnanec...viem tlacivo B...vsetko mi je jasne. len mam napisat kolko mesiacov,ze mal zivnost 0 alebo 1? Za januar uz vraj neplatil ziadne odvody!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
jutkah Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa opýtať ohľadom príjmu novinára. Pracuje na autorskú zmluvu, príjem má pravidelný mesačný, teraz dostal potvrdenie autorovi pre daňové priznanie, v ktorom je brutto suma, 19% daň, LF, VF, netto. Sumu brutto uvádzam do tab. 1 na r. 5 (z nej môžem odpočítať 40% paušálne výdavky) a 19% daň dávam do r. 107? ďakujem
Nie. Príjem je zdanený zrážkovou daňou, ktorú nie je možné transformovať na preddavok. Daňovník má daň vysporiadanú zrážkou. Nepodáva daňové priznanie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
milkami Pozri príspevok
Dobrý deň, nemám jasno v niektorých otázkach. Robím DP typ B pre SZČO, ktorý vo februári 2011 zrušil živnosť, z ktorej v roku 2011 nemal žiadne príjmy, zaevidoval sa na ÚP a v priebehu roka mal príjmy z dohody cca 380 Eur. Moja otázka:
- v DP mám uvádzať DIČ alebo RČ - nemá už kartičku o DIČ?
- nemusím viesť žiadne účtovníctvo ani daňovú evidenciu, keď nemal príjmy?
- má zaplatené ZP za 12/10 - 2/11 - nemusím ho nikde uvádzať - ZP má evidenciu zaplateného poistenia pre potreby RZZP
Uvádzajte aktuálne údaje t.j. r.č.. Do osobitných záznamov môžete uviesť bližšie, napríklad aj bývalé DIČ. Ak nemal zdaniteľné príjmy za rok vyššie ako 1 779,65 €, nemusí podať DP. Ak však uplatňuje daňovú stratu, daňové priznanie podať musí. Ak neuplatní výdavky, je to jeho rozhodnutie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
cayane Pozri príspevok
Idem si urobiť daňové priznanie B chcela by som sa spýtať či príjem zdanení podľa §43 nedávam do daňového priznania nakoľko som sa dočítala v zákone, že tento príjem sa považuje za zdanený a nesmie sa dávať do priznania.
Tak. Príjem zdanený zrážkovou daňou sa v DP neuvádza.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

dobrý den,
ako mám uviest pocet mesiacov vykonovania cinnosti, z ktorej danovník dosahuje prijmy atd., - ked zacal podnikat az 15.12.2011?
- 1 alebo 0 mesiacov?

- a do výkazov mám uviest za obdobie od 12 2011 do 12 2011?
0 0
jutkah jutkah

jutkah je offline (nepripojený) jutkah

ďakujem. takže si vôbec nemôže odpočítať z brutto príjmu 40% paušálnych výdavkov ako po minulé roky?
0 0
Načítať ďalšie