Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
Tomiko Tomiko

Tomiko je offline (nepripojený) Tomiko

Znižuje sa základ dane na manželku o prijmy z dohody?
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

mam jednu otazku na oddiel XIV
zivnostnik ukoncil zivnost k sept/2011,potom robil v rakusku-prijem uvediem do odd.V-prijmy zo zavislej cinnosti. nerozumiem co mam napisat do od.XIV to tam mam znovu vypisat prijmy oddielov V,VI,VII,VIII?
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

lillian Pozri príspevok
mam jednu otazku na oddiel XIV
zivnostnik ukoncil zivnost k sept/2011,potom robil v rakusku-prijem uvediem do odd.V-prijmy zo zavislej cinnosti. nerozumiem co mam napisat do od.XIV to tam mam znovu vypisat prijmy oddielov V,VI,VII,VIII?

Oddiel XIV -V tlačive sa píšu príjmy zo zdrojov v zahraničí v členení §5-§8
1 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Dobrý večer.

Prosím Vás chcem sa spýtať , že osoba ktorá mala príjem z príležit.poľnohosp. výroby
§8 2000 € musí podávať DP, 2000-500=1500 tam sa neberie do úvahy že nemá tých 1700 €
kedy nemusí podávať DP?? a keď musí podať koľko percent je výdavok? Prosím o výpočet dane.
Vlani tam bol výpočet na DP.
Ďakujem za info vopred.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Dobrý deň,
potrebujem si s vami overiť pár skutočností. SZČO - paušálne výdavky.
1. do príjmov sa zahŕňajú skutočne zaplatené faktúry v roku 2011 ?
tzn., že Fa z r.2010 uhradené na BÚ v r.2011 sa zahrnú do príjmov roku 2011 a Fa z r.2011 zaplatená v r.2012 sa nezahrnie do príjmov r.2011.

2. poistné na SP a ZP skutočne zaplatené v r.2011.
tzn., že poistné za 12/2010 zaplatené v r.2011 sa zahrnie, poistné za 12/2011 zaplatené v r.2012 sa nezahrnie do výdajov.

Ďakujem.
0 0
gepi gepi

gepi je offline (nepripojený) gepi

Dobrý den,
potreboval by som sa spytat na par nejasnosti.
Živnosť ukončená k 10.2.2011. V roku 2011 už ale nebola vykonávaná žiadna činnosť ani nebol príjem. Počet mesiacov vykonávania činnosti sa uvedie 2 alebo 0?
Za mesiac Januar bolo zaplatene zdravotne poistenie. Uvedie sa do kolonky preukazatelne zaplatene zdravotne poistenie alebo preukazatalne zaplatene preddavky na zdravotne poistenie?
V kolonke XIV - prijem zo zahranicia sa ma uviest bydlisko a DIC na Slovensku, alebo v zahranici?
Dakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
1. Uvediete dva mesiace.
2. Preukázateľne zaplatené poistné, ak ste mali príjmy z podnikania. (Ak príjmy z prenájmu, tak preddavky...)
3. Ak si to dobre prečítate, tak zistíte, že bydlisko a DIČ uvádzajú iba tí, čo majú spoločne dosiahnuté príjmy. Pre príjmy zo zahraničia je tam napísané niečo iné.
0 0
alekna alekna

alekna je offline (nepripojený) alekna

Odpoveď v texte

Zuzanak1 Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem si s vami overiť pár skutočností. SZČO - paušálne výdavky.
1. do príjmov sa zahŕňajú skutočne zaplatené faktúry v roku 2011 ?
tzn., že Fa z r.2010 uhradené na BÚ v r.2011 sa zahrnú do príjmov roku 2011 a Fa z r.2011 zaplatená v r.2012 sa nezahrnie do príjmov r.2011. Áno.

2. poistné na SP a ZP skutočne zaplatené v r.2011.
tzn., že poistné za 12/2010 zaplatené v r.2011 sa zahrnie, poistné za 12/2011 zaplatené v r.2012 sa nezahrnie do výdajov. Áno.

Ďakujem.
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Ako je to s účtovnými výkazmi. Fyzická osoba vedie jednoduché účtovníctvo, nemá žiadnych zamestnancov. Odovzdáva ich na daňový úrad alebo nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

siskage Pozri príspevok
Ako je to s účtovnými výkazmi. Fyzická osoba vedie jednoduché účtovníctvo, nemá žiadnych zamestnancov. Odovzdáva ich na daňový úrad alebo nie?
Áno, spolu s DP.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
siskage Pozri príspevok
Ako je to s účtovnými výkazmi. Fyzická osoba vedie jednoduché účtovníctvo, nemá žiadnych zamestnancov. Odovzdáva ich na daňový úrad alebo nie?
ak vedie Jú, tak robí výkazy
ak robí paušál, tak je to bez výkazov
2 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

to zaleži ci si udava 40% vydavky -vtedy sa neprikladaju ziadne vykazy, ale ak vedie uctovnictvo jednoduche, tak vtedy udava skutocne vydavky a musi prilozit aj vykazy!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako zdaňuješ príjmy?
resp. vedieš účtovníctvo? ideš daň. evidenciou ? alebo si uplatňuješ paušl. výdavky?
0 0
siskage siskage

siskage je offline (nepripojený) siskage

Vediem účtovníctvo. Doteraz som riadne podávala. Ale čo v poučení teda znamená: V súlade s § 1 ZoÚ sa fyzické osoby, ktoré podnikajú alebo vykon. inú samostatnú zárobkovú činnosť a preukazujú svoje výdavky na dos., zabezp. a udrž. príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov v daňovej evidencii podľa § 6 ods. 14 zákona, nepovažujú za účtovné jednotky. Z tohto dôvodu k daňovému priznaniu neprikladajú účtovné výkazy. Pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí skutočnosť, že daňovník uplatňuje daňové výdavky v súlade s §6 ods. 14 zákona.
Naposledy upravil siskage : 07.03.12 at 09:37
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

ahojte, v mojom rod. dome má manželkina firma sídlo, na DÚ som zaregistrovaný, DÚ mi poslal aj č.ú. , ale ja za rok 2011
nemám z prenájmu žiaden príjem, lebo ide o BEZODPLATNÝ NÁJOM. Mám si spraviť DP typu B ? /mám len príjmy od svojho zamestnávateľa cez pracovnú zmluvu/
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

beh Pozri príspevok
ahojte, v mojom rod. dome má manželkina firma sídlo, na DÚ som zaregistrovaný, DÚ mi poslal aj č.ú. , ale ja za rok 2011
nemám z prenájmu žiaden príjem, lebo ide o BEZODPLATNÝ NÁJOM. Mám si spraviť DP typu B ? /mám len príjmy od svojho zamestnávateľa cez pracovnú zmluvu/
nemáš povinnosť , stačí keď ti v práci urobia RZD a DU oznám, že si nemal žiaden príjem z prenájmu,,,,
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

siskage Pozri príspevok
Vediem účtovníctvo. Doteraz som riadne podávala. Ale čo v poučení teda znamená: V súlade s § 1 ZoÚ sa fyzické osoby, ktoré podnikajú alebo vykon. inú samostatnú zárobkovú činnosť a preukazujú svoje výdavky na dos., zabezp. a udrž. príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov v daňovej evidencii podľa § 6 ods. 14 zákona, nepovažujú za účtovné jednotky. Z tohto dôvodu k daňovému priznaniu neprikladajú účtovné výkazy. Pod tabuľkou č. 1 sa vyznačí skutočnosť, že daňovník uplatňuje daňové výdavky v súlade s §6 ods. 14 zákona.
... vedú daňovú evidenciu.
6 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

a ak chcem si sám podať DP /lebo zamestnávateľ už nechce-je po termíne/, tak si mám podať DP typu A?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

beh Pozri príspevok
a ak chcem si sám podať DP /lebo zamestnávateľ už nechce-je po termíne/, tak si mám podať DP typu A?
pokiaľ bol len príjem zo závislej činnosti tak A
0 0
didulka didulka

didulka je offline (nepripojený) didulka

Dobrý deň,
prosím vás o radu... v r. 101 mi vyšla daň 132,66, r. 109 mám zaplatené preddavky v sume 145,43, teda mi vyšiel preplatok 12,77eur...
môžem darovať 2% z daní, ak mám preplatok?... robím daňové cez KROS a pri ostatných, kde mi vznikol nedoplatok mi to tam automaticky hodilo, ale tu nie... tak som trošku v pomykove... Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie