Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Tweety Pozri príspevok
Ak sa mení len DP, podáte opravné.
cize staci podat opravne DP + to jedno potvrdenie o prijme z dohody? Vykazy netreba?
0 0
normell normell

normell je offline (nepripojený) normell

V roku 2011 som od janura do maja pracoval ako student na dohodu. Od juna pracujem na zivnost (stale som vsak student). Vyplnam tlacivo B, do riadku 34 mam napisat prijem len ten, ktory som ziskal od juna na zivnost alebo k tomu priratam aj to, co som zarobil na dohodu, hoci to uz bolo zdanovane?
Ako student a zaroven, kedze mam zivnost len prvy rok, mi povedali, ze nemusim platit zdravotne ani socialne odvody. Mam teda do riadkov 35a a 35b napisat 0,- eur? Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

normell Pozri príspevok
V roku 2011 som od janura do maja pracoval ako student na dohodu. Od juna pracujem na zivnost (stale som vsak student). Vyplnam tlacivo B, do riadku 34 mam napisat prijem len ten, ktory som ziskal od juna na zivnost alebo k tomu priratam aj to, co som zarobil na dohodu, hoci to uz bolo zdanovane?
Ako student a zaroven, kedze mam zivnost len prvy rok, mi povedali, ze nemusim platit zdravotne ani socialne odvody. Mam teda do riadkov 35a a 35b napisat 0,- eur? Dakujem za odpoved.
Uvedieš všetky príjmy, aj zo živnosti, aj zo ZČ- z dohôd.
0 0
normell normell

normell je offline (nepripojený) normell

Teda sa mi ten prijem zdani dvakrat? Ak tomu spravne rozumiem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

normell Pozri príspevok
Teda sa mi ten prijem zdani dvakrat? Ak tomu spravne rozumiem.
ale čoby sa ti zdaňovalo 2x - ak budeš platiť daň, tak len z toho, čo si ešte neplatil!.. a možnože ti tú zaplatenú daň aj vrátia (to už od celkového príjmu záleží)
0 0
marika21 marika21

marika21 je offline (nepripojený) marika21

Dobry vecer, vie mi niekto poradit , ako vyplnim danove priznanie B, na zaciatku roka som bola zamestnaná ako zamestanec, v priebehu roka sa vybavila zivnost na 5 mesiacov, pocas zivnosti boli vystavené 3 faktury, a z toho bola vyplatena len jedna faktura 500,- eur , doposial neboli vyplatené ostatné 2 faktury v sume 1000,-, zivnost bola v oktobri 2011 zrušená, a v novembri a decembri som bola opat zamestnancom, aky mam vyplnit danove priznanie, ak bola zrusena zivnost v priebehu roka ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marika21 Pozri príspevok
Dobry vecer, vie mi niekto poradit , ako vyplnim danove priznanie B, na zaciatku roka som bola zamestnaná ako zamestanec, v priebehu roka sa vybavila zivnost na 5 mesiacov, pocas zivnosti boli vystavené 3 faktury, a z toho bola vyplatena len jedna faktura 500,- eur , doposial neboli vyplatené ostatné 2 faktury v sume 1000,-, zivnost bola v oktobri 2011 zrušená, a v novembri a decembri som bola opat zamestnancom, aky mam vyplnit danove priznanie, ak bola zrusena zivnost v priebehu roka ?
Upravíš základ dane o neuhradené pohľadávky a ak si mala aj nejaké zásoby, tak aj tie dodaníš.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

poprosila by som o radu,
zahraničný podnikateľ podnikajúci na Slovensku, ale zvyčajne sa zdržiavajúci v zahraničí, má príjem len zo slovenskej živnosti, v zahraničí nemá ani príjmy ani výdavky súvisiace so živnosťou, ak podnikal celý minulý rok, prislúcha mu celá nezaniteľná časť? ja si myslím, že áno, len nie som si istá, ďakujem
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

takže ak vyjde daň do 16,60 € tak sa neplatí?????
0 0
alohamercy alohamercy

alohamercy je teraz online alohamercy

zdravím chcem sa spýtať akú výšku poistného do SP a ZP mám uviesť:
1. preukázateľnú t.j. tú, ktorá je zahrnutá vo výdavkoch na výpočet ZD resp.
2. výšku poistného plateného od februára(platba za január) do januára 2012(platba za december 2011). Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alohamercy Pozri príspevok
zdravím chcem sa spýtať akú výšku poistného do SP a ZP mám uviesť:
1. preukázateľnú t.j. tú, ktorá je zahrnutá vo výdavkoch na výpočet ZD resp.
2. výšku poistného plateného od februára(platba za január) do januára 2012(platba za december 2011). Ďakujem
Len to poistné, ktoré bolo v roku 2011 aj uhradené, teda to, ktoré bolo zaplatené až v januári 2012, tam neuvádzaš.
2 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, poprosim Vas o radu, SZčO vystavuje faktúry do Čiech, v Kč, je registrovaný na danovom urade, dostal Ič DPH. Môže si uplatniť paušál 40%? Plati odvody do SP, ZP, a preddavky na daň na DU. Ďakujem pekne.
0 0
Nati 1 Nati 1

Nati 1 je offline (nepripojený) Nati 1

Zdravím Vás

Poprosím Vás o pomoc...prvý krát vypisujem DP no neviem si rady so 7. stranou:
68 (riadok 36) - základ dane (úhrn príjmov - úhrn povinného poistného) napr. 5900 EUR
7000 (príjem) - 1100 (odvody) = 5900
69 (riadok 43) - základ dane (prímy - 40% - úhrn povinného poistného) 7000-3900=3100 EUR
78 - po vypisovaní podľa pokynov mi tam vznikne suma 3.100 EUR
79 (riadok 68 + 78 ) 9.000 EUR - čo sa mi prejavuje ako základ dane

A toto je kameň úrazu...mohli by ste mi poradiť ako to mám vypísať aby som dostala základ dane:

7000 (príjem) - 1100 (odvody) - 2900 (40%) - 3559,30 = základ dane (v tomto prípade je s mínusovou položkou no je to len príklad)

Veľmi pekne ďakujem za radu...už som z toho zmätená celá

Nati
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nati 1 Pozri príspevok
Zdravím Vás

Poprosím Vás o pomoc...prvý krát vypisujem DP no neviem si rady so 7. stranou:
68 (riadok 36) - základ dane (úhrn príjmov - úhrn povinného poistného) napr. 5900 EUR
7000 (príjem) - 1100 (odvody) = 5900
69 (riadok 43) - základ dane (prímy - 40% - úhrn povinného poistného) 7000-3900=3100 EUR
78 - po vypisovaní podľa pokynov mi tam vznikne suma 3.100 EUR
79 (riadok 68 + 78 ) 9.000 EUR - čo sa mi prejavuje ako základ dane

A toto je kameň úrazu...mohli by ste mi poradiť ako to mám vypísať aby som dostala základ dane:

7000 (príjem) - 1100 (odvody) - 2900 (40%) - 3559,30 = základ dane (v tomto prípade je s mínusovou položkou no je to len príklad)

Veľmi pekne ďakujem za radu...už som z toho zmätená celá

Nati
čo to píšeš veď ak máš ČZD z § 5 = 5900 a ČZD z § 6 = 3100 .. tak hádam ZD je 9000 čo iné tam má byť. a potom odpočítaš NČZD !

A ak nemáš príjem podľa §5 - tak načo tam vypĺňaš riadok 36. Poučenie treba prečítať!!!
Naposledy upravil Katy a R : 28.03.12 at 10:29
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

no velmi ti nerozumiem, mas prijem aj z podnikania aj zo zamestnania? Lebo riadok 36 sa vypisuje -iba ak mas prijmy zo zamestnania! Napis presne,kolko mas prijmy zo zamestnania a kolko zo zivnosti + kolko odviedol odvody do ZP a SP /aj zo zamestnania aj zo zivnosti -kazde zvlast a presne ti poradime/...lebo neviem o co ti ide! Pripadne ak pracoval,tak asi odvadzal aj nejake preddavky!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

no ako to citam este raz, podla mna nemas prijmy zo zamestnania ale asi iba z podnikania,tak potom takto ma vyzerat dan. priznanie!
1 0
Nati 1 Nati 1

Nati 1 je offline (nepripojený) Nati 1

Zdravicko

Ano tak už viem kde je problem....mam len prijem ako SZCO nie ako zamestnanec

Ďakujem veľmi pekne za príklad...nesedelo mi to ani keď som si dnedala príjem iba z podnikania lebo ma miatli riadky 77 a 78 -78 som mala 0 tak mi potom aj základ vychádzal nula no zmätok....ale ešte raz dakujem
0 0
Agacs Agacs

Agacs je offline (nepripojený) Agacs

Ja sa chcem iba opýtať, ak je tam kolonka: preukazateľne zaplatené odvody na zdravotné poistenie za obdobie január až apríl 2011,
táto suma sa nezaráta do výdavkov, keď tie sa uplatňujú paušálnou sadzbou 40%, ako pri živnosti?
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

zdravotne za mesiace 01-04 /2011 -tento riadok vypisujes iba pri prijmoch z prenajmu,ak si platil ako prenajimatel odvody z prenajmu za mesiace 01-04!

na školeni nam bolo povedane,ze ak si ich uplatnime do vydavkov,tak nam ich vrati zdr. poistovna zdanene...ak ich neuplatnim vo vydavkoch -cize ich neudam,tak nam cele preddavky vratia ako sme zaplatili nezdanene,tak nam to na skoleni vravela pani z dan. uradu,ze taka je dohoda so zdr. poistovnami
Naposledy upravil chudaska : 28.03.12 at 12:38 Dôvod: doplnenie
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Vie mi prosim niekto poradit, ak klient ma prijmy z podnikania vykonavaneho podla osobitnych predpisov - konkretne z fotovoltaickej elektrarne na zaklade licencie z Uradu pre regulaciu sietovych odvetvi
- prikladam k DP vykaz o majetku a zaväzkoch a o prijmoch a vydavkoch?
- uvadzam pocet mesiacov vykonavania cinnosti pre SP a ZP, ak uvedeny prijem sa nezahrna do VZ na socialne a zdravotne poistenie?
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie