Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Naozaj mi nik nevie poradit? Chcel by som to dnes odovzdat a nikde sa o tom neviem docitat..
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

johny18 Pozri príspevok
Vie mi prosim niekto poradit, ak klient ma prijmy z podnikania vykonavaneho podla osobitnych predpisov - konkretne z fotovoltaickej elektrarne na zaklade licencie z Uradu pre regulaciu sietovych odvetvi
- prikladam k DP vykaz o majetku a zaväzkoch a o prijmoch a vydavkoch? áno
- uvadzam pocet mesiacov vykonavania cinnosti pre SP a ZP, ak uvedeny prijem sa nezahrna do VZ na socialne a zdravotne poistenie? áno
Dakujem
odpoved v texte
1 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den,
chcela by som vas poprosit o pomoc ako vyplnit DP.
szco - podvojne uctovnictvo
vysledok hospodarenia -16000 (strata) to zapisem do riadku 40

neuplatnena dph uctovana na 548nedanove 300
repre vydavky nedanove 1000
- cize sumu 1300 uvediem do riadku 41

no a este mam problem s odpismi - uctovne odpisy su 500, danove su 750, ale nechce si ich uplatnovat kvoli strate, tak toto napisem kam? sumu 500 dam tiez do riadku 41?

prosim pomozte...
dakujem
Naposledy upravil janka.mo : 29.03.12 at 08:11 Dôvod: upravena suma
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
dobry den,
chcela by som vas poprosit o pomoc ako vyplnit DP.
szco - podvojne uctovnictvo
vysledok hospodarenia -16000 (strata) to zapisem do riadku 40

neuplatnena dph uctovana na 548nedanove 300
repre vydavky nedanove 1000
- cize sumu 1300 uvediem do riadku 41

no a este mam problem s odpismi - uctovne odpisy su 500, danove su 750, ale nechce si ich uplatnovat kvoli strate, tak toto napisem kam? sumu 500 dam tiez do riadku 41?

prosim pomozte...
dakujem
posuvam, prosim pozrite sa mi na to niekto a poradte.... dakujem
0 0
swey swey

swey je offline (nepripojený) swey

prosim neviem to najst: platila som, v roku 2011 asi 800 € z toho asi 300 € za rok 2010 do social. poistovne, co uviest v dp typ B normal szčo? vsetko 800 € alebo len to co sa tyka 12 mesiacov v roku 2011 t.j. 500 € ?
Naposledy upravil swey : 29.03.12 at 17:09
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

swey Pozri príspevok
prosim neviem to najst: platila som, v roku 2011 asi 800 € z toho asi 300 € za rok 2010 do social. poistovne, co uviest v dp typ B normal szčo? vsetko 800 € alebo len to co sa tyka 12 mesiacov v roku 2011 t.j. 500 € ?
Ak si bola aj v roku 2010 SZČO a tie nedoplatky teda súvisia s platbami SZČO , tak si môžeš uviesť celých 800 e.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, poprosim Vas o radu, SZčO vystavuje faktúry do Čiech, v Kč, je registrovaný na danovom urade, dostal Ič DPH. Môže si uplatniť paušál 40%? Plati odvody do SP, ZP, a preddavky na daň na DU. Ďakujem pekne.
Nie je problém v tom, že vystavuje faktúry do ČR, ak je registrovaný na SK DU a miesto podnikania je SK. Problém je tom, či je platca DPH celý rok 2011. Takže ak je platca DPH celý rok 2011 nemôže si uplatniť paušálne výdavky. Ak je platca DPH len časť roku alebo vôbec - môže si uplatniť paušálne výdavky.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

veronikasad Pozri príspevok
Upravíš základ dane o neuhradené pohľadávky a ak si mala aj nejaké zásoby, tak aj tie dodaníš.
A z tých neuhradených faktúr aj zaplatí daň ???? Ale to platí len pri zrušení živnosti, že? Inak tie pohľadávky idú len do výkazu o majetku a záväzkoch. A ako to je, keď sa živnosť zruší a zostanú záväzky??? Napr. voči soc. poisťovni??? O to sa nemôže znížiť základ dane? Pri ukončení živnosti si spraví mimoriadnu účt. závierku a tam jej zostanú "visieť" tie neuhradené fa -- - vykáže pohľadávky vo výkaze o M a Z. Ak nedôjde k úhrade fa do konca zdaňovacieho obdobie, tak pri DP si teda zvýši ZD o neuhradené vystavené fa? Tak je to? Ďakujem
Naposledy upravil ideno : 29.03.12 at 18:03
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dieťa vlastní byt, ktorý však prenajíma jeho rodič a rodič je aj registrovaný na DÚ. Všetky platby sú na meno dieťaťa (elektrika, platby do fondov, daň, vývoz smetí), ale platí ich rodič - takto sa na tom dohodli. Medzi dieťaťom a rodičom nie je uzatvorená žiadna zmluva o nájme. Podľa mňa, aj keď rodič zaplatí všetky náklady spojené s užívaním bytu, nemôže si ich uplatniť ako preukázateľné výdavky, lebo "faktúry" sú písané na meno dieťaťa. Alebo sa mýlim?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcela by som sa opytat. Ak faktura vystavena v r. 2010 uhradna v januari 2011 patri medzi zdanitelne prijmy 2011? Ide o to ze dotycny SZCO mal prerusenu zivnost a obnovil ju az v marci 2011. Cize platba prijata v januari bola vlastne v obdobi, kedy mal pozastavenu zivnost.
Dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat. Ak faktura vystavena v r. 2010 uhradna v januari 2011 patri medzi zdanitelne prijmy 2011? Ide o to ze dotycny SZCO mal prerusenu zivnost a obnovil ju az v marci 2011. Cize platba prijata v januari bola vlastne v obdobi, kedy mal pozastavenu zivnost.
Dakujem
prosim vie mi niekto poradit?
Dakujem za odpoved
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer, chcela by som sa opytat. Ak faktura vystavena v r. 2010 uhradna v januari 2011 patri medzi zdanitelne prijmy 2011? Ide o to ze dotycny SZCO mal prerusenu zivnost a obnovil ju az v marci 2011. Cize platba prijata v januari bola vlastne v obdobi, kedy mal pozastavenu zivnost.
Dakujem
ÁNo patrí do roka 2011.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Dieťa vlastní byt, ktorý však prenajíma jeho rodič a rodič je aj registrovaný na DÚ. Všetky platby sú na meno dieťaťa (elektrika, platby do fondov, daň, vývoz smetí), ale platí ich rodič - takto sa na tom dohodli. Medzi dieťaťom a rodičom nie je uzatvorená žiadna zmluva o nájme. Podľa mňa, aj keď rodič zaplatí všetky náklady spojené s užívaním bytu, nemôže si ich uplatniť ako preukázateľné výdavky, lebo "faktúry" sú písané na meno dieťaťa. Alebo sa mýlim?
Posúvam...
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Tweety Pozri príspevok
ÁNo patrí do roka 2011.
Dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcela by som sa este pre informaciu opytat, ci je mozne, aby SZCO v jeden rok podavala DP pausalne druhy na zaklade vedenia JU a dalsi rok podla danovej evidencie, bez toho aby na to upozornovala DU?
Staci oznamenie vlastne len na DP, kde zakrtnem, podla toho, ako si uplatnoval vydavky?
Dakujem za odpoved.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Stačí zaškrtnutie na DP. Nie je to nutné osobitne oznamovať.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

takze ked kazdy rok meni sposob evidencie, nie je to problem? Lebo v podstate je to vypocitavost, podla toho co mi vyhovuje budem si uplatnovat naklady. Preto sa na to pytam, ci je mozne si kazdy rok uplatnovat podla toho, co mi vyhovuje.
Dakujem za odpoved.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nuž, môže.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ociviste Pozri príspevok
takze ked kazdy rok meni sposob evidencie, nie je to problem? Lebo v podstate je to vypocitavost, podla toho co mi vyhovuje budem si uplatnovat naklady. Preto sa na to pytam, ci je mozne si kazdy rok uplatnovat podla toho, co mi vyhovuje.
Dakujem za odpoved.
keďže to zákon dovoluje, nie je to vypočítavosť..
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Super. Dakujem za odpoved, ste ma potesili, lebo uz som uvazovala nad tym, ci to robim spravne, ked to kazdy rok menim, len aby co najmenej dotycny SZCO platil.
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie