Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
guka guka

guka je offline (nepripojený) guka

dobrý deň prosila by som poradiť,živnostík pracoval v priebehu roku 2011 aj v ČR.Má odklad na podanie DP do 30.6.2012.Jeho príjmy v ČR sú už prepočítané na EUR v sum 9000, na Slovensku má príem 15000 EUR.Kde treba daž tie prijmy , ktoré boli z CR. Robím to prvý krát a neviem si poradiť.Prosím o pomoc
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

guka Pozri príspevok
dobrý deň prosila by som poradiť,živnostík pracoval v priebehu roku 2011 aj v ČR.Má odklad na podanie DP do 30.6.2012.Jeho príjmy v ČR sú už prepočítané na EUR v sum 9000, na Slovensku má príem 15000 EUR.Kde treba daž tie prijmy , ktoré boli z CR. Robím to prvý krát a neviem si poradiť.Prosím o pomoc
ak to bola závislá činnosť tak § 5 ZDP
0 0
saslik saslik

saslik je offline (nepripojený) saslik

Prosim Vas,
mozem zaratat naklady za- vypracovanie znaleckeho posudku, vypracovanie projektovej dokumentacie, poistne za dom, provizia realitke, predlzenie stavebneho povoleniaa kolky na znizenie zisku za predaj nehnutelnosti? Velmi pekne dakujem.
0 0
januškaaa januškaaa

januškaaa je offline (nepripojený) januškaaa

Ahojte..chcela by som sa spýtať, známemu chcem pomôcť urobiť DP2011/mal odklad/. Na Slovensku pracoval na živnosť a potom asi 3 mesiace na živnosť vo Fínsku, 2,5mes. už na prac. zmluvu vo Fínsku. Ukázal mi fa zarobil na živnosť 14300e/vrátane fa z Fínska/. Na prac. zmluvu asi 10900e./vo Fínsku/
Do zdrav. poisť. zaplatil odvody do 12.9.potom pozastavil živnosť...Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s podávaním DP , keď niekto pracoval na živnosť na Slov, aj v cudzine a následne aj na prac. zmluvu v cudzine..a či v zahraničí tiež vydávajú tlačivo ako u nás o príjmoch, odvodoch do zdr. a soc. poisť., lebo tuším také tlačivo ani nedostal..a ako sa vypisuje DP, ak je príjem aj zo zahraničia..neviem to vôbec , ale chcela by som mu poradiť a naučiť sa to, ďakujem všetkým, ktorí mi pomôžu, ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
0 0
januškaaa januškaaa

januškaaa je offline (nepripojený) januškaaa

januškaaa Pozri príspevok
Ahojte..chcela by som sa spýtať, známemu chcem pomôcť urobiť DP2011/mal odklad/. Na Slovensku pracoval na živnosť a potom asi 3 mesiace na živnosť vo Fínsku, 2,5mes. už na prac. zmluvu vo Fínsku. Ukázal mi fa zarobil na živnosť 14300e/vrátane fa z Fínska/. Na prac. zmluvu asi 10900e./vo Fínsku/
Do zdrav. poisť. zaplatil odvody do 12.9.potom pozastavil živnosť...Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s podávaním DP , keď niekto pracoval na živnosť na Slov, aj v cudzine a následne aj na prac. zmluvu v cudzine..a či v zahraničí tiež vydávajú tlačivo ako u nás o príjmoch, odvodoch do zdr. a soc. poisť., lebo tuším také tlačivo ani nedostal..a ako sa vypisuje DP, ak je príjem aj zo zahraničia..neviem to vôbec , ale chcela by som mu poradiť a naučiť sa to, ďakujem všetkým, ktorí mi pomôžu, ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
..prosím, nikto mi neporadí?..Ako má vyplniť DP?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Prepacte, ze davam otazku sem, ale nechcem kvoli tomu novu temu zakladat. Niektori z vas asi robia aj na danovych uradoch a mozno mi budu vediet dat odpoved. Vopred dakujem.

Moje OZ pobera 2% z dane. Tento rok vraj boli dake problemy na danovom, aj 2% zacali nabiehat neskor. Dnes je 31.7. udajne posledny den, co by mali 2% nabehnut na ucty OZ tiek.
Je to ozaj posledny den alebo vzhladom k tomu problemu co DU mali sa lehota predlzi?

Cakam jednu vyraznu sumu od PO / bolo mi sprostredkovane info, ze mi ich 1,5% poslali/, ale zatial mi vsetko prislo len od FO, len jedno bolo PO. Tiez si myslim, ze mi prispelo viacero PO, ale teda neviem ci to znamena naozaj pravnocku osobu.

Minuly rok mi chodilo na ucte, ze aj od akeho DU idu, tento rok mi chodi len toto:

PÚ-PPD FO-VÚ,D

znamena to FO naozaj fyzicku osobu alebo to tento rok nie je tak rozdelene? A FO v tomto pripade znamena daco ine?
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte, do riadku 87 DP typ B sa vpisuju celkove prijmy zo zahranicnej zivnosti alebo zaklad dane z tejto zivnosti (prijem - 40% vydavky). DAKUJEM
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o utvrdenie či sa rodičovský a materská stále považuje za sociálnu dávku a do daňového sa ako príjem nezahŕňa? A ešte ak by ste mi vedeli poradiť, švagor pracoval ako zamestnanec ale dal výpoveď a sám si cca.3 mesiace platí zdravotné odvody a odvody do sociálnej poisťovne - ako sa to premietne v daňovom priznaní?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Katrina13 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o utvrdenie či sa rodičovský a materská stále považuje za sociálnu dávku a do daňového sa ako príjem nezahŕňa? A ešte ak by ste mi vedeli poradiť, švagor pracoval ako zamestnanec ale dal výpoveď a sám si cca.3 mesiace platí zdravotné odvody a odvody do sociálnej poisťovne - ako sa to premietne v daňovom priznaní?
Ďakujem.
Nie, do príjmu daňovníka sa príjem z MD a RD nepočíta, ale počíta sa do príjmu na uplatnenie NČ. Odvody uvedie v DP.
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

Tweety Pozri príspevok
Nie, do príjmu daňovníka sa príjem z MD a RD nepočíta, ale počíta sa do príjmu na uplatnenie NČ. Odvody uvedie v DP.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Ja si robím len daňové priznanie z prenájmu a som teraz na rodičovskej tak ak dobre viem tak na mňa sa z pasívneho príjmu NČ neuplatňuje-opravte ma prosím ak sa mýlim.A prosím ak môžete poradte mi či švagrovi vyplniť tlačivo A keď bol len zamestnanec a potom si sám platil dobrovoľne alebo B a tam viem že sa to živnostníkom uvádzalo v starom tlačive do oddielu VI ako preukázateľné zaplatené poistné na soc.poist a na zdrav.poist.ale jemu asi bude treba to A a tam asi bude rovnaká kolonka?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas o radu. SZCO sa rozhodla viest PU. Ked si pozeram stare tlacivo DP FO B tak je tam prijem zo zivnosti. SZCO mala prijem z:
- trzby
- upsvar - prispevok (preukazatelne)
- kreditny úrok (0.08 eur)
prve dva viem ze ako prijem zo zivnosti, ze to tam mam dat. Ale co kreditny úrok? SZCO ma ako HV stratu 51,02 eur podla hlavnej knihy. Ak ho tam zapocitam tak mi bude DP sediet, ak ho tam vsak nezapocitam a dam ho do §7 tak sa mi tento HV zvysi na 51,10 ale to mi nesedi ha HK. Co s tym?
0 0
milusa64 milusa64

milusa64 je offline (nepripojený) milusa64

Dobrý deň, mala by som otázku.. Manžel ma od apríla 2012 živnosť, dovtedy bol na Urade prace, ja ako manželka som bola od januara na PN a tak na materskej dovolenke.. moze si na mna kedze zijeme v jednej domacnosti uplatnit znizenie dane? a este jedna otazka, dcerka sa nam narodila v aprili, moze si uplatnit na nu danovy bonus? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

milusa64 Pozri príspevok
Dobrý deň, mala by som otázku.. Manžel ma od apríla 2012 živnosť, dovtedy bol na Urade prace, ja ako manželka som bola od januara na PN a tak na materskej dovolenke.. moze si na mna kedze zijeme v jednej domacnosti uplatnit znizenie dane? a este jedna otazka, dcerka sa nam narodila v aprili, moze si uplatnit na nu danovy bonus? dakujem
Aká je výška tvojho vyplteného nemocenského a materskej z roku 2012 ?

Aké príjmy = tržby mal manžel za rok 2012 ? Bol v zisku ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

milusa64 Pozri príspevok
Dobrý deň, mala by som otázku.. Manžel ma od apríla 2012 živnosť, dovtedy bol na Urade prace, ja ako manželka som bola od januara na PN a tak na materskej dovolenke.. moze si na mna kedze zijeme v jednej domacnosti uplatnit znizenie dane? a este jedna otazka, dcerka sa nam narodila v aprili, moze si uplatnit na nu danovy bonus? dakujem
spočítaj si Tvoj príjem PN + MD a môže si na Teba uplatňovať odpoč. položku na dani ale iba do rozdielu NČZD- Tvoj príjem.....
a na DB na dcéru má nárok od 04/2012, predpokladám, že nie je v strate podľa § 6 (inak by si sa nepýtala na tvoj odpočet)
0 0
milusa64 milusa64

milusa64 je offline (nepripojený) milusa64

kedze som mala dobrovlne nemocensky poistena tak moja materska a nemocenske aj s pridavkami boli za rok 2012 su v sume cca 15115 euro, takze to asi nemoze.. prepacte, myslela som ze to je menej
manzel pracuje za jednu firmu a nie je platom dph, takze faktury ktore som mu spocitala t.j. co mu zaplatili je v sume 7230 euro..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

milusa64 Pozri príspevok
kedze som mala dobrovlne nemocensky poistena tak moja materska a nemocenske aj s pridavkami boli za rok 2012 su v sume cca 15115 euro, takze to asi nemoze.. prepacte, myslela som ze to je menej
manzel pracuje za jednu firmu a nie je platom dph, takze faktury ktore som mu spocitala t.j. co mu zaplatili je v sume 7230 euro..
Prídavok na dieťa sa nezahrňa do vlastného príjmu manželky, ale aj tak to bude viac ako ročná NČZD, manžel si na teba nemôže uplatniť žiadnu NČZD.

Vznikne mu nárok na DB od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodilo.

Manžel vedie účtovníctvo, alebo si uplatňuje paušálne výdavky ? V roku 2012 platil odvody do ZP a SP ?
0 0
milusa64 milusa64

milusa64 je offline (nepripojený) milusa64

uplatnuje si pausalne vydavky.. nevedie si uctocnictvo... odvody do SP neplatil, kedze bol prvy rok zivnostnikom a tak bol oslobodeny,ale do ZP si uhradzal poistne...
Naposledy upravil milusa64 : 22.01.13 at 09:36 Dôvod: doplnenie
0 0
januškaaa januškaaa

januškaaa je offline (nepripojený) januškaaa

Ahojte, práve som si dorobila DP, ZD mi vyšiel 2122,14e. Min. rok som začala pracovať na DIč , takže som nemusela ešte platiť do SP odvody. Chcela som sa spýtať, aká je hranica príjmov, aby mi nevznikla povinnosť platiť do SP? Moje príjmy boli 4153,38e a do ZP som platila 369,89 e a podnikala som od 15.marca, čiže 10 mes.Ďakujem za odpoveď
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

januškaaa Pozri príspevok
Ahojte, práve som si dorobila DP, ZD mi vyšiel 2122,14e. Min. rok som začala pracovať na DIč , takže som nemusela ešte platiť do SP odvody. Chcela som sa spýtať, aká je hranica príjmov, aby mi nevznikla povinnosť platiť do SP? Moje príjmy boli 4153,38e a do ZP som platila 369,89 e a podnikala som od 15.marca, čiže 10 mes.Ďakujem za odpoveď
príjem do SP , aby si si nemusela platiť soc. poistenie je 393 x 12= 4716 €
úspešne si sa vyhla plateniu sociálneho poistenia.......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

januškaaa Pozri príspevok
Ahojte, práve som si dorobila DP, ZD mi vyšiel 2122,14e. Min. rok som začala pracovať na DIč , takže som nemusela ešte platiť do SP odvody. Chcela som sa spýtať, aká je hranica príjmov, aby mi nevznikla povinnosť platiť do SP? Moje príjmy boli 4153,38e a do ZP som platila 369,89 e a podnikala som od 15.marca, čiže 10 mes.Ďakujem za odpoveď
393 x 12 bez ohladu na počet mesiacov podnikania.
Zaplatené odvody pri výpočte VZ sa berú do úvahy len vtedy, ak vznikne povinná registrácia (čo nie je tvoj prípad)
0 0
Načítať ďalšie