Zavrieť

Porady

Otázky, ktoré sme sa doteraz ostýchali opýtať.

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

už dlhšiu dobu mi vŕtajú hlavou otázky, na ktoré som sa buď nemal koho alebo som sa ostýchal opýtať. Hádam tu nájdeme odpovede
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
buchač Pozri príspevok
...veď žiaden problém ...

Vezmi si papier adekvátnej veľkosti príbalového letáčika a poskladaj tým svojim postupom ...
Potom skús narvať do krabičky ...samozrejme aj s liekom ...

Tvoje prečo rýchlo dostane odpoveď ...

to uz mam davno odskusane, pribalove letaky si skladam podla mojho navodu a vojde sa mi to tam aj s liekom uplne v pohode. Preto sa pytam, ked to vojde mne aj s "normalnym poskladanim", preco to ich skladanie musi byt tak komplikovane? vie niekto?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vladan Pozri príspevok
to uz mam davno odskusane, pribalove letaky si skladam podla mojho navodu a vojde sa mi to tam aj s liekom uplne v pohode. Preto sa pytam, ked to vojde mne aj s "normalnym poskladanim", preco to ich skladanie musi byt tak komplikovane? vie niekto?
co je na tom skladani nenormalne ... dala som si namahu a nasla som 2 varianty:

1. po dlzke na polovicu, potom znova na polovicu a este raz - nakoniec po sirke na polovicu a sup do krabicky

2. po dlzke na polovicu a potom na tretiny do seba (ako list do DL obalky) - nakoniec po sirke na polovicu a sup do krabicky

kde je problem?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vladan Pozri príspevok
to uz mam davno odskusane, pribalove letaky si skladam podla mojho navodu a vojde sa mi to tam aj s liekom uplne v pohode. Preto sa pytam, ked to vojde mne aj s "normalnym poskladanim", preco to ich skladanie musi byt tak komplikovane? vie niekto?
...noooooo ...kedy ako ....

No predpokladám , že bude len a len z technického hľadiska ..
Technologický postup skladania letáčika do , nazvem harmonika - tých je najviac , je jednoduchší ako do toho skladania , ako máš na mysli ...
Ten postup , to je proste vývoj , výroba a zladenie toho skladacieho stroja - respektíve celej linky - plničky od začiatku až po koniec celého baliaceho procesu ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

vladan Pozri príspevok
to uz mam davno odskusane, pribalove letaky si skladam podla mojho navodu a vojde sa mi to tam aj s liekom uplne v pohode. Preto sa pytam, ked to vojde mne aj s "normalnym poskladanim", preco to ich skladanie musi byt tak komplikovane? vie niekto?
Asi to ten, kto vyrába leták, poskladá podľa požiadavky výrobcu liekov do požadovaného formátu, ten je závislý od veľkosti obalu lieku. Ak to skladá stroj, asi to inak nevie.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nedávno som mal problém s príbalovým letákom. Po jeho prečítaní som ho už do pôvodného stavu nedokázal poskladať, stále mi niečo niekde trčalo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anonym222
U akumulátorov sa hovorí o pamäťovom efekte, ktorý spôsobuje to, že ak sa nie úplne vybitá baterka opäť nabíja, tak sa nenabije na svoju maximálnu kapacitu. Potlačiť tento efekt sa dá vraj tým, že sa baterka pred opätovným nabitím najskôr úplne vybije. Takto fungovali aj niektoré, podľa môjho názoru nekvalitné nabíjačky.

Problém tzv. pamäťového efektu tkvie v tom, že vybíjanie a nabíjanie nie celkom vybitej baterky sa deje po rôznych V-A charakteristikách. Nabíjačky, ktoré riadia nabíjanie iba podľa veľkosti napätia akumulátora nemôžu takýto akumulátor nabiť správne. Buď ho nedobijú, alebo ho prebijú. Preto si títo výrobcovia nabíjačiek vymysleli tzv. "Pamäťový efekt akumulátorov". Už minimálne 15 rokov, možno aj viac však existujú na trhu nabíjačky, ktoré riadia proces nabíjania podľa gradientu napätia a nie iba podľa jeho hodnoty, a preto tieto nabíjačky dokážu kvalitne nabiť aj nevybitú baterku. Tieto nabíjačky pamäťový efekt nepoznajú.
Takže ja tvrdím, že pamäťový efekt u akumulátorov v skutočnosti neexistuje, ale si ho iba vymysleli výrobcovia nekvalitných nabíjačiek.
No tentoteraz už netliachaš. Teraz si to napísal logicky - a kua - aj správne. Len poznámočka na okraj - pamäťový efekt je zaužívané slovné spojenie - v skutočnosti na stupeň nabitia (resp. vybitia) reaguje elektronika tých nabíjačiek - mohlo by sa teda hovoriť o "pamäťovom efekte" nabíjačiek.
Ale ako si to "pamätajú" - to si už - kua, opäť konštatujem, že logicky - vysvetlil.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Otázka:
nedávno bolo vonku plno snehu. Po oteplení ho začali ľudia zo striech húfne zhŕňať vraj preto, pretože odmäkom je sneh ťažší.
Mne to nejak logicky nevychádza. Ak mám na streche 100 kíl sypkého snehu a príde oteplenie, ten sneh bude mať každou sekundou menej kilogramov, keďže sa začne odparovať. Alebo sa mýlim?

Viete mi vysvetliť, či sneh pri odmäku oťažieva?
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Letko Pozri príspevok
Otázka:
nedávno bolo vonku plno snehu. Po oteplení ho začali ľudia zo striech húfne zhŕňať vraj preto, pretože odmäkom je sneh ťažší.
Mne to nejak logicky nevychádza. Ak mám na streche 100 kíl sypkého snehu a príde oteplenie, ten sneh bude mať každou sekundou menej kilogramov, keďže sa začne odparovať. Alebo sa mýlim?

Viete mi vysvetliť, či sneh pri odmäku oťažieva?
jedine ak popri tom aj prsi.
Ale zhrnanie ma niekedy svoj zmysel, jednak aby padajuci sneh nikoho neohrozil, alebo aby voda nenatiekla do detailov oplechovani a tak.
Ale neviem, ja mam zachytavace a dobru strechu, takze len pasivne sledujem roztapanie :-)
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Navlhne vlhkostou zo vzduchu. Pri minusovych teplotach je vzduch suchy. Teply vzduch je vlhky, teda ak nie su extremne podmieky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Sneh moze "otaziet" iba vo vyjaderni jeho specifickej hmotnosti, teda kg/m2 (samozrejme, ak do neho neprsi). V absolutnom vyjadeni sa jeho hmotnost nemeni. Nejake odparovanie alebo naopak prijmanie vlhkosti zo vzduchu sice urcite jestvuje, ale je zanedbatelne.

Skor ide o to, ze ak vidis metrovy zavej na streche pri -20 stupnoch, nemusis mat strach, pretoze prasan ma vraj iba 3% objemovej hmotnosti vody. Ak ti nasnezi mokry sneh pri -1C do vysky 1 metra tak to uz je ina kava. Ale ak nasnezi prasan a nasledne sa otepli, tak sa nic nedeje.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

zaujíma ma, ako vnímajú Veľkonočné sviatky nekresťania, čo pre nich znamenajú, ako ich vnímajú,...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

zaujíma ma, ako vnímajú Veľkonočné sviatky nekresťania, čo pre nich znamenajú, ako ich vnímajú,...
Ako kazdy iny, bezny den. Je dobre mat takychto kolegov,aspon su ochotni pracovat cez tieto sviatky
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

arizona Pozri príspevok
Ako kazdy iny, bezny den. Je dobre mat takychto kolegov,aspon su ochotni pracovat cez tieto sviatky
Aspoň ekonómovia nemôžu na nich pindať a vyhadzovať im na oči, že pripravujú národné hospodárstvo o milióny
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Letko Pozri príspevok
Ahojte,

zaujíma ma, ako vnímajú Veľkonočné sviatky nekresťania, čo pre nich znamenajú, ako ich vnímajú,...
A mňa by zaujímalo, ako ho vnímajú kresťania, resp. či ho vnímajú aj inak ako príležitosť zadrmo sa nad*bať, resp. deckách inak ako ľahkú zárobkovú činnosť
Naposledy upravil Llívia : 04.04.12 at 12:01
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....že nechajte tak ?????????

...a nie je jedno ???
Kresťan - nekresťan...jeden bude duchovno mať , ten druhý sviatky jari akože ...

...jeden sa nadrbe , druhému zacinkajú nejaké mince v kešeni , tretí len v kľude bude oddychovať , spoluobčania budú po vinšovačkách behať ...

...veď donedávna sa v poniektorých odvetviach ( nemyslím tým nepretržité prevádzky ) ešte aj pracovalo ...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ja osobne Veľkú noc vnímam ako najväčší kresťanský sviatok, kedy za mňa Ježiš položil život a po 3 dňoch vstal zmŕtvych. Jedlo vnímam skôr ako radostnú hostinu na počesť jeho zvŕtvychvstania.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Letko Pozri príspevok
Ja osobne Veľkú noc vnímam ako najväčší kresťanský sviatok, kedy za mňa Ježiš položil život a po 3 dňoch vstal zmŕtvych. Jedlo vnímam skôr ako radostnú hostinu na počesť jeho zvŕtvychvstania.
Veď to je tvoja vec. Iný sa zase zariadi podľa svojho. V čom máš problémy?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Nemám problém, len chcem vedieť, ako tieto sviatky vnímajú ľudia, ktorí s tým viac-menej nič nemajú.
Napr. Arizona to pekne napísala.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

v piatok aj v pondelok robím,lebo Slováci sú nenažraní a tie euráče si asi doma tlačia.....v nedeľu som doma,lebo je zákonom zakázané v tento deň,aby boli obchody otvorené.Takže budem oddychovať....možno...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať