Zavrieť

Porady

vyšlá faktúra za obdobie minulého roka

Ahojte. Dnes sa mi dostala do rúk vyšlá faktúra, vystavená 17.1.2012, v ktorej je fakturované za služby za obdobie november 2011. Účtujem v podvojnom účtovníctve - nemusím túto fa časovo rozlišovať? Firma je taktiež platcom dph, môžem túto faktúru zaradiť do dph za január 2012?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. Dnes sa mi dostala do rúk vyšlá faktúra, vystavená 17.1.2012, v ktorej je fakturované za služby za obdobie november 2011. Účtujem v podvojnom účtovníctve - nemusím túto fa časovo rozlišovať? Firma je taktiež platcom dph, môžem túto faktúru zaradiť do dph za január 2012?
    Túto faktúru zaúčtuješ do roka 2011 a aj dph odvedieš v DP za dec. 2011.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    faktúru zaúčtuješ do roku 2011 v plnej výške do nákladov tak ako doteraz, ak je firma registrovaná ako platca DPH od 1.1.2012 budú sa ich týkať faktúry s dátumom dodania od 1.1.2012

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vilob Pozri príspevok
    A čo robiť v prípade, keď je firma registrovaná ako platca dph len od 1.1.2012?
    ktorá firma? dodávateľ? odberateľ? a ešte by tam mal byť dátum dodania.....

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nejak to tu nechápem.. ide o došlú či vyšlú faktúru? lebo sa tu radí, ako keby išlo o došlú..

    vilob je teraz online vilob

    vilob
    Jedná sa o vyšlú faktúru, ktorú vystavil platca DPH, registrovaný ako platca od 1.1.2012. Vo faktúre je uvedené: Fakturujem vám za služby x, za obdobie November 2011. Zdaniteľné plnenie má byť teda 30.11.2011? To už by ale mala byť asi táto téma zaradená do problematiky dph.. Ešte dodám, že faktúra je vystavená 17.1.2012

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    Jedná sa o vyšlú faktúru, ktorú vystavil platca DPH, registrovaný ako platca od 1.1.2012. Vo faktúre je uvedené: Fakturujem vám za služby x, za obdobie November 2011. Zdaniteľné plnenie má byť teda 30.11.2011? To už by ale mala byť asi táto téma zaradená do problematiky dph.. Ešte dodám, že faktúra je vystavená 17.1.2012
    Áno, zdaniteľné plnenie je 30.11., fakturuješ bez dane, kedže ste ešte vtedy neboli platiteľom dph. Výnosy z nej musia byť zaúčtované do roka 2011.

    vilob je teraz online vilob

    vilob
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, zdaniteľné plnenie je 30.11., fakturuješ bez dane, kedže ste ešte vtedy neboli platiteľom dph. Výnosy z nej musia byť zaúčtované do roka 2011.
    Prosím vás nájdem niekde v zákone o dph nejaké usmernenie, kde sa hovorí o tom, prečo to účtovať tak, ako sa píše v horeuvedenom príspevku? Stále mám obavu, aby mi to prípadná kontrola nedala dodaniť, nakoľko faktúru vystavuje firma v období, kedy už je platcom dph. ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    Prosím vás nájdem niekde v zákone o dph nejaké usmernenie, kde sa hovorí o tom, prečo to účtovať tak, ako sa píše v horeuvedenom príspevku? Stále mám obavu, aby mi to prípadná kontrola nedala dodaniť, nakoľko faktúru vystavuje firma v období, kedy už je platcom dph. ďakujem
    ÁNo, faktúru vystavuje v období, keď je platiteľom dph, ale fakturuje služby, ktoré poskytla v dobe, keď ním nebola.

    vilob je teraz online vilob

    vilob
    áno rozumiem, je to logické, len som sa chcela "chytiť" nejakého zákona, paragrafu, aby som v prípade potreby mala čím argumentovať... každopádne ďakujem za ochotu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    áno rozumiem, je to logické, len som sa chcela "chytiť" nejakého zákona, paragrafu, aby som v prípade potreby mala čím argumentovať... každopádne ďakujem za ochotu
    Veď pozri zákon o dph.

    vilob je teraz online vilob

    vilob
    ... už som ho študovala, čítala... niekedy je pre mňa ale obtiažne preložiť si niektoré časti zákonov do "laickej" reči.. snáď sa to praxou naučím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.