Zavrieť

Porady

Alfa - úhrada z banky - rozúčtovanie sumy

Ahojte,
učím sa účtovať v Alfe podľa manuálu a nie je mi jasné, akým spôsobom urobím úhradu výdavku z banky, ked neuhrádzam len nejaký konkrétny výdavok, ale zaplatená suma z účtu obsahuje jednak výdavok-prevádzkovú réžiu a jednak výdavok, ktorý neovplyvňuje základ dane - proste potrebujem rozčleniť jednu platbu na prevádzkovú réžiu a na výdavky neovplyvnujúce základ dane. No a neviem si rady, neviem či je to neskoršou večernou hodinou alebo čím, ale maturujem tu nad tým už dosť dlho. Prešla som celý manuál spredu dozadu a opačne, tak buď som to prehliadla, alebo mi fakt nezapína.
Prosím Vás poraďte mi,
dakujem veľmi pekne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivana Š Pozri príspevok
    rozdeľ si uhradenú sumu na dve položky - jednu ktorá ZD ovplyvňuje, druhú ktorá ZD neovplynňuje
    a musíš zaúčtovať v peňažnom denníku v dvoch riadkoch
    VOZP - je prevádzková réžia - kód je 26
    VNZD - výdavky neovplyvňujúce základ dane kód 33
    Už od apríla nebudeme musieť účtovať v dvoch riadkoch
    http://www.porada.sk/t40653-p49-prog...ml#post1948128

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Myslím, že sa to nedá. Budeš musieť zaevidovať dva riadky do peňaž. denníka. Kód účelu - účel stĺpec peňažného denníka sa dá zadať len jeden typ do jedného zápisu.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    rozdeľ si uhradenú sumu na dve položky - jednu ktorá ZD ovplyvňuje, druhú ktorá ZD neovplynňuje
    a musíš zaúčtovať v peňažnom denníku v dvoch riadkoch
    VOZP - je prevádzková réžia - kód je 26
    VNZD - výdavky neovplyvňujúce základ dane kód 33

    anakonda11 je offline (nepripojený) anakonda11

    anakonda11
    Tiež ma to napadlo, ale zdalo sa mi to nepravdepodobné. No dobre, ale ako je to potom s číslom dokladu - ten zápis má vo výpise len jedno číslo a ked budem musieť urobiť v programe zápis v penažnom denníku do dvoch riadkov, bude odo mna chcieť tiež asi nejaké číslo, alebo mi priradí dve čísla k jednej platbe, nie?

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Nie je problém ak si dáš dve čísla za sebou. Ak opravíš číslo ručne na dve rovnaké program ťa upozorní, ale môžeš to potvrdiť.

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    číslovanie položiek vo výpisoch z banky máš v Alfe voliteľné, môžeš si nastaviť, ako sa ti páči alebo ako potrebuješ
    no rozúčtovanie jednej sumy na viac stĺpcov peňažného denníka Alfa nespraví, musí to ísť cez viac riadkov v PD

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anakonda, čo ideš v ALFE účtovať ? Lebo niektoré prípady robím tak, že celé naúčtujem ako VOZD a cez interné doklady odúčtujem VNZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj mňa o teší, že konečne už na tom pracujú....to už mohli skôr .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.