Zavrieť

Porady

Priplatky za pracu v sobotu nedelu a vo sviatok

Dobrý deň poradaci. Ja viem ze to tu bolo riesene uz niekolkokrat ale aj tak si stale nie som isty a tak popisem moj konkretny pripad. Nasa firma zabezpecuje i dodavku tepla. Kurici maju 10 hodinove pracovne smeny pocas 24 hodin. V priebehu 24 hodin, kedy ma jeden kuric sluzbu chodi kontrolovat prevadzku kotla a za to mu po dohode pocitam 10 odpracovanych hodin, pricom sa striadaju kazde dva dni. Kuricom som rozvrhol pracovny cas tak aby v priebehu mesiaca mali odrobene tolko kolko je na daný mesiac fond pracovneho casu. Ak to prekrocia tak v nasledujucom mesiaci maju o to menej sluzieb, cize si akoze cerpaju nahradne volno.

A teraz moja otazka:
Znamena to ze kedze nemaju pracu nadcas (rsp. si za nu cerpaju nahradne volno) tak nemaju narok na priplatok za pracu v sobotu a nedelu a ani za pracu vo sviatok, ak im na tieto dni pripadne sluzba? A teda jediny priplatok na ktorý maju narok je za pracu v noci?
Pochopil som to spravne?

Prosim poradte mi, pretoze ich nechcem o nic na co maju narok ukratit ale zasa ak na to narok nemaju tak im to, vzhladom na zlu financnu situaciu vo firme, dat nemozem.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Priplatky za pracu v sobotu nedelu a vo sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.