Zavrieť

Porady

Voľby 2012

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Budete voliť?

Počet hlasujúcich
153. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem voliť

    127 83.01%
  • Nepôjdem voliť

    14 9.15%
  • Ešte neviem

    12 7.84%
Pre Vašu orientáciu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kataldo Pozri príspevok
22 rokov volíme tých istých - môžme ich voliť ďalších 22 a čo sa zmení? čo nové dokáže priniesť napr. KDH ...
Vidíš keby bol dôsledne oslavoval víťazný február každý rok tak sme mohli tých istých voliť už 64 rokov
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Uff, niekam sa mi môj príspevok stratil, tak ešte raz: Dnes som dostala e-mail, aký máte názor na jeho obsah?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zauzana Pozri príspevok
Uff, niekam sa mi môj príspevok stratil, tak ešte raz: Dnes som dostala e-mail, aký máte názor na jeho obsah?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
naozaj toto platí? Nech sa vyjadrí právnik , alebo niekto, kto vie o voľbách viac...
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

...Už v mojom príspevku č.106 v tejto téme som hľadala aký je rozdiel medzi tým, keď voliť nepôjdem a tým, že voliť pôjdem a vhodím iba prázdny lístok...
Ja voliť chcem ísť...ale nemám koho. Nepáči sa mi tento partajnícky systém fungovania spoločnosti, načo mi je /dobre platený/ sprostredkovateľ medzi mnou a poslancom, veď strany iba zneužívajú všetko čo sa zneužiť dá...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zauzana Pozri príspevok
...Už v mojom príspevku č.106 v tejto téme som hľadala aký je rozdiel medzi tým, keď voliť nepôjdem a tým, že voliť pôjdem a vhodím iba prázdny lístok...
Ja voliť chcem ísť...ale nemám koho. Nepáči sa mi tento partajnícky systém fungovania spoločnosti, načo mi je /dobre platený/ sprostredkovateľ medzi mnou a poslancom, veď strany iba zneužívajú všetko čo sa zneužiť dá...
Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku...
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

JAJA11 Pozri príspevok
Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku...
Nemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Pikoška Pozri príspevok
Nemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.
kto rieši situáciu? Čo pozerám, tak nik.. Euroval si schválili, peniaze bankám a podnikateľom zachránili a ďalej majú z čoho rozkrádať... Tak kto je tam taký dobrý? Žeby Norika?
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Jaja11: pozri www.protestgorila.sk ....napríklad tá výzva politickým stranám má hlavu aj pätu....
Pikoška: prečítaj príspevok 158, o tom sme sa bavili:

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zauzana Pozri príspevok
Jaja11: pozri www.protestgorila.sk ....napríklad tá výzva politickým stranám má hlavu aj pätu....
Pikoška: prečítaj príspevok 158, o tom sme sa bavili:

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
ja však gorile už neverím... odkedy začala diktovať požiadavky, pripadá mi, že si uzurpuje právo, na ktoré zatiaľ nemá mandát.... kritizovať to áno, vysvetliť ľuďom o čo ide - to áno, aj tie požiadavky sú rozumné... ale odkladanie volieb - tomu nerozumiem, ak sú za ľudí, tak ich musia nechať vyjadriť sa vo voľbách a to čo najskôr... Súčasná situácia je neúnosná...
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Jaja11...kde je prosím riešené na www.protestgorila.sk odkladanie volieb? Nič také tam nevidím...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nuž, ja som dúfala, že príde víťazný február - a že si Fico s Dzurindom podajú ruky a odídu na smetisko dejín. A ešte zoberú so sebou všetkých politikov, ktorí sú na scéne už 20 rokov
A vidím, že nič z toho nebude Nuž čo - bude zase len to čo si zvolíme ....
v ktorejže strane sú tie jaštery (niečo také som tu čítala) - fakt neviem, čo skúsiť voliť (veď voliť je od slova vôl)
Naposledy upravil Katy a R : 28.02.12 at 17:16
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zauzana Pozri príspevok
Jaja11...kde je prosím riešené na www.protestgorila.sk odkladanie volieb? Nič také tam nevidím...
tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...

No, nie je to jednoduché Jaja11...sú ľudia, ktorým systém vládnutia politickými stranami vyhovuje, podľa nich problém asi bude iba v ľuďoch, ktorí sú v tých stranách...ale naozaj výmena osôb zabezpečí lepšie fungovanie tohto systému? Ja si myslím, že nie.
Potom sú ľudia, ktorí vidia problém v systéme, nechcú voliť žiadnych partajníkov, chcú voliť poslancov priamo...tzv.priama demokracia /Island, Švajčiarsko/
Akú možnosť vyjadriť sa, mi dáva súčasný volebný systém? Žiadnu...buď poviem niekomu áno /a aj tak nemám možnosť nič zmeniť/, alebo nebude môj hlas akceptovaný...

...v tomto vidím problém, aj preto asi organizátori protestu Gorila zo začiatku presadzovali odloženie termínu volieb na september..
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zauzana Pozri príspevok
tam nie je o tom, ale bola to jedna z ich požiadaviek.... s ktorou som od začiatku nesúhlasila...

No, nie je to jednoduché Jaja11...sú ľudia, ktorým systém vládnutia politickými stranami vyhovuje, podľa nich problém asi bude iba v ľuďoch, ktorí sú v tých stranách...ale naozaj výmena osôb zabezpečí lepšie fungovanie tohto systému? Ja si myslím, že nie.
Potom sú ľudia, ktorí vidia problém v systéme, nechcú voliť žiadnych partajníkov, chcú voliť poslancov priamo...tzv.priama demokracia /Island, Švajčiarsko/

...v tomto vidím problém, aj preto asi organizátori protestu Gorila zo začiatku presadzovali odloženie termínu volieb na september..
ale toto je problém, ktorý sa nedá vyriešiť za pol roka a zvlášť, keĎ je parlament neschopný prijímať zákony... Preto si myslím, že by bolo lepšie voľby uskutočniť a potom tlačiť parlament na zmenu systému... Ja plne súhlasím, aby boli volení ľudia, nie strany... Takto sú nominanti zaviazaní strane a za to zas niečo očakávajú... A vzniká kolobeh korupcie.... Toto by sa dalo vyriešiť práve tým krúžkovaním, aby sa zvolili ľudia , ktorí sú na konci kandidátky... na tieto miesta sa už dostávajú ľudia len aby zaplnili kandidátku, niekedy aj preto, že sú slušní...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pikoška Pozri príspevok
Nemusí to byť prázdna obálka. Stačí sledovať, ako sa chovajú politici v skolabovanej spoločnosti. Kočner versus Sulík, klebety v celom spoločenskopolitickom spektre, zlyhanie daňového systému, to je nonsens. Ale predsa len niekto situáciu rieši. Treba pozrieť kto.
Kto že tú situáciu prosím Ťa rieši? Zase never všetkým predvolebným oblbovačkám, keď sa niekto ide vyťahovať že ON to rieši. Nauč sa trochu súdnosti a vyber si z toho bordelu len to čo je trochu lepšie riešenie. Dobré riešenie neponúka nikto
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

JAJA11 Pozri príspevok
Ja som na tom rovnako, som znechutená....
Nevhodenie platného hlasu výsledok volieb určite ovplyvní, tak ako som napísala... pretože zvolené strany budú mať dohromady vždy 100 %, len sa to prepočíta.
V tomto prípade by neplatný hlas však mohol znížiť percento, podľa ktorého sa vypočíta odmena pre jednotlivé strany.... ak by to platilo, ako tvrdí príspevok vyššie, tak by som hnala ľudí, aby išli vhodiť prázdnu obálku...
http://blog.etrend.sk/jan-filip/2012...om-neublizite/
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

wagner Pozri príspevok
Kto že tú situáciu prosím Ťa rieši? Zase never všetkým predvolebným oblbovačkám, keď sa niekto ide vyťahovať že ON to rieši. Nauč sa trochu súdnosti a vyber si z toho bordelu len to čo je trochu lepšie riešenie. Dobré riešenie neponúka nikto
A dufam neveríš tomu, že toto celé je náhoda. Náhody neexistujú. Ani úradníčky na daňovom necítili kolabs systému skoršie? Daňový systém je chorý dlhodobo. Ešte že Ty ma učíš, čo ja sa mám učiť. Asi budeš pracovať v štátnej správe. Asi celkom určite. Ak máš potrebu mentorovať, skús nejaký ohybnejší nick a nebuď arogantná. To Ti veľmi nesvedčí. Alebo vieš čo, zodvihnem Tvoju rukavicu. Nauč sa trochu súdnosti.
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

...achjaj, niekam sa mi stratil zmysel tejto komunikácie....tak, ak dovolíte, znovu položím moju otázku:
Vie niekto, či je pravdivé tvrdenie, ktoré som si dnes prečítala v jednom z mojich e-mailov?

Došlo e-mailem 27 .2. a celkom dobrý nápad !!!

Je to trochu zlomyselné, ale nápad je to zaujímavý a stál by za
realizáciu. Asi by čumeli o koľko peňazí sme ich pripravili zase my.
Je to ako veľmi elegantné riešenie !!!!
Pokiaľ nechcete ísť voliť, tak si prečítajte, čo máme urobiť, aby
to malo zmysel, tak, tu to je :
Tip ako voliť, pre ľudí, čo chcú zmenu:
Miesto pasívného - nejdem nikde - je treba ísť k voľbám a
odovzdať NEPLATNÝ HLAS
Najjednoduchšie - prázdnu obálku !!!!!!!!!!!!!
Táto varianta nie je nikde prezentovaná, pretože pre strany to
znamená nulovú platbu za daný voličov hlas. Inak strana, ktorá
dostane určité minimálne percento hlasov, obdrží za každý hlas konkrétnu
finančnú čiastku zo štátního rozpočtu.
Hlasy voličov, ktorí k voľbám nešli, sa rozpočítajú, a aj za tieto hlasy strany peniaze dostanú!
Výnimku tvoria len NEPLATNÉ HLASY . Za tieto hlasy nedostanú strany
*** N i Č ***
Toto je jediné riešenie, které politikov VEĽMI BOLÍ !!!
..... r o z o š l i t e t o t o ď a l e j .....
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

čítaj #172
0 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

jahoszmsk Pozri príspevok
čítaj #172
Nechcem sa nikoho dotknúť, ale blog Jána Filipa nedáva odpoveď na moju otázku...dokonca, keď ho začnem citovať, jeho vety sú protirečivé.../napr. "
Dostanú politické strany menej peňazí? Nie. ....Ak stranu nevolíte, či už to prejavíte neúčasťou na voľbách alebo neplatným lístkom, strana peniaze nezíska."/ ....stále sa tu teda nenašiel nikto, kto by v tejto oblasti mal jasno?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať