Zavrieť

Porady

Voľby 2012

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Budete voliť?

Počet hlasujúcich
153. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem voliť

    127 83.01%
  • Nepôjdem voliť

    14 9.15%
  • Ešte neviem

    12 7.84%
Pre Vašu orientáciu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ela77 Pozri príspevok
Neviete poradiť, či existuje ešte aj iná možnosť zúčastnenia sa volieb, ako je iba vybaviť si voličský preukaz v mieste kde sa budete práve zdržovať??? Napr. plná moc rodinnému príslušníkovi???Aj OP by som mu mohla nechať. Zistila som, že asi nebudem práve v mieste bydliska v deň volieb, ale i tam kde budem nebudem môcť odísť do volebnej miestnosti a určite mi neprinesú voleb. urnu tam kde budem. Najhoršie je na tom, že do poslednej chvíle nebudem vedieť presne či budem doma, alebo v inom meste.
buchač Pozri príspevok
...sa čítaš ????.....uvedomuješ si , čo sa pýtaš ... ????

Voľby
http://www.minv.sk/?nrsr-info
ela77 Pozri príspevok
Áno presne si uvedomujem čo sa pýtam!!!, nerob zo mňa blba.
Čo sa divíš. To všetko mám napísané na kope papierov, ktoré som dostala spolu s kandidátmi na zoznamoch. Neboj nie som blbá, ale poctivo chodím voliť a včera som zistila, že tento rok to asi nepôjde, lebo mi nastala taká situácia, že do posledného dňa nebudem vedieť či budem v mieste bydliska. Proste záležitosti a také že nebudem mať čas ani požiadať volebnú komisiu aby prišla tam kde budem. Aj to sa stáva. Ako ale potom volia tí čo sú v zahraničí, veď volieb sa chceli zúčastňovať aj zahraniční Slováci, čo asi po novom zákone o dvojitom občianstve nebude teraz možné. V zákone o volbách by sa malo rátať aj s inými situáciami. Zober si to tak, že niekto už mal vybavenú dovolenku a bude v zahraničí, takže stratil možnosť zúčastniť sa volieb, ale ani toto nie je môj prípad, to som iba tak uviedla. Myslela som tým možnosť voliť napr. cez internet, to by problém nebol, veď prideliť občanovi (ktorý by o to požiadal) nejaký kód a heslo a dať mu túto možnosť je vari scifi????
...NIE , neuvedomuješ si ...
...myslím tým tú možnosť o občianskom preukaze ...na toto som reagoval a nie na možnosti volieb cez internet ...
Si vezmi , že akoby sa potom dal zneužiť OP ...niečo nepredstaviteľné vo voľbách ...a mám za to že také splnomocnenie asi nikde vo svete nie je možné ...
Veď aj načo ...voľby sa predsa dajú zmanipulovať aj iným demokratickým spôsobom.......či ......????
Problém možno nie , no myslím si , z technického hľadiska je to raz - dva , no financie sú asi nie zanedbateľné ......a pre pár voličov je to neopodstatnená požiadavka ...


...neopustím si poznámku o tom blbovi ...
...nezvyknem z nikoho robiť a keď už ,tak to inak vyzerá a pochopí aj ten ,čo nezvykne nejak chápať....teda akože mňa ....
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Neboj, neurazila som sa,aj keď to tak možno vyzeralo, len jedna možnosť pre mňa je to, že si vybavím voličský preukaz. Keďže sa mi na poslednú chvíľu stane to, že ho nebudem potrebovať a zostávam doma v bydlisku, tak tam ma už budú mať vyčiarknutú a tak sa mi stane, že nebudem môcť voliť (nevie mi nikto zatiaľ poradiť, či ma tam znovu budú na základe predloženého voličského preukazu, ktorý som nepoužila inde pripísať späť) Zatiaľ mi to ani kompetentní nevedeli s istotou povedať. Bola tu síce aj poznámka, že z Thajska nemusím kvôli voľbám priletieť. Tak na margo toho môžem napísať iba to, že z môjho 270 Eu dôchodku asi ťažko budem v Thajsku. No vidíš ani neviem ktorý smailík sa mi viacej hodí na poslednú vetu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ela77 Pozri príspevok
Neboj, neurazila som sa,aj keď to tak možno vyzeralo, len jedna možnosť pre mňa je to, že si vybavím voličský preukaz. Keďže sa mi na poslednú chvíľu stane to, že ho nebudem potrebovať a zostávam doma v bydlisku, tak tam ma už budú mať vyčiarknutú a tak sa mi stane, že nebudem môcť voliť (nevie mi nikto zatiaľ poradiť, či ma tam znovu budú na základe predloženého voličského preukazu, ktorý som nepoužila inde pripísať späť) Zatiaľ mi to ani kompetentní nevedeli s istotou povedať. Bola tu síce aj poznámka, že z Thajska nemusím kvôli voľbám priletieť. Tak na margo toho môžem napísať iba to, že z môjho 270 Eu dôchodku asi ťažko budem v Thajsku. No vidíš ani neviem ktorý smailík sa mi viacej hodí na poslednú vetu.
Aj doma môžeš voliť na voličský preukaz. Neboj sa, nebudeš prvá ani posledná. To sa stáva aj druhým, že mali ísť preč a zostali doma. Tak prišli voliť s voličským preukazom.
2 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Nechcem zakladať novú tému a potrebujem mať jasno...prosím, ak viete napíšte odpoveď:
Aký bude dopad na volebný výsledok keď:
1/ 500 000 ľudí nepôjde voliť
2/ 500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku
Stále čítam, že ľudia, ktorí nepôjdu voliť vlastne volia niekoho iného..je to pravda? Ak áno, môže prázdna obálka zmeniť volebný výsledok? Ako sa vlastne rozpočítavajú volebné hlasy? Ktorý zákon toto rieši? Dopredu ďakujem..:-)
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zauzana Pozri príspevok
Nechcem zakladať novú tému a potrebujem mať jasno...prosím, ak viete napíšte odpoveď:
Aký bude dopad na volebný výsledok keď:
1/ 500 000 ľudí nepôjde voliť
2/ 500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku
Stále čítam, že ľudia, ktorí nepôjdu voliť vlastne volia niekoho iného..je to pravda? Ak áno, môže prázdna obálka zmeniť volebný výsledok? Ako sa vlastne rozpočítavajú volebné hlasy? Ktorý zákon toto rieši? Dopredu ďakujem..:-)
Neviem či to vysvetlím zrozumiteľne, ale asi nie.
NR SR má 150 poslancov a toľko ich musí zasadnúť do poslaneckých lavíc.
500 000 ľudí nepôjde voliť = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude menšie. Poslancov zvolia zúčastnený voliči.
500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude väčšie, ale ich hlasy budú neplatné. Ich, akoby hlasy, prepadnú v druhom kole stranám ktoré sa do Národnej rady dostali. To isté platí aj keby volili, a volili by stranu ktorá sa do NR SR nedostane.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

erzet Pozri príspevok
Neviem či to vysvetlím zrozumiteľne, ale asi nie.
NR SR má 150 poslancov a toľko ich musí zasadnúť do poslaneckých lavíc.
500 000 ľudí nepôjde voliť = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude menšie. Poslancov zvolia zúčastnený voliči.
500 000 ľudí pôjde voliť a vhodí do volebnej urny prázdnu obálku = percento voličov zúčastnených vo voľbách bude väčšie, ale ich hlasy budú neplatné. Ich, akoby hlasy, prepadnú v druhom kole stranám ktoré sa do Národnej rady dostali. To isté platí aj keby volili, a volili by stranu ktorá sa do NR SR nedostane.
Inak povedané, kto nepôjde voliť, vhodí zlý hlasovací lístok alebo bude voliť stranu, ktorá sa nedostane do parlamentu pridelí svoju hlas percentom, aké získajú strany vo voľbách, teda najviac na tom získa SMER, ktorý podľa štatistík sa pohybuje na hranici 40-45 %.... Inými slovami, ak je niekomu jedno, kto bude v parlamente a nevadí mu SMER, tak nemusí ísť voliť
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

a ešte presnejšie: Štát má 150.000 voličov, ktorí budú voliť 100 poslancov. Voliť pôjde 100.000 ľudí.
45.000 ich dá hlas strane A
15.000 strane B
12.000 strane C
10.000 strane D
8.000 strane E
10.000 hodí zlé lístky alebo bude voliť stranu, ktorá sa do parlamentu nedostane
zvolené strany získajú 45,15,12,10 a 8 % hlasov, čo je 90 % zo všetkých hlasov. Do parlamentu sa volí 100 poslancov, takže sa počet kresiel prepočíta:
strana A má polovicu (45 z 90%) vďaka čomu získa v parlamente 50 kresiel, strana B cca 17 poslancov , strana C 12 poslancov, strana D 12 poslancov a strana E 9 poslancov (plus mínus, zaokrúhľovanie na poslanca neovládam ) Takže sa dá povedať, že ten kto nepôjde voliť, kto bude voliť stranu, ktorá sa do parlamentu nedostane alebo vhodí zlý lístok, ako keby dal pol hlasu strane A . Takže ak bude za A tých predpokladaných 45 %, aj keď pôjde voliť 66,6 % obyvateľov, tak strana A získa v parlamente polovicu kresiel a bude rozhodovať o tomto štáte, i keď v skutočnosti ju volí iba 30 % zo všetkých voličov. To je dôvod, prečo treba ísť voliť - ak ste za stranu A, aby nestratila, ak ste za stranu B,C D.... tak aby neboli len štatistami v parlamente....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Čo tu toľko rátaš? Voľby môžu ovplyvniť len platné hlasy, koľko ich ktorá strana dostane, toľko má poslancov.
Prázdne obálky narobia viac roboty členom komisie - bez toho aby dostali viac zaplatené. Teda otázka je, či budú počítať obálky a hlasy do pol noci alebo do rána ...
3 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Mária27 Pozri príspevok
Čo tu toľko rátaš? Voľby môžu ovplyvniť len platné hlasy, koľko ich ktorá strana dostane, toľko má poslancov.
Prázdne obálky narobia viac roboty členom komisie - bez toho aby dostali viac zaplatené. Teda otázka je, či budú počítať obálky a hlasy do pol noci alebo do rána ...
Bola som členkou okrskovej komisie a veru sme sa aj narátali. Ak sa rozhodne veľa ľudí krúžkovať, tak tento rok pôjdu členovia veľmi neskoro spať....

A rátam kvôli tomu, že sa tu hore pýtali, čo to znamená, ak vhodia zlý lístok do urny, alebo nepôjdu voliť..... Pretože aj to, že sa človek nezúčastní volieb je vyjadrenie postoja. V súčasnosti tento postoj hovorí, že mu je jedno aká strana je pri moci a môže to byť aj Fico. Ak niekto s týmto nesúhlasí, tak by mal ísť voliť....
Naposledy upravil JAJA11 : 14.02.12 at 12:24
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Veru tak. Ešte tu nebolo ani toľko strán, ani toľko kandidátov, ani gorila ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Od 12. marca 2012 bude bežať nový reálny seriál na všetkých kanáloch ....každý deň - dobu trvania si nedovolím prevídať ...predpokladám " úspešnosť " na tie 4 roky , potom sa uvidí ...



0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Niekto ten smer určí, a bude to na všetkých kanáloch, len aby ... ale, kto bude chodiť po kanáloch? Ak sa kanály upchajú, čoho sa občania dočkajú? Že by, že nemusia po kanáloch, len po košoch, nech im to padne na osoh. Tých, ktorých určia, tých ich problémy netrápia. A je jedno čí sú v smere, alebo po smere, každý politik sa po voľbách na ľud, voliča ...
0 0
kataldo kataldo

kataldo je offline (nepripojený) kataldo

Ja volím jednoznačne Noru, goríl už bolo dosť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechápem, ako mohol Nicholson na námestí vysloviť, alebo skôr nabádať verejnosť, aby vhadzovala čisté obálky.
Buď to nedomyslel, alebo naopak, veľmi dobre vedel čo hovorí. Absurdum.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

JAJA11 Pozri príspevok
Bola som členkou okrskovej komisie a veru sme sa aj narátali. Ak sa rozhodne veľa ľudí krúžkovať, tak tento rok pôjdu členovia veľmi neskoro spať....

A rátam kvôli tomu, že sa tu hore pýtali, čo to znamená, ak vhodia zlý lístok do urny, alebo nepôjdu voliť..... Pretože aj to, že sa človek nezúčastní volieb je vyjadrenie postoja. V súčasnosti tento postoj hovorí, že mu je jedno aká strana je pri moci a môže to byť aj Fico. Ak niekto s týmto nesúhlasí, tak by mal ísť voliť....
Fico nie je najväčšou hrozbou, ak Slováci odignorujú voľby.
Na druhej strane si niekto ešte myslí, že si tí zúbožení ľudia nechajú ujsť právo voliť práve teraz?
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Mária27 Pozri príspevok
Veru tak. Ešte tu nebolo ani toľko strán, ani toľko kandidátov, ani gorila ...
Gorila tu bola vždy. Len sme celkom presne nepoznali mená gorilákov a ich sofistikovaný spôsob tunelovania. Vtedy tunelovali štátne podniky, banky, teda najľahší spôsob tunelu. Dnes je veľa strán a kandidátov preto, lebo tunelovanie je zložitejšie a do siete je potrebné vohnať malé rybičky. Niektorí sa nabalia ešte z Európskych fondov, niektorí prijmú zákony, ako sú tie exekučné, lebo vytunelovať ešte možno najslabšie vrsty napríklad exekútormi, sprostredkovateľmi úverov, úvermi samotnými, lebo bedač nemá už ani na základné životné potreby. Gorila tu teda bola, len sa budú počtom rozrastať goriláci, lebo nabaľovať svoje kontá budú v skromnejších čiastkach, od veľa tunelovaných - občanov. Pri voľbách by mal občan najmä na to pamätať, kto ich v parlamente čo najmenej predhodí zákonmi zdieračom v praxi. To je môj skromný názor, overený životom každého z nás. Tunely sa totiž nebezpečne priblížili od tunelovania štátu, a jeho firiem, k tunelovaniu občana samotného. Vždy boli, sú a budú. Lebo finanční žraloci sú nenažraní a zatiaľ vládnu svetu.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

kataldo Pozri príspevok
Ja volím jednoznačne Noru, goríl už bolo dosť.
Hej,treba iný druh opice...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela Pozri príspevok
Nechápem, ako mohol Nicholson na námestí vysloviť, alebo skôr nabádať verejnosť, aby vhadzovala čisté obálky.
Buď to nedomyslel, alebo naopak, veľmi dobre vedel čo hovorí. Absurdum.
vedel čo hovorí. Veľmi dobre vie že každý hlas z voličského zoznamu sa počíta, tým že pôjdeš voliť dáš šancu tej ktorú tam chceš alebo nechceš, a keď nepôjdeš alebo vhodíš prázdnu obálku iní rozhodnú komu bude patriť časť tvojho hlasu. Takže nemôže niekto povedať "mňa sa tento bordel netýka ja som voliť nebol", aj keši nebol dal si hlas komu by si ho nikdy nedal
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Po prečítaní 1/2 prvej vety z tohto emailu sa mi rozširili zreničky. Ktože to tak kriticky o sebe píše? No druhá polovica tej istej vety .... A ďalšie čítanie.....
Človek, ktorý sa dokáže kriticky pozrieť na ktorú-koľvek stranu a ktorého-koľvek politika, musí s ľútosťou skonštatovať, že ponuka strán a ľudí je kritická...a v tejto kritickej situácii politici prišli na to, že kritika je jedinou hybnou silou tejto kritickej predvolebnej doby.


citát
"Nie sme dokonali a obcas slapneme vedla,
ale sme stranou cestnych ludi!

Nemame plne usta narodnostatnych zaujmov,
ale realne obhajujeme skutocne zaujmy Slovenska!

Nie sme Gorila a nemame ziadne korupcne kauzy,
zato mame odbornikov a riesenia!

Len s SaS mate istotu, ze Vas hlas neskonci u Fica,
len u SaS mate istotu, ze bude proti moralnemu hazardu v Europe!

Volte SaS, sme lepsou alternativou k presluhujucim politikom!

Nas program: http://www.strana-sas.sk/program/16
Nasi kandidati: http://www.strana-sas.sk/kandidati-do-nr-sr-2012/575
Nase splnene sluby: http://www.strana-sas.sk/sas-plni-sl...drzi-slovo/608

Ozaj, co vlastne viete o SaS? Skuste kviz: http://www.strana-sas.sk/coviete


S pozdravom

Richard Sulik"
Naposledy upravil účtovník 007 : 17.02.12 at 07:22
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať