Zavrieť

Porady

Voľby 2012

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Budete voliť?

Počet hlasujúcich
153. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem voliť

    127 83.01%
  • Nepôjdem voliť

    14 9.15%
  • Ešte neviem

    12 7.84%
Pre Vašu orientáciu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

5 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

5 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Je strašne ťažko sa rozhodnúť koho voliť, len neisť voliť je horšie. Určite veľa ľudí bude ,čo pôjdu voliť menšie zlo.
4 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
Janko Jesenský: Tiež typy
...keď sme už pri Jesenskom , okamžite som si spomenul na báseň , ktorá bola ( ako jediná ) v mojom repertoári na Hviezdoslavovom Kubíne ...

Ale aj teraz je aktuálna ....napísaná Petrohrad 10. VIII. 1917

Vyhnali ma…

Vyhnali ma z vlastnej chaty.
Bola zima — zvliekli šaty.
Smädný som bol — mláky dali.
Kamením ma kŕmievali.
Opľuvanô, zneuctenô
prekrstili moje meno.
Rodinu som veľkú mával,
nik sa ku mne nepriznával.

Sluhom som bol… Čoby sluha!
Priahavali ma do pluha.
Poháňali ako vola
po roli, čo mojou bola…
Ťahám v daždi. Ťahám v súši.
Robia rátu z mojej duši;
hrudy v srdci, neveselé,
prehlboké brázdy v čele.

Dvíham ruky — reťaz na ne!
Kročím — nohy poviazané.
Pohľadel by — pohľad strežú,
povedal by — jazyk režú.
Prosiť by chcel — beda, beda —
bičom sa mi odpovedá.
Zaplakal by nad neresťou —
vytierajú slzy päsťou.

Smutno mi je, ťažko mi je.
Jarmo reže sa do šije.
Jarmo hlavu odreže mi.
Zahyniem na vlastnej zemi.
Ani ma nik neumyje,
ani plachtou neprikryje,
ani slzy nevyroní,
nepochová, nezazvoní!…

… Dolu chlapci, dolu z priča!
Každý z nás má švih od biča.
Sloboda sa krvou krstí.
Vytrhnime im bič z hrsti!
Zatnime s ním raz po vôli,
kto nás bil, nech toho bolí!
Nech sa ten bič točí, hviždí!
Nech tvár čiernu vraha hyzdí!

Aby toľko rán mal v tele,
koľko vrások máme v čele,
aby toľko krvi streklo,
koľko sĺz a potu tieklo,
aby toľko rokov stenal,
koľko chvíľ nás za nič nemal,
aby rástlo jeho semä
v kamení, čo vyorieme!
4 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Tweety Pozri príspevok
Istota to určite áno, ale jeho a jemu podobným v strane, ale nie voličom. Ako takú- takú im, a akú voličom?
No aj keď sa už chystám k voľbám, tak Ti ešte odpoviem, keď sa toľko dožaduješ diskusie so mnou. Tieto milióny, čo teraz vyhadzujeme za tieto voľby spôsobil FICO? Voličom, teda mne aj Tebe odchádzajúca vláda dala čo? Mihál dal Tebe a nám čo? Ideme voliť všetkých takmer rovnakých. A čítaj pozorne. TAKMER! Chýb požehnane narobili mecenáši všetkých politických strán. A ja si vyberiem, komu z nich dám svoj hlas.
Aj občasnú neveru treba odpustiť.Život nie je len o sladkých jahôdkach spod snehu, v rozprávke predsa nežijeme. Tak sa teš aspoň v nádeji, že zvíťazia TVOJI! Dnes hráme BINGO!

P.S. Jurko bucháč, veriaci prisúdili ako trest ateistom upálenie na hranici? To sú fakt podaktorí veriaci takí. medzi veriacim a ateistom je však jeden podstatný rozdiel. Ak pochybíš Ty, ideš sa vyspovedať a dostaneš rozhrešenie. Akoby sa nič nestalo. Ale ateista sa musí s chybami vysporiadať sám so svojim svedomím. Ateista nemá vždy po ruke svojho pastiera, čo mu odpsutí na počkanie. Tak sa maj a vedz, že medzi desatorom je aj : NEZABIJEŠ!
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jahoszmsk Pozri príspevok
ako sklamali občana? že podpory a dôchodky mali zdvihnúť na aspoň 1000€?
štát nemá peniaze lebo je veľa nezamestnaných, z čoho mali rozdávať? iba ak by zadlžili SK ešte viac.
aj Ty osobne tak hospodáriš s domácim rozpočtom???
No keď ty budeš dôchodca a nebudeš mať na nájomné alebo na služby v domove dôchodcov, tak ťa tiež nebude zaujímať, čo bude o takých 20-50 rokov, ako ti nasľubuje pravica.
4 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

3 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
sisima Pozri príspevok
chvíľku som pozerala ten klub ale mne sa nepáčila moderátorka... je každého osobná vec, koľko a kam dáva na charitu, a či vôbec... ani ja si nedovolím nikomu povedat, ty si boháč, ty dávaj na charitu! keby tento štát fungoval, nebola by potrebná charita, ktorú aj tak dotuje ten obyčajný slovák, s minimálnou mzdou, pod tlakom médií a vianoc a chorých úbohých detí a sms a dms atd atd...
ja stále nechápem, prečo v čechách stačí na charitu sms v hodnote 6Kč, no u nás to musí byť 1-2-5Eur??? akoby sme boli obyvatelia Monaka...

ja by som bola zvedavá, čo by sa stalo, keby sme sa my, občania SR, jedného dňa všetci dohodli a prestali štátu platiť (úplne všetky dane a poplatky) ehm tak na 1-2 mesiace...
Ja som na charitu nedával a po návrate z Afriky ani dávať nebudem. Keby ste videli, aké paláce má napr. v Kampale vybudovaný ....... (zámerne neuvediem názov charitatívnej organizácie) a na akých autách sa vozia. Ak, tak pomôžem osobne ale nebudem sa podieľať na obohacovaní nesprávnych ľudí.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nič nemusíš, len podpísať a zbaliť čistotu. Všetko bude strnuté.
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Čo tu toľko rátaš? Voľby môžu ovplyvniť len platné hlasy, koľko ich ktorá strana dostane, toľko má poslancov.
Prázdne obálky narobia viac roboty členom komisie - bez toho aby dostali viac zaplatené. Teda otázka je, či budú počítať obálky a hlasy do pol noci alebo do rána ...
3 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

polovica Bratislavy sú východniari...
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pikoška Pozri príspevok
Lebo Fico, a podľa expertov pravice " tupoviliči " rozhodli. Zmier sa s tým, a vyčkaj času jak hus klasu. A ak Vás mrzí volebný výsledok, pošlite blahoprajný telegram aj pánovi Mihálovi. Volič rozhodoval obsahom peňaženky a s rozumom sa za plentou dohadoval. Mihál a Nicholsonová sklamali občana a Fico bodoval aspoň desiatkov percent navrch vďaka nim. Aj keď sme tupí, sme jednotní a minimálne strategickí. Voľby sú za nami, nič netreba podceňovať ani preceňovať. Pravica sa musí učiť vládnuť aj pre občana. Lebo pre svoje kontá vládnu všetci rovnako. V týchto voľbách som bola rada " tupou ".
Neboja sa veď Miháľ je v opozícii čoskoro pricupitá a bude radiť nám tupcom ako oj...ť systém v ktorom teraz nie je veď "čím horšie - tým lepšie"
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Gapo
múdro píšeš. Predtým pravica bojovala proti Mečiarovi, teraz proti Ficovi, vždy asi musia proti niekomu bojovať. Nevedia zrejme bojovať za niečo , za niečo zmysluplné čo by pomohlo nám všetkým. Asi to ich potopilo pri týchto volbách.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jahoszmsk Pozri príspevok
to
Xanti

prečo desné, že ZP dosahujú zisk? lekárne, výrobcovia liekov, nemocnice, môžu dosahovať zisk? alebo ak by bola jedna štátna ZP, ľudia by v nej vari pracovali zadarmo? z čoho by dostávali výplatu? zo štátneho rozpočtu? a štátny rozpočet nie sú naše peniaze, tak ako aj zdravotné odvody?
Všichni Francouzi jsou povinni platit zdravotní pojištění. Pojišťovny jsou neziskové nezávislé organizace, které nejsou nijak napojeny na stát.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zdravotní_péče_ve_Francii

Ale inak, vyber si.
http://referaty.atlas.sk/odborne-hum...neho-poistenia
3 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Voliť menšie zlo je ako posrať sa len trošku.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Milan, myslíš si, že je ešte koho voliť?
2 0
FALKEN FALKEN

FALKEN je offline (nepripojený) FALKEN

žena
buchač Pozri príspevok


YES ....
ťukám, ťukám, a vôbec sa mi nedá stlačiť YES - mám pokazený počítač?
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ela77 Pozri príspevok
Neboj, neurazila som sa,aj keď to tak možno vyzeralo, len jedna možnosť pre mňa je to, že si vybavím voličský preukaz. Keďže sa mi na poslednú chvíľu stane to, že ho nebudem potrebovať a zostávam doma v bydlisku, tak tam ma už budú mať vyčiarknutú a tak sa mi stane, že nebudem môcť voliť (nevie mi nikto zatiaľ poradiť, či ma tam znovu budú na základe predloženého voličského preukazu, ktorý som nepoužila inde pripísať späť) Zatiaľ mi to ani kompetentní nevedeli s istotou povedať. Bola tu síce aj poznámka, že z Thajska nemusím kvôli voľbám priletieť. Tak na margo toho môžem napísať iba to, že z môjho 270 Eu dôchodku asi ťažko budem v Thajsku. No vidíš ani neviem ktorý smailík sa mi viacej hodí na poslednú vetu.
Aj doma môžeš voliť na voličský preukaz. Neboj sa, nebudeš prvá ani posledná. To sa stáva aj druhým, že mali ísť preč a zostali doma. Tak prišli voliť s voličským preukazom.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zita5 Pozri príspevok
Citácia z Topky SK :

„Dnes u mňa bola polícia vo veci 99%, ževraj som ja a mnoho ďalších podpísala petíciu za ich vznik, nikto však o ničom nevie. Mali moje meno, adresu a fotku z OP. Prešetrujú v rámci 99% je podvod a naozaj aj asi je,“
napísala nám čitateľka Adela. Niektorí ľudia svoju skúsenosť zverejnili aj na blogoch.

http://www.topky.sk/cl/1000108/13012...losne-podpisy-

Kde sa obzrieme len podvod a podvod a podvod ......
Aj u nas boli včera večer. Manželkin podpis konfrontovali. Samozrejme, sfalšovaný. Vraj musia overiť 8 tisic podpisov....

Mam silny pocit, že ak po tychto podvodoch, preukazatelnych rozkradačiek sa nepojde hufne do ulic a nepoužiju sa kandelábre na silne gorilie krky, tak to mame na dlhe desaťročia presrate. Už s nami môžu aj orať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať