Zavrieť

Porady

Dodatočné uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka

Dobrý Deň
Potreboval by som poradiť či je nutné pri ročnom zúčtovaní dane z príjmov zo závislej činnosti osobitne požiadať o dodatočné uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane ak táto nebola v predchádzajúcom období, konkrétne v mesiacoch september až december, uplatnená. V tlačive na žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň som kolónku s takouto možnosťou nenašiel.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    patrik.k Pozri príspevok
    Tak to fakt netuším. Ono sa to týka môjho syna ktorý pracoval 3 mesiace v merkury markete . Ja som jeho výplatné pásky nevidel a on im zasa nerozumel. Zistil som to až z jeho potvrdenia o príjme k už spomínanému zúčtovaniu dane z príjmov.
    Zrejme nepodpísal u nich vyhlásenie. V ročnom zúčtovaní sa odráta celá NČZD

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    patrik.k Pozri príspevok
    Dík ewita888
    Takže stačí doložiť potvrdenie o príjmoch a zamestnávateľ už bude vychádzať z toho že tam tá položka odrátaná nebola a dodatočne ju odráta. Správne?
    U posledného zamestnávateľa predloží všetky potvrdenia o príjmoch a požiada ho o ročné zúčtovanie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nie, osobitne nie... automaticky sa ti odráta celá NČZD z tvojho príjmu..

    patrik.k je offline (nepripojený) patrik.k

    patrik.k
    Tak to fakt netuším Mila123. Ono sa to týka môjho syna ktorý pracoval 3 mesiace v merkury markete . Ja som jeho výplatné pásky nevidel a on im zasa nerozumel. Zistil som to až z jeho potvrdenia o príjme k už spomínanému zúčtovaniu dane z príjmov.
    Naposledy upravil patrik.k : 23.01.12 at 14:17

    patrik.k je offline (nepripojený) patrik.k

    patrik.k
    Dík ewita888
    Takže stačí doložiť potvrdenie o príjmoch a zamestnávateľ už bude vychádzať z toho že tam tá položka odrátaná nebola a dodatočne ju odráta. Správne?

    patrik.k je offline (nepripojený) patrik.k

    patrik.k
    truch Pozri príspevok
    U posledného zamestnávateľa predloží všetky potvrdenia o príjmoch a požiada ho o ročné zúčtovanie.
    OK Vďaka

    Dodatočné uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.