Zavrieť

Porady

Zamestanec v rozvodovom konaní

babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

Dobrý deň,
moja otázka sa bude týkať uplatnenia daňového bonusu a zníženia starobného poistenia o 0,5 % na dieťa roku 2005. Zamestnanec si ich uplatňoval od 01-12/2005. Teraz sme zistili že už polroka je v rozvodovom konaní a už od jesene 2004 nežije ani s manželkou ani s deťmi. jeho manželka pracuje v zahraničí a deti sa tam presťahovali spolu s ňou. otázka znie či mal tento náš zamestnanec právo na uplatňovanie si týchto dvoch výhod. s manželkou vychádza dobre aj deti sú tu u neho často..viete mi niekto poradiť?? ďakujem..
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze je na zodpovednosti pracovnika, ktory podpisal nejake prehlasenie, na zaklade ktoreho mu ulavy poskytujete. V pripade, ze sa pride na to, ze ich poberal neopravnene, bude niest zodpovednost on. Zamestnavatel nie je povinny zistovat, ci jeho pracovnici su alebo nie su v rozvodovom konani.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
presne tak a podla mna nema narok pokial nezije s detmi v jednej domacnosti a r iadne sa o ne stara...to je jedno ci je alebo nie je v rozvodovom konani
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

on si nesie za to zodpovednosť pretože podpísal vo vyhlásení nárok na daňový bonus a takisto aj zníženie starobného poistenia s tým súhlasím, len rozmýšľam, že ktovie ako majú deti trvalý pobyt kde sú nahlásené a kde sa dá vlastne zistiť, že s ním nežijú. nechcem to riešiť nejako necitlivo je to vcelku chúlostivá záležitosť, zaujímal ma názor ostatných..asi to budem musieť zistiť na príslušných úradoch..len niekedy mam pocit že sami nevedia ako riešiť také špecifické prípady..ak by to bolo tak ako predpokladáme že by mu ten nárok nemal patriť za celý rok to robí len 10800 na bonusoch...ak by sa ešte niekto k tomu vyjadril, kto mal možno čosi podobné bola by som veľmi vďačná..ďakujem zatiaľ za odpovede.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Prečo to chceš zisťovať na príslušných úradoch? Podpísaním vyhlásenia si zodpovedá za údaje len a len zamestnanec a pokiaľ ti nenahlásil zmenu, tak by som sa v tom spätne nevŕtala. Ak sú s manželkou v rozvodovom konaní a deti nie sú súdom určené manželke a manželka si tie výhody neuplatňuje, nevidím dôvod sa nad tým zamýšlať.
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

to nie je také jednoduché
pokiaľ manželka nepožiadala ešte pred rozvorovým konaním o zverenie detí do jej
starostlivosti tak je to ťažké riešiť.
dokazovanie o starostlivosť, ktorá nie je potvrdená súdom, alebo na úrade je diskutabilná
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

potrebujem to riešiť aby som vedela či mu to mám zraziť v ročnom zúčtovaní nech peniaze a vyhody čo mal spätne vráti..a jednak ma to vcelku zaujima aby som napríklad v prípade že sa ma na toto niekto opýta teda či môže poberať ak nepoberá manželka a ešte rozvedení nie sú a takisto súd ešte nezveril deti do jej opatery..preto ma zaujima aj stanovisko niekoho iného a hlavne kto by to ako riešil..preto každá rada na zlato
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pripájam sa do tejto diskusie:
Vôbec by som neuvažovala nad tým, žeby som mu niečo zrazila. Manželka nepoberala ani DB ani si neuplatňovala zníženie SP. Tak prečo by tieto výhody nemohol mať on. To radšej vrátim peniaze štátu?
Má podpísané vyhlásenie, neoznámil žiadne zmeny, nie je rozvedený, aj keď sa manželka odsťahovala to ešte neznamená, že "nežijú v domácnosti" a tiež si myslím, že aj tak majú "spoločný" trvalý pobyt /spoločný trvalý pobyt to len tak na okraj/. A začalo by ma to zaujímať /a to len vtedy/ ak by mi oznámil, že je rozvedený.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Pepa
Pripájam sa do tejto diskusie:
Vôbec by som neuvažovala nad tým, žeby som mu niečo zrazila. Manželka nepoberala ani DB ani si neuplatňovala zníženie SP. Tak prečo by tieto výhody nemohol mať on. To radšej vrátim peniaze štátu?
Má podpísané vyhlásenie, neoznámil žiadne zmeny, nie je rozvedený, aj keď sa manželka odsťahovala to ešte neznamená, že "nežijú v domácnosti" a tiež si myslím, že aj tak majú "spoločný" trvalý pobyt /spoločný trvalý pobyt to len tak na okraj/. A začalo by ma to zaujímať /a to len vtedy/ ak by mi oznámil, že je rozvedený.
Suhlasím, aj to by som mu iba spomenula, či treba, alebo netreba v súvislosti s rozvodom nahlásiť zmenu vo Vyhlásení... A by povedal nie, nestarala by som sa.
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ďakujem všetkým ktorí sem prihodili svoj názor, myslím, že ten rok 2005 už nechám tak a v tomto roku mu to už uplatňovať nebudem. deti budú určite žiť s matkou v zahraničí takže nie sú s nimi v jednej domácnosti..aj keď zase ak si to neuplatňuje ona ťažko povedať či on nemôže.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

babs
ďakujem všetkým ktorí sem prihodili svoj názor, myslím, že ten rok 2005 už nechám tak a v tomto roku mu to už uplatňovať nebudem. deti budú určite žiť s matkou v zahraničí takže nie sú s nimi v jednej domácnosti..aj keď zase ak si to neuplatňuje ona ťažko povedať či on nemôže.
A odkiaľ vieš, že budú žiť alebo žijú s matkou v zahraničí? Vôbec by som sa do toho nemontovala. Pokiaľ mi nenahlási zmenu tak by som sa vôôôôbec ale vôôôôbec nestarala do ich "súkromných" vecí a už vôbec by som nerobila policajta.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dokonca to zákonník práce aj zakazuje spýtať sa na rodinný stav, dokonca keď príde žena s bruškom, ty sa jej ani nesmieš spýtať, či je tehotná, takže prečo riešiť jednoduché veci, keď sa aj oveľa krajšie a zložitejšie?
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

babs to či si to bude môcť uplatňovať on predsa budeš mať v rozsudku o rozvode
tam niet nad čím špekulovať zákon ťa nepustí !!!!
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ticiana takže to mám nechať plynúť kľudne ďalej, kým mi neoznámi ako to teda dopadlo..??to ze budu žiť s matkou viem lebo už tam žijú dnes a takisto aj študujú, sám mi to povedal. len on sa ma pýtal či teda má nárok si uplatňovať daňový bonus, on s nimi už nežije v jednej domácnosti..ale to neznamená, že sa nestará..práve naopak..
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

riešila by som to asi takto
Nech ti prinesie písomné vyhlásenie od manželky, že si môže uplatňovať uľavy
na deti podpísané na matrike a tým by som to považovala za vyriešené
alebo dohodu s manželkou že jeho výživné sa zvýší o daňový bonus, ktorý si uplatňuje lebo ona si ho v zahraničí uplatňovať nebude (nemôže)
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ticiana
riešila by som to asi takto
Nech ti prinesie písomné vyhlásenie od manželky, že si môže uplatňovať uľavy
na deti podpísané na matrike a tým by som to považovala za vyriešené
alebo dohodu s manželkou že jeho výživné sa zvýší o daňový bonus, ktorý si uplatňuje lebo ona si ho v zahraničí uplatňovať nebude (nemôže)
Takto určite niééééé. Žiadne písomné vyhlásenie manželky, žiadnu dohodu. Ak spĺňa literu zákona má nárok - bez zbytočných papierovačiek. Dohoda načo? A keby aj mali dohodu je to ich súkromná a to čisto súkromná vec.
Ak ti nepodpíše nič vo vyhlásení, načo sa tým vôbec zaoberať. Si myslíš, že DU bude skúmať či žili alebo nežili alebo čo robili?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja len dodám , že mzdár nie je kompetentný riešiť manželské spolužitie . To čo si on uplatní za to si zodpovedá sám . Ak k niečomu príde ,na zodpovednosť budú brať manžela , alebo manželov .
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
a ja ešte toľko, že to že si to uplatňuje on síce nezodpovedá skutočnostiam, nakoľko deti s ním trvale nežijú, ale mňa ako mzdára to vôbec nemá čo zaujímat, lebo mi podpísal vyhlásenie a tým to pre mňa hasne.
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

v tomto prípade babs nerieši svoju situáciu mzdárky, ale skôr chce poradiť
zamestnacovi
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ticiana
v tomto prípade babs nerieši svoju situáciu mzdárky, ale skôr chce poradiť
zamestnacovi
ticiana , ja som napísala príspevok kvôli tomu , že určite má babs dosť problémov , ktoré musí riešiť a netreba sa zaoberať tým , čím ona nepohne . Chce poradiť , áno , ale v prvom rade je na zamestnancovi ako bude pristupovať k svojmu problému . Aspoň si to ja tak myslím , a tým som sa aj vyjadrila a chcela som ju odbremeniť od roboty , ktorá sa nemusí týkať zrovna jej . Zamestnanec si podpíše vyhlásenie a tým si myslím , že pre mzdárku je to hodnoverný doklad . To znamená , že žiadne zisťovanie už nemusí robiť . Zamestnanec zodpovedá potom už sám za seba .

Alebo sa mýlim ? Ak áno tak ma prosím opravte .
0 0
babs babs

babs je offline (nepripojený) babs

ticiana to vystihla pokúšam sa poradiť zamestnancovi..o to ide vôbec sa nechcem pliesť medzi ich spolunažívanie..ide mi len o to či ten nárok má a či si ho môže uplatňovať. prišiel za mnou s otázkou tak sa ju snažím riešiť a poradiť mu a nevidím na tom nič zlé sme len ľudia..veď aj od toho sme tu nie??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať