Zavrieť

Porady

Reklamacia obuvi (Vipotest)

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci vie niekto poradit - 18.5.2010 sme kupili v Obuvi Partizanske (tuto predajnu krajne neodporucam pre ich pristup k zakaznikom, obornost a v neposlednom rade aj pre kvalitu tovaru) tenisky za 29,99e. Casom sa zacala odliepat podrazka na oboch topankach, pricom na jednej sa kvoli tomu, ze bola podrazka uplne na spici zosuchana a tensia, tato zacala kvoli odliepaniu trhat. Nemam vo zvyku kazdy den obzerat dokladne svoje topanky, ked som vsak zistila chybu, obuv sa uz dalej nenosila. Nebolo mozne hned utekat do predajne, kde boli kupene, ale hned ako to bolo mozne, sme ich vsak boli reklamovat. Bolo to po vyse roku (15.6.2011). Ked sme prisli po vysledky reklamacie, topanky mi vratili s tym, ze mi do ruky strcili papier z reklamacneho oddelenia. Bolo na nom akurat to, ze reklamaciu neuznavaju (samozrejme bez udania dovodu), s tym, ze ak nesuhlasime, mozeme obuv poslat na posudenie sami nizsie uvedenemu znalcovi (Vipotest Partizanske). Predavacka mi nevedela podat ziadnu relevantnu informaciu. Ked som si pytala kontakt na reklamacne odelenie pre vysvetlenie zamietnutia, ukazala mi ako telefonne cislo ico spolocnosti na peciatke. Nemala som moznost riesit tuto vec okamzite, preto boli topanky dlhsie zalozene v krabici doma. Az po novom roku mi prisli pod ruku, a tak som ich poslala na adresu Vipotestu na posudenie (17.1.2012). Balik sa mi vsak vratil (ako som sa docitala, nie som sama...). Rozmyslam teda ako dalej.
Myslite, ze mam sancu na uspesne vybavenie reklamacie, resp. ma zmysel to este riesit?? Co by ste na mojom mieste robili vy?? Mam ist do predajne znovu, s tym, ze chcem vediet, kam mam obuv zaslat na posudenie? (Mam vobec nadej, ze i po tak dlhom case reklamaciu este uznaju?)

Za vsetky odpovede dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predajca neporusil zakon.
    Zial, ty si sa svojou chybou pripravil o vyhody, ktore si mohol vyuzit,keby si reklamoval do 12mes. od kupy.
    viac o reklamaciach si precitaj napr tu: http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Vipotest zanikol,jeho nastupca podla OR je Continental Matador Rubber, s.r.o.
    Terézie Vansovej 1054
    Púchov 020 01
    http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=117066&SID=6&P=1

    Puma05 je offline (nepripojený) Puma05

    Puma05
    O tom viem, ze zakon neporusil. Vtedy ma to prekvapilo, pretoze zmena v reklamacii po 12 mesiacoch je pomerne nova, preto som chcela od predajcu vediet viac. Teraz mi je jasne, ze to bola reklamacia pro forma, kedy dotycny reklamacny pracovnik obuv ani nevidel a s velkou radostou ju zamietol, kedze uz mu to zakon neprikazuje riesit. Uz som stihla nastudovat cosi o tom viac odvtedy. Dakujem za linky, ktore si odporucil - nikdy nie je na skodu dozvediet sa viac.
    Zaujimalo by ma vsak, ci by malo zmysel vobec posielat obuv niekam este na posudenie - ci by aj tak neskonstatovali, ze ziadost o posudenie prisla neskoro, aj ked obuv od prvej reklamcie len lezala v skrini.
    Za nazorom na predajnu si vsak stojim - predajna, ktora sa tvari, ze predava kvalitnu slovensku obuv - pricom ziadne topanky od nich nikomu z rodiny nevydrzali viac ako pol az tristvrte roka (nie som masochista, ze by som mala neustalu potrebu tam nakupovat - len predchadzajuce reklamacie vzdy ukecali na nakup noveho tovaru), a ked sa ich seriozne clovek na nieco pyta, tak ma podla odpovedi pocit, ze sa rozprava so ziakom pomocnej skoly. Tak takyto predajny servis naozaj nepotrebujem. A co pocuvam ludi z okoli,a tiez sa Obuvi Partizanske vyhybaju radsej riadnym oblukom.

    Reklamacia obuvi (Vipotest)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.