Zavrieť

Porady

životna poistka Generali Slovensko

Dobrý deň chcem sa spýtat mam životnú poistku Generali Slovensko Dynamik od 13.2.2007 a chcel by som ju zrušiť čo potrebujem a načo sa mam prichystať a od akého roku si mam vypočitať nasporené peniaze,

Dakujem
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...si v pasci , bohužiaľ myslím, že ti tam toho veľa nezostalo. Sú to darmožráči a podvodníci a ak ich požiadaš o ukončenie a výpis odkupnej hodnoty hneď to pochopíš....
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Halli Pozri príspevok
...si v pasci , bohužiaľ myslím, že ti tam toho veľa nezostalo. Sú to darmožráči a ak ich požiadaš o ukončenie a výpis odkupnej hodnoty hneď to pochopíš....
Akože prečo by boli darmožráči? nedodržal dohodnuté podmienky, tak bude sankcionovaný- mimochodom- každý dopredu vie, akú má odkupnú hodnotu pri každom roku poistenia...
práve naopak.-toto je neserioznost klientov, že nedodržia dohody...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akože prečo by boli darmožráči? nedodržal dohodnuté podmienky, tak bude sankcionovaný- mimochodom- každý dopredu vie, akú má odkupnú hodnotu pri každom roku poistenia...
práve naopak.-toto je neserioznost klientov, že nedodržia dohody...
Stanko, pri uzatváraní poistky pred 10timi rokmi ani moj dobrý kamarát nevedel, do akého bahna stiahne veľa svojich kamošov...dali tam 4tisíc eur a dnes im ponúkajú po 9tich rokoch ledva 1500 eur.To je serioznosť??? pri podpise zmluvy tvrdil, že dostanú 300tis sk /vtedy ešte sk/ Zastávaj si svoje konanie, ale za ostatných nebojuj...
1 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Dnes som akurát založila poistku synovi, ale v inej poisťovni, tak som sa pozrela na to. Platiť budem mesačne 28,80€ čo vychádza za 5 rokov platenia cca 1.728€/aj ty platíš 5 rokov/. Odkupná hodnota za toto obdobie je 572,32€.
Viem, že tebe to môže vyjsť ináč, ale aspon približne to bude aj u teba tak.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Halli Pozri príspevok
Stanko, pri uzatváraní poistky pred 10timi rokmi ani moj dobrý kamarát nevedel, do akého bahna stiahne veľa svojich kamošov...dali tam 4tisíc eur a dnes im ponúkajú po 9tich rokoch ledva 1500 eur.To je serioznosť??? pri podpise zmluvy tvrdil, že dostanú 300tis sk /vtedy ešte sk/ Zastávaj si svoje konanie, ale za ostatných nebojuj...
no jo- to je iná vec- to nebola klasická poistka, ale tie fondy- to som neurobil nikomu ani jedny-jedine najvacsiemu nepriatelovi...
ale nenadavaj na poistovnu-poistovna za to nemoze..., to bolo dopredu jasné,že padne "ke dnu"...
na vine je jednoznačne ten kamarát tvoj, že baláchal ludí a nevedel ani o čo ide- to má robiť odborník a nie niekto po 2 školeniach...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

akalom Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtat mam životnú poistku Generali Slovensko Dynamik od 13.2.2007 a chcel by som ju zrušiť čo potrebujem a načo sa mam prichystať a od akého roku si mam vypočitať nasporené peniaze,

Dakujem
nepotrebujes k tomu nic okrem OP a prist do pobocky ... zmluvu ti zrusia k datumu konca poistnho obdobia ktory je najblizsie po 6-tich tyzdnoch od datumu vypovede

odkupnuu hodnotu by si mal poznat, jej vysku pre kazdy rok poistenia si dostal pri uzatvoreni poistky ... ak sa zmluva nerusi k vyrocnemu dnu ale niekde medzi dvoma vyrocnymi dnami, tak vyska odkupnej hodnoty bude niekde medzi tými dvoma hodnotami
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

hali, ivustek: porovnavat zaplatene poistne s odkupnou hodnotou nie je korektne, lebo na sporenie ide len čast zaplateneho poistneho ... zvysok ide na poistene rizika (predsa nejake poistenie tam musi byt, prip. urazove pripoistenia) a poplatky
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

bubkoch Pozri príspevok
hali, ivustek: porovnavat zaplatene poistne s odkupnou hodnotou nie je korektne, lebo na sporenie ide len čast zaplateneho poistneho ... zvysok ide na poistene rizika (predsa nejake poistenie tam musi byt, prip. urazove pripoistenia) a poplatky
samozrejme, ale po 10 tich rokoch dosťať 1500€ aj so sporením a vložiť 4 194€ ?? Bubkoch to by si urobil svojim kamarátom?? Ten dotyčný to už dávno vypovedal a nikomu neberie telefon...asi vie prečo, vtedy dostal za to super provizie!!!
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Halli Pozri príspevok
samozrejme, ale po 10 tich rokoch dosťať 1500€ aj so sporením a vložiť 4 194€ ?? Bubkoch to by si urobil svojim kamarátom??
nie, ja vzdy a kazdemu tvrdim ze sporenie v poistovni je nezmysel a ze ten kto spori v poistovni by mal byt zbaveny svojpravnosti
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

bubkoch Pozri príspevok
nie, ja vzdy a kazdemu tvrdim ze sporenie v poistovni je nezmysel a ze ten kto spori v poistovni by mal byt zbaveny svojpravnosti
máš pravdu, škoda že pred 10timi rokmi sa to tvrdilo ľuďom úplne inak a viem čo tým myslíš...ale už dozreli mnohí...
2 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
bubkoch Pozri príspevok
hali, ivustek: porovnavat zaplatene poistne s odkupnou hodnotou nie je korektne, lebo na sporenie ide len čast zaplateneho poistneho ... zvysok ide na poistene rizika (predsa nejake poistenie tam musi byt, prip. urazove pripoistenia) a poplatky
Ano, ja rozumiem o čo ide. Len som chcela zadávateľovi témy ozrejmiť, že určite nedostane toľko, koľko tam vložil. Ale možno má sporivú čiastku väčšiu ako ja a vyjde mu to lepšie.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Prečítal som si úvahy o uvedenej poisťovní a chcem sa podeliť so skúsenosťami. Poisťovňa pouzatvárala poistky po školách okresu za vlaňajší rok a automaticky aj na tento rok. Problém je však v tom, že keď vznikne poistná udalosť - úraz žiaka, odmieta vyplatiť financie. Uvádza, že ak škola či učiteľ nie je vinný, tak nemá čo vyplácať poistku. Je to doslovne smiešne, keď napr. žiak na hodine TV zle skočí, vytkne si členok, ide o bežné poškodenia zdravia za ktoré nenesie vinu ani škola, ani učiteľ. Keď sa napr. dvaja žiaci pobijú čím vznikne aj závažný úraz, to nesie určitú zodpovednosť aj škola resp. učiteľ. Tieto úrazy škola nehlási, ale podľa poisťovne ich v tom prípade uhradí. K čomu to spejeme, chceme aby sa detí v škole mlátili, alebo si snáď rodičia budú vyrovnávať účty bitkou žiakov v škole? Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s touto poisťovňou a čo sa dá robiť s tým, že bežné úrazy v škole v roku 2011 poisťovňa neuhradila, alebo nechce uhradiť.... a potom tá reklama.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Kolenčík Pozri príspevok
Prečítal som si úvahy o uvedenej poisťovní a chcem sa podeliť so skúsenosťami. Poisťovňa pouzatvárala poistky po školách okresu za vlaňajší rok a automaticky aj na tento rok. Problém je však v tom, že keď vznikne poistná udalosť - úraz žiaka, odmieta vyplatiť financie. Uvádza, že ak škola či učiteľ nie je vinný, tak nemá čo vyplácať poistku. Je to doslovne smiešne, keď napr. žiak na hodine TV zle skočí, vytkne si členok, ide o bežné poškodenia zdravia za ktoré nenesie vinu ani škola, ani učiteľ. Keď sa napr. dvaja žiaci pobijú čím vznikne aj závažný úraz, to nesie určitú zodpovednosť aj škola resp. učiteľ. Tieto úrazy škola nehlási, ale podľa poisťovne ich v tom prípade uhradí. K čomu to spejeme, chceme aby sa detí v škole mlátili, alebo si snáď rodičia budú vyrovnávať účty bitkou žiakov v škole? Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s touto poisťovňou a čo sa dá robiť s tým, že bežné úrazy v škole v roku 2011 poisťovňa neuhradila, alebo nechce uhradiť.... a potom tá reklama.
mozno by bolo vhodne si ozrejmit, ake poistenie ma skola uzavrete ... ci urazove poistenie ziakov, alebo poistenie zodpovednosti ... nie je to to iste
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Úrazové. Agent, ktorý prišiel na odvolanie tento problém riešiť navrhol, že by bolo dobre napísať na záznam o úraze, že úraz zavinila učiteľka a potom by sa to snáď dalo riešiť. Smiešne, ale čo už.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Kolenčík Pozri príspevok
Úrazové. Agent, ktorý prišiel na odvolanie tento problém riešiť navrhol, že by bolo dobre napísať na záznam o úraze, že úraz zavinila učiteľka a potom by sa to snáď dalo riešiť. Smiešne, ale čo už.
v takom pripade by malo byt irelevantie, kto za uraz zodpoveda ... podstatne by malo byt len to ci sa uraz stal v škole pocas bezneho vyucovacieho času ... tak ale ako som pisal mnohym, treba si precitat co mate v zmluve, bez toho tu ktokolvek moze pisat len svoje domnienky ...

avsak nad ramec plnenia z urazoveho poistenia moze byt skola zodpovedna za uraz dietata ku ktoremu doslo v skole a rodicia mozu pozadovat odskodné, a tu uz je problem skoly, ci ma alebo nema zodpovednostné poistenie
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

A tu je defekt v legislatíve, ktorý sa niekoľko rokov pokúšajú niektorí BT riešiť, že konečne by mal byť upravený problém: čo je to školský úraz a čo je úraz v škole. Nieto mi to vysvetlí?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

Pred siedmymi rokmi som uzavrela investicke zivotne poistenie,kde som vlozila 6000Euro,dnes je hodnota osobneho uctu 1300euro.Mam okamzite zrusit s Generali zmluvu,alebo akym sposobom z toho zufalstva vyjst s co najmensou fin.stratou.Da sa vôbec nieco urobit???Prosim o akukolvek serioznu radu.Dakujem

0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Využijem túto založenú tému -akalomom-, dúfam, že sa nenahnevá, ale nevedela som kde to najtrefnejšie dať. Mala som úraz. Poisťovňa chce v tlačive, či som už podobný úraz mala. Mala som na tej časti tela zlomeninu ešte 2.1.2001, teda pred 11 rokmi. Mala som poistku vtedy vo dvoch poisťovniach. Obe mi vyplatili čiastku po úraze. Po dvoch rokoch kontrolnej poistnej udalosti mi jedna poisťovňa seriozne vyplatila ešte za trvalé následky avšak druhá to ohodnotila ako bez nároku, lebo jej revízny lekár bol práve ten čo mal na starosti práve moje prvé a ďalšie ošetrovanie, kvôli jeho nezodpovednému prístupu som prišla skoro o život.Pri kontrolnom šetrení po tých dvoch rokoch som vyslovene žiadala poisťovňu o vyjadrenie iného lekára. Nestalo sa tak a aj bez mojho súhlasu brali do úvahy vyjadrenie toho ich rev. lekára. Ja hlúpa som sa neodvolala. Poistka mi potom riadne skončila asi v r.2004. Teraz mám poistku v tej istej poisťovni(bývalá slovenská poisťovňa). Nechcem pri tom udaní či som mala na teraz poranenej časti tela už niekedy úraz, klamať, lebo možno záznam tam ešte je. Ale oni mi vtedy nepriznali trvalé následky. Tak by to nemali ani brať do úvahy, ale má tam byť aj údaj od lekára. Tak neviem či to máme spomenúť vo vyplnenom tlačive. Ak by už záznamy neboli tak i tak tam mám dlhodobú poistku(možno ju poznáte takú 30 Sk mesačne, to boli také hromadné poistky ktorých by sa už poisťovňa najradšej zbavila, ale nechcem tie peniaze čo tam sú už likvidovať, tak to pokračuje. Práve kvôli tejto poistke by vlastne zistili, že úraz som už mala v minulosti. Poraďte ako teda vyplniť položku v tlačive, či na poranenej časti bol niekedy predtým úraz. Inak tento úraz nebol následkom toho predošlého. Vďaka ak poradíte, kto s tým máte skúsenosti. Ak by nakoniec namietali, že som už mala podobný úraz, tak ma naštvú a neviem či mám nárok po takej dlhej dobe aby sa vrátili k pôvodnej poistke a keby teraz chceli toto ovplyvniť predošlým úrazom, tak by mi teda mali spätne odškodniť ten prvý, ktorý teda klasifikovali ako bez trvalých následkov. Alebo sa mýlim??
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ela77 Pozri príspevok
Využijem túto založenú tému -akalomom-, dúfam, že sa nenahnevá, ale nevedela som kde to najtrefnejšie dať. Mala som úraz. Poisťovňa chce v tlačive, či som už podobný úraz mala. Mala som na tej časti tela zlomeninu ešte 2.1.2001, teda pred 11 rokmi. Mala som poistku vtedy vo dvoch poisťovniach. Obe mi vyplatili čiastku po úraze. Po dvoch rokoch kontrolnej poistnej udalosti mi jedna poisťovňa seriozne vyplatila ešte za trvalé následky avšak druhá to ohodnotila ako bez nároku, lebo jej revízny lekár bol práve ten čo mal na starosti práve moje prvé a ďalšie ošetrovanie, kvôli jeho nezodpovednému prístupu som prišla skoro o život.Pri kontrolnom šetrení po tých dvoch rokoch som vyslovene žiadala poisťovňu o vyjadrenie iného lekára. Nestalo sa tak a aj bez mojho súhlasu brali do úvahy vyjadrenie toho ich rev. lekára. Ja hlúpa som sa neodvolala. Poistka mi potom riadne skončila asi v r.2004. Teraz mám poistku v tej istej poisťovni(bývalá slovenská poisťovňa). Nechcem pri tom udaní či som mala na teraz poranenej časti tela už niekedy úraz, klamať, lebo možno záznam tam ešte je. Ale oni mi vtedy nepriznali trvalé následky. Tak by to nemali ani brať do úvahy, ale má tam byť aj údaj od lekára. Tak neviem či to máme spomenúť vo vyplnenom tlačive. Ak by už záznamy neboli tak i tak tam mám dlhodobú poistku(možno ju poznáte takú 30 Sk mesačne, to boli také hromadné poistky ktorých by sa už poisťovňa najradšej zbavila, ale nechcem tie peniaze čo tam sú už likvidovať, tak to pokračuje. Práve kvôli tejto poistke by vlastne zistili, že úraz som už mala v minulosti. Poraďte ako teda vyplniť položku v tlačive, či na poranenej časti bol niekedy predtým úraz. Inak tento úraz nebol následkom toho predošlého. Vďaka ak poradíte, kto s tým máte skúsenosti. Ak by nakoniec namietali, že som už mala podobný úraz, tak ma naštvú a neviem či mám nárok po takej dlhej dobe aby sa vrátili k pôvodnej poistke a keby teraz chceli toto ovplyvniť predošlým úrazom, tak by mi teda mali spätne odškodniť ten prvý, ktorý teda klasifikovali ako bez trvalých následkov. Alebo sa mýlim??
skúsim to ešte posunúť, lebo sa to stratilo pri nových príspevkoch
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

neporadíte??? príspevok č.19.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať