Zavrieť

Porady

EXCEL -nočná

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako upraviť vzorec, aby v bunke "nočná" (J10) bola buď prázdna, ak bunky "príchod,odchod" (F10,G10) budú prázdne. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stat je offline (nepripojený) stat

    stat
    V bunke J10 použi funkciu IF (český Excel KDYŽ):

    IF(F10="";"";R10*24)

    J10 bude prázdna práve vtedy, ak bude prázdna F10. Inak napíše hodnotu R10*24.
    Ak chceš, aby J10 bola prázdna pri splnení podmienky, že F10 a G10 budú prázdne súčasne, tak použi v uvedenom vzorci ešte funkciu AND.
    Ak chceš aby J10 bola prázdna pri splnení podmienky, že jedna z buniek F10 alebo G10 bude prázdna, tak použi v uvedenom vzorci ešte funkciu OR.

    stat je offline (nepripojený) stat

    stat
    IF(R10<0,01;"";R10*24)
    Po zadaní vzorca a jeho skopírovaní do ďalších buniek treba venovať pozornosť formátu čísla.
    Napr.: Ak bude v bunke formát čísla hh:mm, nebude sa zobrazovať požadované číslo (napr. v bunke J13 sa nezobrazí 6,5 ale 12:00). Ak bude formát čísla všeobecný, zobrazí sa 6,5 (asi to, čo požaduješ).

    pepoš je offline (nepripojený) pepoš

    pepoš
    Ďakujem stat-ovi za pomoc, je to presne to, čo som chcel, ale ma napadla ešte jedna vec, a to aby som sa neviazal v stĺpci "J" na stĺpce "F,G" ale na stĺpec R a sice: ak v stĺpci R bude 00:00 potom stĺpec J bude prázdny, ak v R bude viac ako 00:01 výsledok bude R*24. Skúšal som asi dva vzorce ale márne. Viete mi poradiť aj s týmto?

    pepoš je offline (nepripojený) pepoš

    pepoš
    ďakujem ti stat je to presne to čo potrebujem, môj vzorec bol chybný v tom že som zadaj časový údaj ktorý je znázornený v R10 a opačné znamienko -je viac-. Ináč som napísal ten istý vzorec. V dochádzke môžem pokračovať ďalej. Dá sa s tebou spojiť pri ďalšom probléme?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.