Zavrieť

Porady

Založenie internetového obchodu

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Planujem si zalozit internetovy obchod a potrebovala by som vediet co najviac informacii ako na to, aby som postupovala spravne co sa tyka zakonov. Som momentalne na materskej dovolenke a planujem si otvorit zivnost. Zatial zbieram co najviac informacii. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Treba si založiť živnosť a v nej uviesť formy podnikania. Potom si prenajať internetový priestor (webhosting) a nechať si spraviť stránky - najvhodnejšie portálové, aby si mohla pohodlne pridávať a odoberať tovary a meniť ceny atď. Potom je veľmy dôležité vytvoriť si tzv. podmienky predaja, kde môžu zákazníci reklamovať tovar, do koľkých dní môžu vrátiť, ak poštou, tak že musia uhradiť poštovné, koľko trvá dodanie tovaru atď. No a potom už len predávať.

    Samozrejme pri terajšej konkurencii veľa reklamy!!!

    d.o.m.i je offline (nepripojený) d.o.m.i

    d.o.m.i
    Dobrý deň, chcela by som si zalozit internetový obchod... Ale nie ako fyzická osoba, ale ako občianske združenie... Je mi jasné, že tu píšete o živnostiach, ale nemá náhodou niekto skúsenosť so združením? Prosím :-) či aj v tomto prípade je potrebné, aby som si otvorila živnosť alebo stačí, keď bude združenie vystupovať ako právnická osoba, ktorá môže vystavovať faktúry... Ďakujem veľmi pekne za odpoveď...

    A ešte by som mala jednu otázku, aká forma platby sa vám osvedčila najlepšie ? Lebo mám pocit, že v niektorých prípadoch hrá rolu aj vyššia cena tovaru z dôvodu platby poštovného napr. a zákazníci si radšej kúpia tovar o niečo nižšej ceny v reálnom obchode...


    Domi

    Založenie internetového obchodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.