Zavrieť

Porady

Havarijne poistenie, spoluucast a asistencne sluzby

Dobry den, poprosila by som vase rady, skusenosti, nazor.
Stala sa mi poistna udalost, u nas v dedine som soferovala auto, pricom mi z vedlajsej cesty vbehli do cesty deti na sankach, snazila som sa vyhnut, v danych podmienkach, teda neodhrnuta a neposypana cesta, pricom som vysla na obrubnik a o plot domu som poskodila auto. Nie velmi, ale ostalo nepojazdne, nieco s riadiacou tyckou. oskrety predny naraznik, oskrete 2 disky, a povytiahnuty zadny naraznik (to sa zistilo az v servise) Platim havarijne poistenie, kedze auto mam na leasing, pol rocne. Nahlasila som teda poistnu udalost. Prvy problem, odvoz auta len do autorizovaneho servisu, co je cca 65km. Oslovila som asistencne sluzby, ktore mi odvoz vypocitali na 160e, pricom 90e by mi preplatili, teda ja by som musela zaplatit 70e. Nasla som servis, ktory by mi to odviezol za 60e, nakoniec som to aj vyuzila. Samozrejme, to poistovna neumoznuje, preplatit 60e, radsej zaplati viac. Auto mi opravili v autorizovanom servise, po 3 dnoch som sa dockala aj krycieho listu. Dalsie prekvapenie prislo v podobe spoluucasti, ktoru mu zaplatit ja vo vyske 165e. To teda znamena, ze ja som si sama zavinila poistnu udalost? Ved keby mi deti nevbehli do cesty, tak sa nic nestane. Neviem presne, aka vysoka bola faktura, povodne bola 280e + este zadny naraznik. Nech je to 400e, z toho ja musim zaplatit 165e plus som si zaplatila 60e odvoz auta. Ako si to vlastne predstavuje poistovna, naco vlastne platim havarijne poistenie v takej vyske, ked som zaplatila viac ako polovicu skody? Urcite, ze z pohladu poistovne je vsetko ok.
Ved keby pois. udalost nenahlasim, dam si v ktoromkolvek servise vymenit riadiacu tycku a urcite ma to nestoji tolko penazi..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    dobre rano stara mama ...
    spolucast je standardna sučast havarijneho poistenia už odjakživa ...
    ale tak vysoka spoluucast svedci len o tvojej snahe co najviac usetrit na poistnom
    kedze policiu nespominas, asi nehodu nevysetrovala, co povazujem za chybu, mohla si si spoluucast a odtah vymahat od vinnika - rodicov deti ktorí ti skodu sposobili

    btw: ten plot poskodeny nebol ? kto zaplatil jeho opravu ?

    havana88 je offline (nepripojený) havana88

    havana88
    Dakujem za reakciu, no pri kupe auta, bolo tolko zmluv, papierov s leasingovkou, poistky, ze som sa vlastne havarijnym poistenim nezaoberala, hlavne spoluucstou, podpisala som to, mozno hlupe, ale netusila som, ze su tu nejake rozdiely, nabuduce uz budem mudrejsia a dam si pozor. Co sa tyka plotu, poskodenyy bol mur, co si majitelka aj prisla pozriet, ale bolo to ok. Povodne som myslela, ze aj auto je len skrabnute, len ked som sa dostala na hlavnu cestu, hadzalo ma do stran, az vtedy som prisla na to, ze jedno koleso ide dolava. Povodne som si vsimla len oskrety naraznik a disk, takze som policiu nevolala

    Havarijne poistenie, spoluucast a asistencne sluzby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.