Zavrieť

Porady

Zvýšenie výživného na plnoleté dieťa

Chcela by som sa spýtať, za mesiac by som mala mať 18 rokov a chcela by som podať žiadosť o zvýšenie výživného, pretože otec pravidelne platí výživné v sume 130€, ale na nič iné mi nechce dať peniaze. Mama je momentálne bez práce a ja budúci rok končím strednú školu a chystám sa dalej pokračovať. Otec mi nedáva ani euro naviac, keď som si pýtala aspoň na vodičák tak mi nechcel ani nato dať. Príjem má dosť dobrý a má iba mna. Keď bol naposledy súd povymýšľal si rôzne klamstva. Potrebovala by som vedieť či by som niečo dosiahla na súde, aspoň zvýšenie na 180€, alebo by som to mala iba zbytočné chodenie po súde?? Prosím o radu...
Naposledy upravil Miška27 : 27.01.12 at 17:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nikto nemá vešteckú guľu, aby ti vedel povedať, ako súd rozhodne, ten rozhoduje na základe zisteného skutkového stavu a ten nikto nepozná, preto nikto normálny ti nebude hádzať cifry výživného...

    zabudla si uviesť, koľko zarobíš brigádami ty

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    V prípade, že ešte nemáš 18, návrh na zvýšenie výživného bude podpisovať a podávať rodič, ktorému si bola po rozvode zverená do výchovy. Ak si už 18 mala, musíš návrh podpísať a podať ty, rovnako tak pôjdeš na pojednávanie. Môžeš však aj niekeoho splnomocniť, aby ťa zastupoval, napr. aj svoju maminu, v niektorých prípadoch je lepšie, ak si podobné záležitosti vydiskutujú rodičia medzi sebou. V návrhu môžeš uviesť všetky súvislosti (mamina je bez príjmu, ty síce brigáduješ, ale sú to iba príležitostné brigády, lebo sa prioritne venuješ škole, skús tam popísať aj svoje plány do budúcnosti, či plánuješ ďalej študovať, či sa chystáš na prijímacie pohovory = zvýšené náklady a pod.)


    Ešte doplním, že v prípade maloletého dieťaťa sa návrh podáva na mietne príslušný súd podľa bydliska otca, avšak v prípade plnoletého dieťaťa už na súd príslušný podľa bydliska dieťaťa.
    Naposledy upravil zalobaba : 27.01.12 at 19:50 Dôvod: doplnenie

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Čo je to dosť dobrý príjem.
    A Miška, čo takto brigády? Ja som si na svoj vodičák zarobila na brigádach.

    Miška27 je offline (nepripojený) Miška27

    Miška27
    Neviem presne ale okolo tých 600 €
    No a s tou brigádou to je tak, že venujem sa dizajnu nechtov, škola a teraz autoškola tak nestíham. Ale vodičák je iba malý kúsok toho všetkého. Ja sa nebránim brigáde, už som brigádovala a problémy mi to nerobí, len momentálne to časovo nestíham. Ale mne ide o to, že či mám nejakú šancu abo to je strata času?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Miška27 Pozri príspevok
    Neviem presne ale okolo tých 600 €
    No a s tou brigádou to je tak, že venujem sa dizajnu nechtov, škola a teraz autoškola tak nestíham. Ale vodičák je iba malý kúsok toho všetkého. Ja sa nebránim brigáde, už som brigádovala a problémy mi to nerobí, len momentálne to časovo nestíham. Ale mne ide o to, že či mám nejakú šancu abo to je strata času?
    Sanca je vzdy,treba skusit.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Miška27 Pozri príspevok
    Neviem presne ale okolo tých 600 €
    No a s tou brigádou to je tak, že venujem sa dizajnu nechtov, škola a teraz autoškola tak nestíham. Ale vodičák je iba malý kúsok toho všetkého. Ja sa nebránim brigáde, už som brigádovala a problémy mi to nerobí, len momentálne to časovo nestíham. Ale mne ide o to, že či mám nejakú šancu abo to je strata času?
    otec má 600 EUR, platí ti 130 EUR, ostane mu 470 EUR a ty by si chcela min. 180 EUR, najlepšie 200 EUR, ocovi ostane 400 EUR na všetky životné náklady. Skús si zaplatiť zo 400 EUR bývanie a stravu

    tie reči o nedostatku času sú iba výhovorky. Za jeden mesiac v lete si musíš brigádou zarobiť na celý vodičák.

    Zvýšenie výživného na plnoleté dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.